XIII-Й МІЖНАРОДНИЙ ТЮРКОЛОГІЧНИЙ КОНГРЕС У ТНУ

21-22 травня у нашому університеті проходив 13-й Міжнародний Тюркологічний Конгрес з мистецтва, історії та фольклору. Організатори Конгресу – Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського (Україна), Науково-практичний центр народних художніх промислів Туреччини, Університет Сельчук (Туреччина), Центр стратегічних досліджень «Шовковий шлях» (Туреччина), Інститут сходознавства імені А. Ю. Кримського НАН України.

У конференції взяли участь понад 70-т дослідників з університетів і дослідницьких центрів Туреччини, Киргизстану, Азербайджану, Татарстану та українські тюркологи, у тому числі викладачі Інституту філології та журналістики ТНУ.

Науковий форум відкрився пленарним засідання у Концертній залі, де учасників привітали ректор Таврійського національного університету професор Володимир Казарін, Генеральний секретар Конгресу професор Сельчукського університету Ахмет Айтач, Співголова Конгресу, голова Центру стратегічних досліджень «Шовковий путь» доктор Сейфулла Тюрксой, провідний науковий співробітник Інституту сходознавства доктор Юрій Кочубей. На панельних сесіях було представлено понад 30-ть доповідей.

Під час Міжнародного Тюркологічного Конгресу турецькі художники-фольклористи розгорнули у холах університету фестивальну виставку творів прикладного мистецтва тюркських народів і провели майстер-клас.