“КАНДИДАТЕ, СКАЖИ: ЧИЙ КРИМ?”

11 квітня 2019 року активісти міжнародного руху «#LIBERATECRIMEA» запустили відзнятий відеоролик в рамках кампанії “Кандидате, скажи: чий Крим?”, у якому взяли участь студенти Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського.

Ще 27 грудня 2018 року напередодні старту виборів Президента України активісти руху за звільнення Криму та солідарності з кримський татарами «#LIBERATECRIMEA» створили кампанію “Кандидате, скажи: чий Крим?”. Вона спрямована на моніторинг програм кандидатів у президенти України. Чи наявний план деокупації Криму, план заходів щодо захисту прав людини в окупованому Криму, а також план реалізації колективних прав кримськотатарського народу в Україні?

Якщо до першого туру активісти лише вивчали програми кандидатів, то напередодні другого туру вирішили випустити відеоролик уже з конкретними питаннями про Крим:

1. Назвіть п’ять перших практичних кроків, які Ви зробите з кримського питання після інавгурації ?

2. Чи ініціюєте Ви прийняття закону про колабораціонізм/прощення?

3. Чи ініціюєте Ви прийняття закону про скасування вільної економічної зони «Крим»?

4. Чи будуть за Вашої каденції діяти договори з РФ про спільне користування Азовським морем?

5. Чи ініціюєте Ви прийняття закону про політичних в’язнів?

6. Яку додаткову державну підтримку Ви готові запропонувати вимушеним переселенцям?

7. Чи ініціюєте Ви ратифікацію Україною Римського Статуту?

8. Яким Ви бачите шлях протидії російським репресіям в Криму?

9. Чи ініціюєте Ви зміни у десятий розділ Конституції України?

10. Чи будете Ви підтримувати національно-територіальну автономію кримськотатарського народу?

11. Чи ініціюєте Ви прийняття закону про корінні народи України?

12. Чи ініціюєте Ви відновлення історичних топонімів в Криму?

Активісти будуть відслідковувати реакцію кандидатів на ці питання до 18 квітня, а 19 вже оголосять результати кампанії.

Тема Криму безумовно дуже близька студентам Таврійського національного університету, так як наш заклад, також переселенець з Криму і більшість наших студентів з Криму та Донбассу, ми вирішили приєднатися до цієї кампанії та взяти участь у відеоролику: https://youtu.be/vAvSo3OA0es

Тетяна Подворняк