ВСТУП НА БАКАЛАВРА. ОСНОВНІ ЕТАПИ. ВСТУПНИКИ ЗМОЖУТЬ ПОДАВАТИ РЕЗУЛЬТАТИ ЗНО 2019-2021 РР.

 

Реєстрація електронних кабінетів вступників, які вступатимуть на перший курс для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань), та завантаження до них необхідних документів розпочнеться 01 липня.

 

Відповідна дата реєстрації е-кабінетів вступників визначена Порядком прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році, що затверджений Міністерством освіти і науки.

 

Заява в електронній формі подаватиметься вступником шляхом заповнення електронної форми в режимі онлайн та розглядатиметься приймальною комісією закладу вищої освіти.

 

Цього року вступники матимуть можливість подати до п’яти заяв на місця державного та регіонального замовлення у фіксованих та відкритих конкурсних пропозиціях, та до двадцяти заяв на небюджетні конкурсні пропозиції.

 

Вступники, які претендуватимуть на місця державного або регіонального замовлення за денною чи заочною формою здобуття освіти, у кожній заяві зазначатимуть її пріоритетність.

 

Для участі у конкурсі для вступу за різними формами здобуття освіти (бюджетна або небюджетна) вступники мають подавати окремі заяви.

 

У закладах вищої освіти також будуть створені консультаційні центри при приймальних комісіях для надання допомоги вступникам під час подання заяв в електронній формі. Вступники матимуть можливість звернутися до консультаційного центру будь-якого закладу вищої освіти з метою створення електронного кабінету та внесення заяв в електронній формі.

 

Як відомо, прийом документів від вступників розпочнеться 29 липня і закінчиться 8 серпня для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів, творчих конкурсів, і 23 серпня – для осіб, які вступають за результатами національного мультипредметного теста, а також творчих конкурсів.

 

Вступники зможуть подавати результати ЗНО 2019-2021 рр.

 

Для вступу на перший курс бакалаврату абітурієнти зможуть подавати результати зовнішнього незалежного оцінювання за три попередні роки.

 

Так, для конкурсного відбору вступники зможуть використати бали зовнішнього незалежного оцінювання 2019–2021 років з трьох конкурсних предметів.

 

«Результати зовнішнього незалежного оцінювання 2019–2021 року з української мови та літератури або української мови, математики та історії України за бажанням вступника можуть бути зараховані замість відповідних предметів національного мультипредметного тесту, якщо різниця балів національного мультипредметного тесту та зовнішнього незалежного оцінювання з відповідного предмету не перевищує 15 балів», – йдеться у документі.

 

Тобто випускники минулих років, які мають результати ЗНО з української мови, математики та історії України, можуть не складати національний мультипредметний тест, а використати для вступу бали, отримані на ЗНО у 2019, 2020, 2021 роках.