ОБГОВОРЕННЯ ПРОБЛЕМ УСНОЇ ІСТОРІЇ

14.12.2017

Голландський політолог і український режисер-документаліст розповіли про тонкощі усної історії і сучасної журналістики.

У Таврійському національному університеті імені В. І. Вернадського відбулось обговорення проблеми усної історії як наукового напряму. Присутнi мали змогу поспiлкуватись з Робертом ван Вореном, голландським правозахисником, політологом, істориком, публіцистом, генеральним секретарем міжнародної організації «Глобальна ініціатива в галузі психіатрії» i одночасно  викладачем університетів Грузії, Литви та України.  Викликав зацiкавлення виступ Наталії Олександрівни Машталер, режисера українського документального кіно, яка окреслила коло протирiч у галузi усної iсторiї та подiлилась власними думками про їх подолання.

Значна частина конференції була присвячена методам, які використовують дослідники, що займаються дослідженнями у цій сфері. Учасники мали змогу ознайомитися з фрагментами документальних фільмів, зокрема з глибинними інтерв’ю біографічного характеру. Студентам була показана інтерактивна репрезентація англійською мовою. При розглядi основної теми торкнулись побiжно й інших питань, зокрема політики i журналістської етики.

Роберт ван Ворен, що уже сорок років дослiджує радянську психіатрію, невимушено ділився своїм цінним для журналістiв-початківцiв досвідом роботи, наводячи конкретнi приклади. Наталія Машталер зацікавила аудиторію зразками інтерв’ю і розповіддю про свою діяльність, охоче відповідаючи на питання молоді.

У планах Роберта ван Ворена – створення у нашому університеті освітньої програми з вивчення усної історії, а також курсів з інших тем, які будуть пов’язані з питаннями прав людини і демократизації українського суспiльства.
                                                                             Катерина Валетчик,
                                                                             студентка 2 курсу спец