НОВИНИ КАФЕДРИ ФІНАНСІВ ТА ОБЛІКУ

ШАХОВИЙ ТУРНІР

29.10.2024 р.

Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського гідно продовжує славні шахові традиції, перетворюючи наш університет на осередок шахового руху в Україні.
За останні 5 років у стінах університету було проведено майже 50 турнірів, зокрема міжнародні шахові фестивалі «Кубок Незалежності» та «Київська весна», всеукраїнські турніри й дитячі змагання в різних вікових категоріях.
Наприкінці жовтня відбувся турнір, присвячений 80-річчю визволення України від фашистських загарбників.
У ньому взяли участь 52 шахісти, серед яких титуловані міжнародні гросмейстери та майстри.
 
Під час заходу учасники вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні українців та героїв сучасної боротьби України.
Переможцем турніру став міжнародний гросмейстер Олексій Кислинський, що представляє Чехію.
Друге місце здобув міжнародний гросмейстер з Краматорська Ерік Андрєєв, а третє — міжнародний майстер з Києва, кримчанин Олексій Малий.
Також в рамках заходу пройшли дитячі змагання:
переможцем серед юнаків став Антон Саплін, а серед дівчат найкращий результат показала Тетяна Скоробогата.
 
Висловлюємо вдячність організаторам — Таврійському національному університету імені В.І. Вернадського та Федерації шахів АР Крим під керівництвом президента федерації, завідувача кафедри фінансів та обліку Анатолія Путінцева.
Завдяки шаховій федерації АР Крим постійно проводяться фестивалі і турніри.
Наразі триває підготовка до чемпіонату міста Києва серед дорослих, що відбудеться у листопаді 2024 року в ТНУ імені В.І. Вернадського.
Запрошуємо всіх поціновувачів шахів приєднатися до наших змагань, продовжуємо, підтримуємо традиції шахового спорту разом!
 
Щиро дякуємо Збройним Силам України , нашим незламним воїнам за можливість проводити такі заходи у вільній країні, за мирне небо над нашими головами у цей буремний небезпечний час!

ЗУСТРІЧ СТУДЕНТІВ З ДИРЕКТОРОМ ВІДДІЛЕННЯ ТАКСОМБАНКУ

27.10.2024 р.

27 жовтня 2024 року студенти кафедри Фінансів та обліку Навчально-наукового інституту управління, економіки та природокористування Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського мали можливість зустрітися з Людмилою Володимирівною Ковальчук, директором відділення 82 ТАСкомбанку, яка поділилася цінним досвідом та знаннями у сфері фінансів.
 
Під час зустрічі студенти отримали унікальну можливість ознайомитися з актуальними тенденціями на фінансовому ринку, а також дізнатися про специфіку роботи банківських установ в Україні.
Людмила Володимирівна розповіла про основні фінансові продукти ТАСкомбанку, їхній вплив на бізнес-середовище та споживчий ринок.
Особливу увагу було приділено важливості практичної підготовки студентів та їхньої участі в реальних проєктах.
 
Директор зазначила, що молоді спеціалісти, які мають практичний досвід, є більш конкурентоспроможними на ринку праці. Вона також закликала студентів активно шукати можливості стажування та проходження практики у фінансових установах.
Студенти поставили безліч запитань, зокрема про кар’єрні перспективи у фінансовій сфері, вимоги до кандидатів, а також про сучасні виклики, з якими стикаються банківські установи.
Відповіді Людмили Володимирівни стали не тільки корисними, а й надихаючими для майбутніх фінансистів.
 
Ця зустріч стала ще одним кроком у напрямку інтеграції теоретичних знань з практичним досвідом, що є надзвичайно важливим для успішного професійного розвитку студентів.
Сподіваємося на подальшу співпрацю з ТАСкомбанком та іншими фінансовими установами, щоб забезпечити нашим студентам можливість реалізувати свої потенціали у реальному світі.
Дякуємо Людмилі Володимирівні за цікаву та продуктивну зустріч!
 
 
 

РАДІОДИКТАНТ ДО ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

25.10.2024 р.

25 жовтня 2024 року, у стінах нашого університету відбулася особлива подія до Дня української писемності та мови — Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Цей щорічний захід, що вже став традицією, об’єднав викладачів, студентів, співробітників та всіх, хто розуміє цінність рідної мови як основи національної ідентичності та свободи.

Особливий гість заходу — Мар’ян Пирожок, відомий під псевдонімом Мар’ян Пиріг, український музикант, художник, засновник гурту «ГИЧ оркестр» і проєкту «Пиріг і Батіг», виконавець проникливої пісні «Гаї шумлять» на вірш Павла Тичини. Його присутність наповнила атмосферу зустрічі ще більшою натхненністю, адже творчість Мар’яна несе у собі дух української культури, яка поєднує мелодику слова й силу думки, звертаючись до серця кожного українця.

Проведення радіодиктанту стало особливо актуальним в ці часи історичних випробувань, коли єдність народу набуває надзвичайного значення. Для українців у всьому світі, де б вони не знаходилися, цей захід символізує спільне прагнення до збереження й розвитку рідної мови як нашого найбільшого культурного надбання. Під час радіодиктанту в залі панувала атмосфера єднання, вдячності та гордості, а кожне слово диктанту відчувалося як частина живого зв’язку між нами, тими, хто пише ці рядки, і нашою культурною спадщиною.

Мова — це не лише засіб спілкування, але й наша зброя, наш символ свободи та шлях до перемоги. Наш університет, беручи участь у Всеукраїнському радіодиктанті, ще раз демонструє готовність берегти та розвивати рідну мову, підтримуючи її в серцях молодих поколінь, адже це — основа нашої національної єдності.

Дякуємо всім, хто долучився до цього важливого заходу, та продовжує берегти рідне слово, незламну силу якого ми бачимо у спільному прагненні до мирного, вільного майбутнього.

Місце проведення: Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського.

Співпраця зі стейкхолдерами. Університет «КРОК»

24.10.2024 р.

24 жовтня 2024 року в рамках співпраці зі стейкхолдерами відбулась цікава зустріч з доктором економічних наук, професором кафедри економіки та фінансів Університету “КРОК” Євгенієм Бобровим на тему: «Економічна політика країн світу у контексті досягнення Цілей сталого розвитку». Професор Є. Бобров детально розкрив ключові аспекти концепції сталого розвитку, зосередивши увагу на переході від лінійної до циркулярної економіки та актуальних рішеннях для цієї трансформації. Друга частина лекції була присвячена аналізу глобальних тенденцій у сфері енергетичної та кліматичної політики через призму досягнення ЦСР-2030.

 

Значний інтерес викликала презентація лектора, що всебічно розкрила зміст піднятої проблематики та викликала жваве обговорення. У заході взяли участь магістри, аспіранти та викладачі кафедри економіки та фінансів Університету “КРОК”, а також здобувачі магістратури та викладачі кафедри фінансів та обліку Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського, які активно обговорювали порушені питання й долучалися до дискусії.

 

Дякуємо лектору та сподіваємось на продовження обговорення актуальних питань у найближчій перспективі!

КРУГЛИЙ СТІЛ. ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ В УМОВАХ РЕІНТЕГРАЦІЇ АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

24.10.2024 р.

24 жовтня 2024 року викладачі та здобувачі кафедри фінансів та обліку взяли участь у засіданні круглого столу “Теоретичні та практичні аспекти управління фінансово-господарською діяльністю суб’єктів господарювання в умовах реінтеграції Автономної республіки Крим”.

Здобувач 1 курсу магістратури Ілля Мусієнко виступив з доповіддю про управління фінансовою діяльністю підприємств в умовах реінтеграції  Криму (науковий керівник к.е.н., доц. Мала С.І.), наголосивши на адаптації підприємств до нових політичних, економічних і соціальних умов. Він підкреслив необхідність відновлення економічних зв’язків, залучення інвестицій і створення сприятливих умов для бізнесу, з особливою увагою до стабільності фінансових потоків та оптимізації витрат.

Здобувачка 4 курсу бакалаврату Анастасія Лозівська розкрила тему “Фінансові аспекти деокупації та реінтеграції Кримського півострову” (науковий керівник к.е.н., доц. Пилипенко О.О.), акцентуючи увагу на важливості детального фінансового планування. Вона зазначила, що ключовими факторами успішної реінтеграції є відновлення економічної інфраструктури, залучення інвестицій і підтримка бізнесу. Також було підкреслено важливість стабілізації фінансової системи та ефективного використання ресурсів.

Обидва виступи викликали значний інтерес серед учасників конференції, адже питання реінтеграції Криму є актуальними та потребують комплексного підходу до вирішення фінансових викликів. Тому за результатами засідання планується публікація матеріалів, які можуть бути використані в реалізації стратегії деокупації і реінтеграції АР Крим.

ВІТАЄМО НОВИХ СТУДЕНТІВ У НАШІЙ ДРУЖНІЙ СТУДЕНТСЬКІЙ РОДИНІ!

30.09.2024 р.

Сьогодні, 30.09 у стінах Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського відбулася урочиста посвята у першокурсники!
 
Вітаємо вас у нашій дружній студентській родині! 
Перший день навчання – це завжди хвилююча подія.Нехай цей рік буде сповнений яскравих вражень, нових знайомств та незабутніх моментів. Бажаємо вам легко адаптуватися, знайти нових друзів і здобути глибокі знання.
Сьогодні ви розпочинаєте новий розділ у своїй книзі життя! Нехай кожен день навчання буде для вас подорожжю у світ знань та відкриттів. Бажаємо вам не боятися труднощів, вірити в себе і завжди прагнути до вершин. Нехай студентські роки стануть для вас найкращим часом!