ГОНЧАРЕНКО Богдана Богданівна

ГОНЧАРЕНКО Богдана Богданівна

кандидат філологічних наук, доцент

Посада на кафедрі: доцент кафедри слов’янської та романо-германської філології

 

Коло наукових інтересів: полоністика, теорія літератури, культурологія, соціолінгвістика. Компаративістика літературна, позитивізм та реалізм в літературі, проблеми перекладу, лінгвокультурологія та лігвокраїнознавство.

Дисципліни, які викладає: польська мова та основи перекладознавства, польська література(загальний курс), друга слов’янська мова, ділова польська мова, практичний курс польської мови.

 

Контакти:

E-mail:goncharenko.bogdana@tnu.edu.ua

 

 

Профіль Scopus

Постійно підвищує свою кваліфікацію: Міжнародне післядипломна практика та  Міжнародне післядипломне стажування «Навчання та дослідження в сучасному університеті: виклики, шляхи вирішення та перспективи» організоване Педагогічним факультетом Білостоцького університету (Польща 2023); Література: інтегрований підхід у викладанні організаване Центром українсько-європейського наукового співробітництва Львівського університету (2024).

Брала участь проєті Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2019 r. za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja “Koordynacja i wsparcie wyższego kształcenia polonistycznego na Ukrainie” 2019  „Stypendia celowe dla młodych naukowców”.

Має подяки від Міністерства освіти і науки України як експерту предметної експертної комісії (2022) та Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського.

Основні наукові праці. Є автором 17 статей у фахових виданнях, зокрема 1 з них у SCOPUS серед яких: Історичні прототипи у творах українських та польських письменників другої половини 19 століття (2024); The State of Polish Language Learning in Ukraine During the War (Based оn a Survey of Students and Teachers) 2022–2023 (2023); Модель емансипованої жінки в українській та польській прозі другої половини 19 століття (2023); Постать українця в польських творах і поляка в українській літературі другої половини 19 століття (2022).Бере участь у міжнародних конференціях.

Освіта. Закінчила факультет філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, отримала диплом за спеціальністю «Слов’янські мови та література, українська мова та література» і здобула кваліфікацію філолог спеціаліст польської мови і літератури, української мови та літератури (2000р).

У 2017 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Моделі польського позитивізму в українській літературі ХІХ століття», за спеціальністю 10.01.05–порівняльне літературознавство. Науковий керівник – академік НАН України, доктор філологічних наук, професор Р.П. Радишевський.

 У 2024 році присуджено вчене звання доцента кафедри слов’янської та романо-германської філології

Робота. Науково-педагогічний стаж – 19 років. Працює в Таврійському національному університеті імені В.І. Вернадського з 2019 року.

Суспільно-громадська діяльність. Член експертної комісії з мов і літератур корінних народів, національних меншин Інститут модернізації змісту освіти  МОН України 2019-2023 рр.; рецензування підручників та навчальних модельних програм на надання грифа МОН України; “Мала академія наук України” член  комісії міського рівня у м. Києві (2023); розробник навчальних уроків в рамках курсу «Школа експертів освітнього контенту».

Співпрацює з польськими університетами та громадськими організаціями.