Гостьові лектори кафедри журналістики

Як успішно просувати комунікаційні меседжі у медіа: приклад діджитал-медіа
 
31 жовтня 2024 року відбулася гостьова лекція Емілії Дєнєжної, експертки з комунікацій і журналістики, на тему «Як успішно просувати комунікаційні меседжі у медіа: приклад діджитал-медіа». Сьогоднішня спікерка – випускниця Таврійського національного університету в Сімферополі до його окупації, яка  поділилася практичними знаннями з цифрових комунікацій та просування інформації
На лекцію студенти Таврійського університету були запрошені нашими  стейкхоледарми – Державнии податковим університетом.
Під час лекції пані Емілія Дєнєжна поділилася своїм досвідом та практичними порадами щодо ефективного донесення інформації в цифровому медіапросторі. Також спікерка детально розповіла про способи аналізу аудиторії для підвищення залученості.
Лекція зібрала численну аудиторію, яка активно брала участь у дискусії, ставила питання про виклики і можливості сучасних цифрових медіа.
«Перші роки моєї праці були золотими роками української журналістики, «Українська Правда», «Радіо Свобода» тримають свої стандарти на рівні вище, ніж європейські» – додала спікерка.
Емілія Дєнєжна підкреслила, що успішне просування меседжів у діджитал-медіа залежить не тільки від якості контенту, але й від розуміння потреб аудиторії та гнучкості у використанні сучасних інструментів і технологій.
 
 
 
Студенти спеціальності “061 Журналістика” долучились до зустрічі
в медіа залі ІТА ЮН-ПРЕС Київського палацу дітей та юнацтва з рекламістом, маркетологом та таргетологом Артуром Васильєвим
 

 

21.09.2024 р. на кафедрі журналістики Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського робоча субота. Студенти спеціальності “061 Журналістика” долучились до зустрічі в медіа залі ІТА ЮН-ПРЕС Київського палацу дітей та юнацтва з рекламістом, маркетологом та таргетологом Артуром Васильєвим. Спікер має досвід роботи більше 10 років та працював з такими брендами як:
GeniusSpace, HopHey, FLIS, телеканал X-Sport, ON Clinic, BonPos, UNIT School, франшизи охоронної служби «Шериф». Також пан Артур працював і з нашим університетом.
Під час зустрічі говорили про :
-соціальні мережі та їх важливість у рекламі,
– механізми формування запитів для соціальних мереж та чому реклама в інстаграмі знаходить своїх споживачів,
-робили практичні кейси з добірки ключових пошукових запитів у рекламі.
Атмосфера легкості, інформаційної доступності, актуальності обраної теми – зробили зустріч неповторною та харизматичною. Організувала зустріч: завідувач кафедри журналістики, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент Анжеліка Досенко.
Щиро дякуємо Артуру Васильєву за час і підхід з гумором.
Українські дослідження в світі: лекція Максима Балаклицького
 

8 листопада 2023 студенти та викладачі інституту філології та журналістики, завідувачка кафедри журналістики та студенти 1го курсу спеціальності “061 Журналістика” змогли долучитися до лекції дослідника університету Шефілда – Максима Балаклицького, професора, доктора наук із соціальних комунікацій.
Тема зустрічі : Дезінформація у російській війні проти України.
Під час виступу лектор наголошував на таких важливих моментах як:
– дезінформація і пропаганда,
– історичний контекст та міжнародний масштаб ведення інформаційної політики в журналістиці зокрема,
– психологія мас та інші інсайти.
Модератором зустрічі виступили друзі та колеги Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського, а саме кафедра міжнародних відносин ДУЕТ.
По завершенню зустрічі у студентів та викладачів виникло чимало запитань до пана М. Балаклицького, що засвідчило актуальність висвітленої теми

Модераторами зустрічі виступили Валерій Король та Григорій Любовець, а темою :  «Європейське право: європейське податкове право» завдяки якій студенти дізналися нову інформацію про європейський суд та його обов’язки, бюджет та систему фінансування в ЄС, законодавчі рамки Євросоюзу. Спікер поділився своїми знанням зі студентами,  розповів багато цікавих фактів та презентував результати своїх досліджень. Зустріч надала новий досвід для  студентів, продемонструвала підтримку Німеччини  для  України,  стимулювала молодь більше дізнатися про ЄС та покращувати умови навчання в країні. 

 

 

Українські журналісти за кордоном: Зустріч з Володимиром Бірюковим
 
6 травня 2024 р. пройшла зустріч студентів спеціальності ” 061 Журналістика” та викладачів Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського з українським журналістом, теле- та радіоведучим, ведучим Євробачення та щорічної премії Muzvar, письменником та волонтером Володимиром Бірюковим.
На зустрічі спікер поділився досвідом роботи в медіа, історією свого професійного становлення, поділився лайфхаками щодо використання особистого бренду в роботі зі світовими медіа. Мали місце кумедні історії та смішні моменти на початку кар’єри. Гість надихнув своїм прикладом та власними історіями, що ніколи не слід здаватися. Студенти ставили запитання , але висновок зробили влучний: емоційне вигорання та труднощі трапляються з кожним та не слід опускати руки. За словами Володимира: “Треба з’їсти трохи шоколаду та почати крокувати з іншої ноги”.
Володимир Бірюков акцентував увагу на тому, що українська культура дуже важлива, ми маємо виборювати свободу скрізь: на полі бою, в інформаційному середовища – тому чесні та свідомі журналісти потрібні сьогодні як ніколи раніше.
Зустріч пройшла у теплій та невимушеній атмосфері. Організатор зустрічі: завідувачка кафедри журналістики Анжеліка Досенко
Онлайн-лекція з Оксаною Мороз: «Як росія демотивує українців. Аналіз інформаційних операцій
 
11 березня 2024 року, студенти-магістри спеціальності 061 “Журналістика” та завідувач кафедри журналістики ТНУ Анжеліка Досенко відвідали дуже цікаву та корисну онлайн-лекцію Оксани Мороз.
📌Про що говорили та які висновки зробили разом із відомою відеоблогеркою, лекторкою та письменницею:
– кремлівські дезінформаційні методи впливу;
– широкі кампанії пропаганди зосереджені у Tik Tok та Facebook;
– чергову російську ІПСО «Майдан-3», яка спрямована на дестабілізацію ситуації всередині України;
– маніпуляції та роль псевдоекспертів і всевдопатріотів (Олексій Арестович, Олег Жданов) та шкода для України від їхніх висловлювань на просторах мережі Інтернет;- серед перших джерел новин найвищий щабель посідає Telegram. Після нього – Facebook, You Tube та Viber;
– довіра до джерела інформації коливається від родини, Генерального штабу ЗСУ/Міноборони, друзів, Офісу Президента, колег по роботі/навчанню до офіційного сайту та сторінок уряду, соціальних мереж, місцевої влади, медіа (телебачення, радіо, газети, онлайн-новини), церкви. Довіряйте лише перевіреним інформаційними джерелам, медіа «білого» списку та дбайте про свою медіаграмотність, інфогігієну.
Все буде Україна!❤️🇺🇦
до Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського завітав народний депутат України, голова міжпарламентської групи дружби «Україна-Казахстан, співзасновник проєкту «Юрти незламності» Сергій Нагорняк
 
Сьогодні в такий сонячний ранок до Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського завітав народний депутат України, голова міжпарламентської групи дружби «Україна-Казахстан, співзасновник проєкту «Юрти незламності» Сергій Нагорняк. Він розповів присутнім про відносини України з Казахстаном в перші місяці повномасштабного вторгнення, їхню підтримку та допомогу. Сергій Нагорняк зазначив, що зараз в Україні надмірний запас електроенергії, тому є змога продавати її країнам, в яких є потреба в цьому.
Дуже цікаво студентам було слухати розповідь депутата про юрти незламності, яких з 2022 року по всій країні вже 7. Ці юрти виконують в Україні функцію «пунктів незламності», що масово відкриваються під час російського вторгнення. Вони служать місцем для зігрівання, підзарядки телефонів та інших гаджетів. Тут можна випити чаю, скуштувати традиційні казахський плов та баурсаки.
Модерувала захід кураторка українсько-тюркських проєктів Марина Гончарук. Вона ставила доцільні питання та робила цю зустріч цікавою та продуктивною. Студентам також надали можливість запитати в народного депутата про подальші плани дружби України з Казахстаном, благородність мотивів у наданні допомоги Україні з боку Казахстану, враховуючи їхні відносини (Казахстану) з росією та ще дуже багато хвилюючих питань.
На завершення ректор Таврійського університету Бортняк Валерій Анатолійович подякував гостям за чудовий захід і наголосив, що Таврійський університет буде намагатися робити все, що від нього залежить для того, щоб отримувати відносини з представниками відповідної країни ( Казахстану).
29.02.2024 р.
Проєкт “Життя та війна: 10 українців – 10 історій”
 

 

Гостем четвертої зустрічі у спільному проєкті “Життя та війна: 10 українців – 10 історій” викладачів та студентів Факультету журналістики Стамбульського університету (Стамбул, Туреччина), Каліфорнійського університету Станіслаус (Тарлок, Каліфорнія, США), Оклендського Громадського коледжу Фармінгтон Хіллз (Мічиган, США), Інституту філології та журналістики ТНУ імені В. І. Вернадського (Київ, Україна) став український військовий парамедик полку «Азов» Асан Ісенаджієв.
✅Внаслідок окупації Криму у 2014 році Асан був змушений залишити рідний півострів. Після початку російського вторгнення у 2022 році вступив до полку “Азов”, зустрів гарячу війну у Маріуполі. Асан Ісенаджієв довгий час перебував на відомому всьому світу заводі “Азовсталь”, звідки разом з українськими військовими полку “Азов” потрапив до російського полону. Після майже 227 днів полону, грудні минулого року, в результаті обміну був визволений.
📎Асан відповів на запитання американських, турецьких, українських студентів: розповів про умови перебування на “Азовсталі”, роботу парамедика, боротьбу за життя та здоров’я військовослужбовців. Розповів про створення своїх медійних продуктів, зокрема – фото з руками в крові в інстаграмі та відеозвернення до Президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана. Не залишили його без запитань стосовно бачення ситуації на фронті.
✅Нагадаємо, головна мета проєкту “Життя та війна: 10 українців – 10 історій” – створення та поширення молодіжною студентською спільнотою інформації про боротьбу українського народу проти російської навали. Війна в Україні стала причиною численних викликів для багатьох людей у всьому світі, але на передовий – саме українці, які продовжують боротися, чинити спротив, жити та працювати в умовах агресії.
📎Студенти з США, Туреччини, України проводять інтерв’ю, пишуть історії
українських громадян, які планується поширювати в різних медіаресурсах та ЗМІ.
Слава українським воїнам!
Слава ЗСУ!

Відповідальний за інформаційне наповнення сторінки: кафедра журналістики