МАЙСТЕР-КЛАС ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ

01.04.2019

 

29 березня в інституті філології та журналістики Таврійського Національного Університу імені В.І. Вернадського, відбувся майстер-клас із членом національної спілки журналістів і членом спілки письменників України, лауреатом багатьох міжнародних журналістських фестивалів та конкурсів -  журналісткою Ольгою Кацан. Вона має вісім власних книжок, а також більше двадцяти спільних публікацій у альманахах, збірках та книгах. У заході приймали участь не тільки студенти-журналісти, а й філологи. Основною темою майстер-класу став заголовок презентації, яку підготувала для нас Ольга - "Фантастичні можливості і де їх шукати". Майстер-клас розпочався з цікавої гри, під час якої, команди, на які поділила студентів Ольга, створювали гасла для вигаданих кандидатів у Президенти.

Після цього, Ольга Кацан дала нам поради про те, як треба перевіряти реальних кандидатів і як відрізнити факт від судження, а також впізнати фото-фейк. Трохи згодом, журналістка порадила нам ряд тренінгів і акцій, які є корисними до відвідання саме для студентів, адже це допоможе зібрати гідне портфоліо та легше опанувати професію на практиці.

Весь майстер-клас в аудиторії висіла інтрига: скільки років цій дівчині? Вона проводила майстер-клас як досвідчений викладач, але зауважила, що й досі сама навчається! Інтригу, наприкінці зустрічі розкрив наш викладач Олександр Тур'ян, котрий навчав Ольгу з восьмого класу в гуртку журналістики – їй всього дев'ятнадцять років і вона студентка третього курсу іншого університету.

А сама Ольга назвала Олександра Володимировича своїм названим батьком в  журналістиці та подарувала йому свою нову книгу.

За 1 годину 20 хвилин встигли багато. Поговорили про маніпуляції у передвиборчих кампаніях, фейки, факти і судження (повернулася до сценарію всеукраїнської акції "Не віррр-перевіррр"). Пояснила, що таке фактчек і з чим його їдять. Ольга презентувала "Фантастичні можливості і де їх шукати", розповіла "як вчитися, працювати, перемагати і не з'їхати з глузду". Познайомила з "Магістраллю", "Метро всередині нас"... Гралися в політтехнологів, спробували репрезентувати інформацію під різним кутом подачі (на прикладі казки "Попелюшка"), а також встигли написати есе.
Сама Ольга зазначила: «"Не обов'язково мати крила, щоб літати. Головне мати в житті людей, які не дадуть впасти". Мені на таких щастить! А якщо додати до цієї компанії дрібку щирих мрій, палке бажання втілити ідею в життя, трохи того, що люди називають авантюризмом і дурнею, ну і певні зусилля, звісно, – можна й світ перевернути.»

Наприкінці заходу Ольга провела міні-конкурс, завданням якого було кількома реченнями передати усі п'ять відчуттів людини. Переможцям вона подарувала власний збірник віршів «У вітті заплуталось сонце».

Молода журналістка надихнула нас усіх, адже вона, як і ми, все ще студентка, яка розуміє нас як ніхто інший. Ольга порадила нам мріяти і не боятись часом робити "дурню", що приносить задоволення і вперто йти до успіху. Ми будемо раді побачити Ольгу Кацан у стінах нашого університету знов і знов із її цікавими та оригінальними ідеями.

А Ольга, прощаючись з нами додала: «Знічена від надлишку компліментів і уваги, але щаслива і задоволена, що все вдалося. Останнім часом зрозуміла, що спрагла саме до такого спілкування. Тож коли раптом знов не вистачатиме – знаю, куди йти: сказали, що приймуть!»

Ілона-Марія Губич