21.10.2024 р. до першокурсників спеціальності турецька мова та література кафедри східної філології ІФЖ ТНУ ім.В.І.Вернадського завітали директор та персонал київського офісу Інституту Юнуса Емре, та не з порожніми руками! Представники Туреччини передали в розпорядження викладачів та студентів -тюркологів найкращі та найновіші підручники для забезпечення практично всіх наукових дисциплін навчального циклу “бакалавр”: переклад та середня освіта.
Шановний директор Інституту Юнуса Емре Імран Іпек у промові зазначив, що гасло Ю.Емре про те, що аби полюбити одне одного, слід добре пізнати, живе й актуальне сьогодні. Цю місію – знайомити народи світу з турецькою культурою, ставати посередником у взаємопізнанні культур через найголовніші атрибути ідентичності – вивчення мови, літератури, культури – несе Інститут Юнуса Емре. У промові на подяку гостям декан ІФЖ к.ф.н.Шарагіна О.В. висловила конкретні пропозиції щодо подальшого інституційного співробітництва, а зав.каф. східної лінгвістики к.і.н. Радченко Ю.Ю. наголосив на потребі взаємного діалогу культур та висловив сподівання, що після завершення війни Україна теж зможе представляти в Туреччині свою культуру подібними інституціями.
Представник департаменту міжнародних відносин ТНУ додав також, що головна і безперечна цінність сьогодняшнього візиту в тому, що він вкотре продемонстрував та підтвердив рішучий та непохитний курс держави Туреччина на підтримку України та українських академічних кіл в такий екстремально складний для нашої країни період.
Студенти-тюркологи отримали на пам,ять про зустріч турецькомовний переклад шедевру української класичної літератури – “Лісової пісні” Лесі Українки. Від імені Таврійського висловлюємо щиру подяку дорогим гостям та впевнені, що завдяки їхній підтримці наші країни невдовзі матимуть нове покоління професіоналів, яким зміцнювати двосторонню дружбу та партнерство!