НОВИНИ Центру реінтеграції та розвитку Криму

ЗУСТРІЧ ЕКСПЕРТІВ ЗІ СТУДЕНТАМИ ТА ВИКЛАДАЧАМИ УНІВЕРСИТЕТУ. ІСТОРІЯ КРИМУ: ПОГЛЯД У МИНУЛЕ

05.06.2024 р.

18 червня в Таврійському відбулась зустріч експертів зі студентами та викладачами університету. Темою постала історія Криму: погляд у минуле.
Доповідачами на цій важливій події були:
⁃ Михайло Шевченко – директор Українського інституту культорології, д.і.н,
⁃ Гаяна Юксель – докторка наук із соціальних комунікацій, доцентка кафедри журналістики ТНУ;
⁃ Андрій Щекун – координатор Центру реінтеграції та розвитку Криму ТНУ імені Вернадського, представник Крайової Ради Українців Криму;
⁃ Костянтин Колесніков – професор, доктор історичних наук, військовослужбовець,
⁃ Андрій Іванець – кандидат історичних наук, науковий співробітник Національного музею Голодомору-геноциду,
⁃ Лариса Кочубей – докторка політичних наук, професорка,
⁃ та інші.
Під час зустрічі доповідачі глибоко та всебічно висвітлили питання, пов’язані з історією Криму, його історичним населенням, анексією півострова Росією та його майбутнім у складі України.
Ключові моменти, які було обговорено під час зустрічі – це анексія Криму. Спікери засудили незаконну анексію Криму Росією не тільки у 2014 році, а й під час Російської імперії, наголосили на її негативних наслідках для українського народу та кримчан. Також піднімалася проблема історичного населення Криму. Було підкреслено, що протягом століть Крим був багатоетнічним регіоном, де проживали українці, кримські татари, росіяни, караїми, греки та інші народи. Зараз вони піддаються вигнанням та пропагуванням до російських ідеологій. Гості висловили тверду переконаність, що Крим обов’язково повернеться до складу України.
Зустріч завершилася жвавою дискусією, під час якої учасники мали можливість поставити запитання доповідачам та поділитися своїми думками з приводу майбутнього Криму.
Загалом, лекція “Історія Криму: погляд у минуле…” стала важливою подією, яка сприяла підвищенню обізнаності про історію та сучасний стан Криму, а також про те, що українці ніколи не здадуться в боротьбі за свій півострів.
“Майбутнє буде лише тоді, коли ми знаємо минуле” – це твердження, яке прозвучало під час зустрічі, і воно точно відображає важливість розуміння історії Криму для його майбутнього.