КРУГЛИЙ СТІЛ НА ТЕМУ «НАСЛІДКИ ВПЛИВУ ВІЙСЬКОВОЇ АГРЕСІЇ РОСІЇ НА ЕКОСИСТЕМИ КРИМУ»

28 травня 2024 р. у Таврійському національному університеті імені В. І. Вернадського відбувся КРУГЛИЙ СТІЛ на тему «Наслідки впливу військової агресії Росії на екосистеми Криму» за участі науковців, науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти України, студентів та молодих вчених.  З вітальним словом до запрошених звернувся доктор технічних наук, професор, директор ННІМУМГ Володимир КИСЕЛЬОВ.

Стратегічні напрями подолання наслідків втручання окупантами в екологічну систему Криму та ревіталізації природного середовища території півострова окреслили, зокрема, д.т.н., проф., професор кафедри інженерних систем та технологій ННІМУМГ ТНУ ім. В. І. Вернадського Аліна ДИЧКО; д.т.н., проф., професор кафедри геоінженерії Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” Наталя РЕМЕЗ, д.т.н., проф., член Міжнародної Асоціації Екологів Університетів, професор кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища Національного транспортного університету Олена БАРАБАШ, к.е.н., с.н.с., доц., п.н.с. відділу методології сталого розвитку Інституту демографії та проблем якості життя НАН України Дмитро КЛИНОВИЙ, к.т.н., доцент ІПДО НУХТ Олена СТОЦЬКА та ін.

Учасники обговорили актуальні питання відновлення і збереження екосистем деокупованого Криму, зокрема проблеми формування регіональної політики поводження з відходами, подолання проблем водозабезпечення у населених пунктах, відновлення якості земель сільськогосподарського призначення, ревіталізації природного середовища, а також підготовки студентів-екологів у ТНУ ім. В. І. Вернадського (101 Екологія ОП «Екологізація промисловості та економіка замкненого циклу») у фокусі подолання наслідків втручання окупантів в екологічну систему Криму, відновлення природного балансу та ревіталізації природної середовища на території Кримського півострова.

Науковці зазначили необхідність проведення такого плану заходів з метою обговорення і висвітлення інноваційних досліджень із надважливої тематики підвищення рівня екологічної безпеки деокупованих територій Криму і України.