ЗАПРОШУЄМО НА КРУГЛИЙ СТІЛ ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ КОРІННИХ НАРОДІВ СВІТУ: «КРИМСЬКА КАРАЇМСЬКА ПОЕЗІЯ 1920-Х: ПЕРСПЕКТИВИ ІСТОРИЧНОГО ТА ФІЛОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ»

Корінними народами України, поряд з українцями, є кримські татари, караїми та кримчаки.

Їхньою історичною батьківщиною є Крим.

Міжнародне право та українське законодавство забезпечують захист корінних народів, надають їм право на збереження та розвиток своєї мови, культури й традицій, а також захищають їх від утисків, примусової асиміляції та геноциду.

Однак на своїй історичній батьківщині, в окупованому Криму, представники корінних народів, насамперед кримські татари, стикаються з зовсім іншою реальністю. Крим перетворився на місце репресій і обмежень для корінних народів.

9 серпня – це ще одна нагода нагадати про те, що «росія перетворила Крим на одну велику в’язницю».

Запрошуємо вас приєднатися до святкування Міжнародного дня корінних народів світу та підтримати ініціативи, спрямовані на захист культурної спадщини корінних народів України та боротьбу за їхні права.

Запрошуємо на круглий стіл до Міжнародного дня корінних народів світу: «Кримська караїмська поезія 1920-х: перспективи історичного та філологічного аналізу»

Дата: 7 серпня

Час: 12:30-14:00

Організатори:

Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського;

ГО «Центр дослідження міжетнічних відносин Східної Європи»,

ГО «Алєм»

Місце проведення:

ТНУ імені В.І. Вернадського (приміщення університетського музею), приміщення ГО «Алєм» (авд. 207а)

Модератор: Артем Харченко, к.і.н., доцент Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського

Доповідачі:

Ірина Дрига, к.ф.н., с.н.с., доцентка кафедри кримськотатарської та східної філології;

Юрій (Амір) Радченко, к.і.н., завідувач кафедри кримськотатарської та східної філології.

Регламент:

Доповідь – 10-15 хвилин

Запитання «з залу»

Дискусія

Мова заходу: українська

Формат: змішаний (на базі ТНУ та через Zoom)

Переходимо за посиланням – https://us04web.zoom.us/j/73943249088…

Долучайтеся до нашого круглого столу, щоб дізнатися більше про культурну спадщину корінних народів і підтримати боротьбу за їхні права та гідність!