ФОРУМ «ОСВІТНІЙ КОМПАС НА УКРАЇНСЬКЕ МАЙБУТНЄ ДЛЯ МОЛОДІ З ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ»

22 травня 2024 року в Києві відбувся форум «Освітній компас на українське майбутнє для молоді з тимчасово окупованих територій». На заході були присутні Віцепрем’єрка – міністр Ірина Верещук, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, заступник Міністра освіти і науки Михайло Винницький, представниця Уповноваженого з прав громадян, постраждалих унаслідок збройної агресії проти України, Ольга Алтуніна. Підтримка молоді з ТОТ є пріоритетним завданням для України. Головною метою форуму було встановлення ефективної координації дій для підтримки здобуття якісної освіти молоддю з тимчасово окупованих територій.

До обговорення долучилися представники державних органів, закладів освіти, громадських організацій та народні депутати. Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського представили – ректор Валерій Бортняк і проректор з науково-педагогічної діяльності та інноваційного розвитку Олександр Бессараб.

Валерій Бортняк виступив з доповіддю під час панельної дискусії, де обговорювалися шляхи вдосконалення процедури вступу до закладів вищої освіти для осіб із ТОТ, а також виклики та проблеми, з якими стикаються абітурієнти. У ході роботи форуму були презентовані аналітичні звіти, підготовлені на основі опитувань студентів із тимчасово окупованих територій та результати моніторингових візитів до освітніх центрів, які стали важливим джерелом інформації для подальшої роботи та ухвалення рішень.

Необхідно продовжувати розробляти та впроваджувати заходи, які полегшують доступ до освіти для цієї категорії громадян. Це включає як спрощення процедур вступу, так і створення безпечних умов для навчання та проживання студентів з тимчасово окупованих територій. Завдяки спільним зусиллям держави, освітян і громадськості, ми здатні створити такі умови, за яких кожна українська дитина, незалежно від місця проживання, матиме доступ до якісної освіти та гідного майбутнього!