9-10 грудня в стінах Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського триватиме V конгрес сходознавців. Партнерами конгресу виступили Центр українсько-європейського наукового співробітництва та видавничий дім «Гельветика».
У зв’язку з пандемією зустріч науковців проводилася в онлайн режимі. За словами організаторів цьогорічний конгрес зібрав майже 120 учасників, серед яких не лише знані науковці, а й студенти.
З вітальним словом до учасників звернувся ректор ТНУ імені В.І. Вернадського Валерій Бортняк та Уміт Їлдиз, радник з питань освіти Посольства Республіки Туреччина в Україні. Ми переконані, що такі конгреси є мостами для збільшення співпраці не лише між науковцями в Україні, а й з науковцями з інших країн.
На конгрес сходознавців зібралися науковці майже з усієї України, зокрема: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Академія декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, Маріупольський державний університет, Київський університет імені Бориса Грінченка, Волинський національний університет імені Лесі Українки, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, Бердянський Державний Педагогічний Університет та інші.
Програма:
Перший день Конгресу (9 грудня)
- Культурно-історична спадщина країн Близького і Середнього Сходу
- Культурно-історична спадщина країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону
- Культурно-історична спадщина народів Великого степу
- Історико-культурна спадщина та сучасність Криму Ідейні та релігійні концепції Сходу
- Сучасні економічні, політичні та культурні процеси на теренах Близького, Середнього та Далекого Сходу
- Східні мотиви в європейському дискурсі
- Східні мотиви в українському і європейському літературознавстві
- Сходознавство у сучасному медіапросторі
Другий день Конгресу (10 грудня) Другий науково-практичний семінар:«Кримськотатарська мова в Україні: функціонування та шляхи розвитку»
ПАНЕЛІ РОБОТИ:
- Популяризація кримськотатарської мови та просування бренду “#Qırım tili – це круто”
- Кримськотатарська мова: сучасні методики викладання мови в закладах освіти