В честь видатної події 105-ї річниці від заснування Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського 17-18 жовтня відбулась ІІ Міжнародна науково-практична конференція.
З проголошенням урочистого відкриття Конференції до гостей та учасників звернулася завідувачка відділу інноваційного розвитку, водночас й модераторка конференції – Мадяр Іванна Василівна, яка надала привітальне слово проректору з науково-педагогічної діяльності та інноваційного розвитку – Бессарабу Олександру Володимировичу .
Серед партнерів Конференції :
професор, доктор технічних наук, Професійно-технічний університет науки та технологій Гуанджоу Цуй ІНДЕ
професор, доктор наук у галузі громадського здоров’я, Коледж технологій та бізнесу Гуанджоу Ріхуа ВАНГ
професор, доктор габілітованих наук, Академія економічної освіти Молдови Грирогій БЕЛОСТЕЧНИК
директор київського офісу Інституту Юнуса Емре Іхсан ДЕМІРБАШ
На пленарному засіданні Конференції з цікавою творчою доповіддю виступив доктор філософії, академік Міжнародної академії інформатизації при ООН, академік інженерних наук, дійсний член Асоціації футурологів, член філософського товариства, президент міжнародного благодійного фонду “Єднання” – Олексій Скаленко .
Було визначено дані вектори роботи Ⅰ дня Конференції :
- 105 років Таврійському національному університету: досвід та перспективи розвитку ;
- Сучаний Університет з класичними традиціями: реформи та виклики ;
- Правовий розвиток ЗВО у воєнний та повоєнний період ;
- Проблема української національної ідентичності у житті та творчості В. І. Вернадського ;
- Соціокультурний та політико-історичний розвиток України в умовах російської агресії ;
- Інформаційна та кібербезпека в у воєнний та повоєнний період .
Дякуємо за змістовно – інформативні доповіді на теми “Зміна політичного ландшафту України у вимірі російської агресії” кандидатці політичних наук, доцентці кафедри філософії та історії Шаповаловій Аллі Миколаївні та “Інформаційний напрям в стратегії деокупації Криму” кандидатці філологічних наук, доцентці кафедри журналістики Юксель Гаяні Заїрівні.
З пізнавальними доповідями також виступили директорка навчально-наукового центру міжнародної освіти Асоян Людмила Вікторівна “Особливості навчання іноземних студентів в Україні в умовах воєнного стану” (співавторки Тарасенко Ольга Григорівна, Процко Вікторія
Тарасівна) та Мадяр Іванна Василівна “Роль освіти та медіа у
збереженні культурної та мовної спадщини корінних народів у Криму та Чорноморському регіоні” (у співавторстві з Кобиліною Юлією Миколаївною, старшою викладачкою кафедри слов’янської філології та журналістики). Також було розкрито цікаву тему “Політичні та правові аспекти проведення загально національних виборів в умовах воєнного стану”,- виступав студент 3го курсу спеціальності Політологія, науковий керівник – Шаповалова Алла.
Другий день Конференції був направлений на такі основні вектори роботи :
- Євроінтеграційні процеси у мовному питанні ;
- Вплив російської агресії на розвиток мистецтва в Україні ;
- Особливості психологічного супроводу, реабілітаційні методики для студентів
- з окупованих територій ;
- Розвиток туризму та індустрії гостинності у повоєнний період.
Серед інших учасників конференції, що підготували не менш цікаві доповіді: Єгорченкова Софія Валеріївна “Каністерапія як альтернативний метод реабілітації людей з окупованих територій” , Кузьменко Анастасія Олександрівна, Бебешко Катерина Михайлівна, Власова Дар`я Андріївна “Особливості реабілітаційних та інтегративних процесів для осіб з тимчасово окупованих територій”, Дмитришин Володимир Степанович “Суб`єкти правовідносин щодо прав інтелектуальної власності на об`єкти, створені з використанням штучного інтелекту”, Данькевич Юлія Володимирівна “Особливості документного супровіду учасників міжнародних та Всеукраїнських спортивних змагань в умовах воєнного стану”, Євмєшкін Олександр Іванович “Вплив загроз державній безпеці на процес забезпечення військовою авіаційною технікою системи озброєння України у воєнний період” та ін.
Дякуємо усім хто доєднався до Конференції за виконану об’ємну роботу та внесок у розвиток української науково-практичної діяльності.
Слава Україні!