ЗВЕРНЕННЯ ПЕРЕМІЩЕНИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ УКРАЇНИ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ТА СВІТОВОЇ ОСВІТЯНСЬКОЇ І НАУКОВОЇ СПІЛЬНОТ!

Шановні освітяни, науковці, здобувачі освіти Європи і Світу!

До вас звертаються викладачі і студенти 18 закладів вищої освіти України, що вже двічі стали жертвами російської агресії: у 2014 році, коли внаслідок нападу Російської Федерації на Україну та окупації нею частини Луганської і Донецької областей та Криму ми були вимушені переміститися на вільну українську територію, та зараз, у 2022 році, коли Росія розв’язала широкомасштабну війну проти всього українського народу, і ми вдруге вимушені шукати притулок для наших університетів!

Трагічною статистикою війни Росії проти України 2014 року стала загибель близько 15 тисяч громадян України, серед яких понад 300 дітей; 1,5 млн. внутрішніх біженців; зруйновані підприємства, дитячі садки, школи й університети, екологічна катастрофа. Будівлі наших університетів були захоплені окупантом, сім’ї розпалися, викладачі і студенти втратили домівки, але не зрадили Батьківщині і стали будувати університети на новому місті.

За вісім років (2014 – 2022) завдяки патріотизму викладачів і студентів, а також потужній моральній, та фінансовій підтримці Європейського Союзу, CША, інших країн, багатьох міжнародних організацій, закладів вищої освіти Європи і світу переміщені університети відновилися і стали освітніми, науковими, соціокультурними осередками розвитку територій Сходу України, що постраждали від російської агресії 2014 року.

Але 24 березня 2022 року Росія вдруге вторглася на територію незалежної України та розпочала криваву широкомасштабну війну проти українського народу.

За 18 днів війни вже загинуло майже 2000 цивільних громадян – дітей, жінок, людей похилого віку; покинуло країну понад 1,7 млн. українських громадян; зруйновано тисячі житлових будинків, дитячих садків, шкіл, лікарень; перетворено на руїни великі міста – Київ, Харків, Маріуполь та ін. Через постійні бомбардування та обстріли з усіх видів зброї, забороненої міжнародним правом, у бомбосховищах та підвалах переховуються мільйони мирних жителів – без світла, тепла, зв’язку, їжі, води… Україна опинилася на межі військової та гуманітарної катастрофи… Злочин проти людства триває…

Ми, представники переміщених закладів вищої освіти, високо цінуємо вашу підтримку України, висловлюємо щиру вдячність за викриття злочинних дій Росії, визнання геноциду українського народу з боку окупанта, накладення санкцій на російських загарбників!

Злочинне керівництво Росії очікувало швидкої перемоги, але наштовхнулося на жорсткий опір Збройних сил України, громадянського суспільства та безпрецедентну підтримку всього прогресивного світу!

Освіта і наука – частина глобалізованого світу, а тому вважаємо, що ми, освітяни і науковці всього світу, повинні об’єднатися і дати достойну відсіч російському агресору та всім тим російським закладам освіти і науки, освітянам і науковцям, які публічно підтримали військові дії Росії на території України!

Таким закладам освіти і науки, науковцям і освітянам не місце в глобальному освітньо-науковому просторі!

Ми підтримуємо всі звернення та відкриті листи української академічної спільноти до Світових освітніх і наукових спільнот, Європейської комісії, Європейського парламенту, Ради Європейського Союзу та кожної країни-члена та закликаємо до припинення членства російських університетів та наукових установ у міжнародних організаціях, що об’єднують науковців та університети, а також всіх видів співпраці з російськими освітніми і науковими установами та організаціями, поки не буде зупинена війна та геноцид проти українського народу, а Російська Федерація буде покарана за злочин проти України та цивілізованого світу!

Тільки спільними зусиллями та активними діями ми можемо зупинити російський фашизм та врятувати Європу і світ від ядерної катастрофи!

 

З повагою та вірою у підтримку України та прогресивного світу

керівники переміщених закладів вищої освіти України