ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ “ФОРМУВАННЯ МОДЕРНОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ УКРАЇНЦІВ КРИМУ: ТЕНДЕНЦІЇ, ПЕРСПЕКТИВИ ТА АСИМІЛЯЦІЙНІ ЗАГРОЗИ (КІНЕЦЬ ХІХ – ПОЧАТОК ХХІ СТ.)”

Сьогодні, 16 жовтня 2024 року, в музеї Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського відбулася презентація унікальної книги “ФОРМУВАННЯ МОДЕРНОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ УКРАЇНЦІВ КРИМУ: ТЕНДЕНЦІЇ, ПЕРСПЕКТИВИ ТА АСИМІЛЯЦІЙНІ ЗАГРОЗИ (кінець ХІХ – початок ХХІ ст.)”, що стала знаковою подією для наукової спільноти та громадськості.

У заході взяв участь авторський колектив провідних науковців, серед яких:

• д.і.н. Павло Гай-Нижник,
  • к.і.н. Ірина Краснодемська,
  • к.і.н. Андрій Іванець,
  • к.і.н. Олена Газізова,
  • к.філол.н. Антон Божук,
  • Сергій Губський.

Ця книга, видана за підтримки Українського інституту книги та видавництва САМІТ-КНИГА, є комплексним дослідженням процесів становлення та розвитку української громади в Криму з кінця ХІХ століття до сучасності. Особливу увагу в дослідженні приділено:

• формуванню національної свідомості українців Криму,
  • впливу різних державних і квазідержавних утворень на цей процес,
  • політиці України щодо кримських українців у період 1991–2014 рр.,
  • наслідкам окупаційної політики Російської Федерації після 2014 року.

Павло Гай-Нижник, як упорядник і науковий редактор, наголосив на тому, що анексія Криму в 2014 році була результатом спецоперації, частиною якої стала інформаційно-пропагандистська політика Кремля.

Книга аналізує загрози асиміляції українців на окупованому півострові та пропонує шляхи оптимізації системи державного управління та національної безпеки України.

Висвітлення проблеми асиміляційних загроз і дискримінації українців у Криму створює нові можливості для розробки ефективних стратегій збереження національної самосвідомості.

Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського, як єдиний вищий навчальний заклад Криму, що функціонує на території материкової України, відіграє важливу роль у збереженні ідентичності та пам’яті про національні меншини півострова.

Презентація книги в університеті підкреслює його важливість як центру інтелектуальної дискусії, де вивчаються і обговорюються питання, пов’язані з національною свідомістю, історією та майбутнім українців Криму.

Подібні заходи сприяють не лише обміну науковими ідеями, але й консолідації суспільства навколо національних інтересів та ідентичності. Університет надає платформу для дискусій, що є надзвичайно важливою для збереження ідентичності українців на тимчасово окупованих територіях.

Захід продемонстрував важливість співпраці наукових інституцій, державних органів та громадськості у вивченні актуальних проблем української нації, що допоможе сформувати стратегії захисту національних інтересів в умовах окупації.

Презентація книги стала потужним інструментом інформування та активізації дискусії навколо національної безпеки і державного управління в Україні.

Особлива подяка ректору університету, Валерію Бортняку, за підтримку у проведенні презентації та можливість донести ці важливі ідеї до широкої аудиторії.