НОВИНИ КАФЕДРИ ПСИХОЛОГІЇ, ФІЛОСОФІЇ ТА СУСПІЛЬНИХ НАУК

Soft skills – навички для життя і кар’єри

08.04.2024 р.

Швидкий поступ глобалізації та четвертої промислової революції спричинили кардинальні зміни у світовій економіці і укладі життя людей.

Ключова  роль  в  усіх  галузях, в. т. числі в соціальній роботі, буде відводиться кваліфікованим фахівцям, що мають високий освітній та творчий потенціал.

Студенти 4 курсу спеціальності 231 Соціальна робота Іванов К., Ніщук Я., Римар А., Дембовська А. з метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці пройшли курси і отримали сертифікати.

ПРОВЕДЕНО КРУГЛИЙ СТІЛ «РОЛЬ ВОЛОНТЕРСЬКОГО РУХУ В СОЦІАЛЬНІЙ АКТИВНОСТІ ГРОМАД В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ»

19.03.2024 р.

19.03.2024 року кафедрою психології, соціальної роботи та педагогіки Таврійського національного університету ім.В.І.Вернадського до Всесвітнього дня соціальної роботи було організовано і проведено круглий стіл «Роль волонтерського руху в соціальній активності громад в умовах воєнного часу».

Співорганізаторами заходу виступили кафедра соціальної педагогіки та соціальної роботи Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, Київський міський центр соціальних служб, Всеукраїнський громадський центр «Волонтер».

Особливий акцент було зроблено на волонтерських ініціативах представників кримської спільноти. Юристка громадської організації «Крим SOS» розповіла про історію виникнення цієї організації, яка почалася саме з волонтерських ініціатив. Дуже цікавим був виступ Лєране Тульчій, волонтерки громадської організації «Кримські татари Львівщини». Вона поділилась досвідом волонтерської діяльності мусульман України. До молоді звернувся директор департаменту молодіжної політики Міністерства у справах молоді та спорту Владислав Яцук. Він наголосив на важливості залучення молоді до волонтерської діяльності для наближення перемоги та відновлення країни у післявоєнний період. Учасниками заходу стали: викладачі, аспіранти, студенти Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського, інших вищих начальних закладів України, представники профільних міністерств України, неурядових організацій, а саме: ВГЦ «Волонтер», «Крим SOS», «Незламні духом українці», «Кримські татари Львівщини», Київської міської організації Товариства Червоного Хреста України, «Позитивні жінки».

За результатами обговорення актуальних проблем розвитку волонтерського руху в Україні було окреслено подальші перспективи посилення волонтерської активності студентів, організації науково-дослідницької роботи, вивчення і популяризації кращих практик волонтерства кримських татар, конфесійних спільнот, вразливих груп населення.

Проведено оглядовий методичний семінар “Написання «малих» творчих наукових робіт: рефератів, наукових повідомлень, ессе”

04.03.2024 р.

Кафедрою психології, соціальної роботи та педагогіки було проведено оглядовий методичний семінар “Написання «малих» творчих наукових робіт: рефератів, наукових повідомлень, ессе” для студентів першого освітньо-професійного рівня бакалавр спеціальності Психологія та Соціальна робота. Захід був проведений гарантом освітньої програми, досвідченим науковцем, доцентом кафедри психології, соціальної роботи та педагогіки Дубчак Оленою Борисівною, були присутні викладачі кафедри. Для студентів розкрито дужі корисні питання щодо навчально-наукової діяльності, а саме, чим відрізняються форми наукових творів, окреслено загальні правила роботи з науковими джерелами та вибудовування наукового оглядового чи авторського тексту. Викладач поділився досвідом написання наукових робіт, надав приклади та алгоритми написання есе, реферату, повідомлення. Студенти висловили подяку та побажання продовження таких заходів, де у неформальній обстановці вони мають можливість задавати будь-які питання та налагоджувати свою майбутню наукову діяльність.