НАБЛИЖАЄТЬСЯ ТРАГІЧНА ДАТА В ІСТОРІЇ – 80-І РОКОВИНИ ГЕНОЦИДУ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ

Щороку 18 травня в Україні та світі згадують жертв цієї страшної події 1944 року, яка чорним кольором увійшла в історію ХХ століття – Депортація корінного кримськотатарського народу з рідної Батьківщини, Криму у регіони Середньої Азії, Сибіру та окремі регіони росії.

16 травня 2024 року в Таврійському національному університеті імені В.І. Вернадського відбувся меморіальний захід з нагоди вшанування пам’яті жертв Геноциду кримськотатарського народу.

Під звуки державного Гімну України та національного Гімну кримськотатарського народу у виконанні Заслуженої артистки України Катерини Коврик та  студентки першого курсу Донецької державної музичної академії імені С.С. Прокоф’єва – Олесі Кічук, серця усіх присутніх відчули дух єдності та патріотизму.

Учасники меморіального заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу та пам’ять всіх Героїв України, які віддали своє життя, захищаючи нашу державність від агресії російської федерації.

Зі вступним словом вшанування світлої пам’яті та громадянської відваги  до присутніх  звернулись :

• ректор Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського – Валерій БОРТНЯК;
  • заступник Представника Президента України в АР Крим та м. Севастополь – Деніс ЧИСТІКОВ;
  • голова Меджлісу кримськотатарського народу – Рефат ЧУБАРОВ;
  • Надзвичайний та Повноважний посол Республіки Туреччина в Україні – Мустафа ЛЕВЕНТ БІЛЬГЕН;
  • ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка – Володимир БУГРОВ;
  • директорка департаменту відновлення та культурної реінтеграціїдеокупованих територій – Діана ТРИМА.

З метою поглиблення розуміння трагічних подій на заході були представлені:

Фільм «Кримські татари. Долаючи неможливе»

Панельна дискусія «Депортація кримських татар як злочин проти людяності: уроки для наступних поколінь», серед спікерів якої були:

• Зореслава Захожай – кандидат історичних наук, викладачка ТНУ імені В.І. Вернадського;
  • Абмесджіт Сулейманов – член Меджлісу кримськотатарського народу;
  • Андрій Іванець – кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Національного музею Голодомору-геноциду, представник Крайової Ради Українців Криму.
  • Презентація книги М. Гримич «Умерови»
  • Декламація студентами ТНУ імені В.І. Вернадького книги  М. Гримич «Умерови» за участю Ільмі Умерова.
  • Нехай ці спогади про минуле збудять нашу свідомість і допоможуть нам будувати майбутнє, засноване на повазі до людської гідності та історичної правди. Нехай живе пам’ять та невмирущий дух національного єднання!
  • Сердечна подяка організаторам, членам Центру реінтеграції та розвитку Криму ТНУ імені В.І. Вернадського, всім учасникам за зусилля та відданість, особлива вдячність – Гаяні Юксель, членкині Меджлісу кримськотатарського народу, за мудру модерацію двома мовами: українською та кримськотатарською.

Разом до Перемоги!