НОВИНИ КАФЕДРИ ЖУРНАЛІСТИКИ

ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ ОСОБИСТИЙ БРЕНД У РОБОТІ ЗІ СВІТОВИМИ МЕДІА. ЗУСТРІЧ ІЗ ЖУРНАЛІСТОМ ВОЛОДИМИРОМ БІРЮКОВИМ

06.05.2024 р.

Володимир Бірюков: Історія (не)відомого журналіста


6 травня 2024 року, студенти Таврійського національного університету імені Вернадського мали можливість зустрітися онлайн з цікавою та медійною людиною, Володимиром Бірюковим.


Володимир Бірюков – відомий український журналіст, теле- та радіоведучий, чий голос знайомий багатьом слухачам і глядачам. Його кар’єра, сповнена цікавих поворотів та несподіваних злетів, слугує чудовим прикладом того, як завдяки наполегливості, таланту та щирій любові до своєї справи можна досягти успіху.
До журналістики він хотів стати програмістом та археологом, на це його наштовхнуло захоплення до ігор. Але все сталося не як гадалося.
Важливу роль у житті  Володимира відіграла його сестра. Саме вона, захоплена своєю професією, поділилася з братом досвідом та порадами, заронивши в ньому зерно цікавості до цієї сфери.


Одним із знакових моментів у житті Володимира став конкурс для молодих журналістів, що оголосив журнал “Тінейджер”. Захоплений ідеєю поділитися своїми думками та враженнями, він написав репортаж про популярне на той час реаліті-шоу “Шанс”. Його робота не лише здобула перемогу в конкурсі, а й відкрила двері у світ журналістики.


Першим місцем роботи Володимира стало радіо, але там він мав псевдонім під яким і проводив ефіри. Саме тут він почав відточувати свої навички та вчитися майстерно володіти словом.
Незважаючи на жахливу війну в Україні, Володимир не лишається осторонь. Він активно підтримує свою країну різними способами: від донатів на ЗСУ та допомогу постраждалим до поширення інформації про війну та злочини росії на міжнародній арені.


На даний момент сума зібраних завдяки його зусиллям коштів сягає 5 мільйонів гривень. Ви можете долучитися до підтримки України, задонативши через спеціальний додаток, де щомісячно збираються кошти за принципом “або ти купуєш дві кави, або допомагаєш ЗСУ”.
“Щоб подолати вигорання, я шукаю натхнення у зміні обстановки, улюбленої музики та смачних ласощів, які я часто собі забороняю”, – ділиться він.
Історія Володимира слугує доказом того, що завдяки наполегливості, вірі у себе та щирій любові до своєї справи можна досягти значних успіхів, навіть у складні часи.

Відбулась міжнародна гостьова лекція «Fighting russia’s disinformation during its war against Ukraine»/«Боротьба з дезінформацією росії під час війни проти України»

04.04.2024 р.

Відбулась міжнародна гостьова лекція «Fighting russia’s disinformation during its war against Ukraine»/«Боротьба з дезінформацією росії під час війни проти України» з Магістром міжнародних відносин Колумбійського університету, США, Mike Cronin🇺🇸
  Сьогодні, 4 квітня 2024 року, студенти-магістри спеціальності 061 «Журналістика» та завідувач кафедри журналістики ТНУ ім. В. І. Вернадського Анжеліка Досенко відвідали зустріч із Mike Cronin.
  На конференції говорили про ряд важливих питань для України в політичному сегменті:
  📌 як відрізнити та яка різниця між поняттями «дезінформація», «місінформація» та «малінформація»;
  📌 які дезінформаційні наративи та фейки поширює сьогодні рф проти України в Західному світі;
  📌 які існують методи, ресурси, кейси та стратегії найефективніше допомагають в боротьбі із поширеною дезінформацією;
📌 як тези, формулювання, ключові словосполучення та назви понять змінюють сприйняття однієї й тієї ж інформації соціумом;
📌 true facts та пропаганда;
📌 black list для путіна та значення слів Зеленського в Західному суспільстві.
  Було цікаво, інформативно, корисно та важливо проговорити важливість кожної тези та думок про війну, інформаційний тиск і методи боротьби з ним із суспільним ґатунком, що ними поділився Mike Cronin.
  Зі своєї сторони маю зауважити, що тема та мета лекції свідчить про увагу та всебічну підтримку західних партнерів України – на інформаційному, політичному, економічному, військовому рівнях. Висловлюю вдячність організаторам лекції!


  Все буде Україна!❤️🇺🇦

освітній та культурний центр Осередок у місті Монітобі, Канада

30.03.2024 р.

Завідувач кафедри журналістики Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського Анжеліка Досенко та доцентка кафедри слов’янської та романо-германської філології Людмила Юлдашева відвідали освітній та культурний центр Осередок у місті Монітобі, Канада.

Викладачі відвідали музей української культури, бібліотеку та архів де містяться унікальні історичні та літературні пам’ятки історії України.

Зустрілися з представниками української діаспори, обговорили болючі проблеми війни та вимушеної імміграції.

У СТІНАХ ТАВРІЙСЬКОГО ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ ІЗ РОЗРОБНИКАМИ ОСВІТНЬОЇ 3D-ПЛАТФОРМИ

20.03.2024 р.

«Майбутнє світу як із фантастичного фільму Першому гравцю приготуватись». Під таким гаслом 20 березня пройшла зустріч студентів і викладачів Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського.

 

Григорій Бевз розповів про проєкт «MyStudyPlaces» – онлайн-платформу, що спрямована на віртуальне навчання.

«Ця ідея виникла в 2020 році під час пандемії. У зв’язку з тим, що діти, навчаючись вдома онлайн, не зосереджувались на навчанні, а приділяли значну увагу іграм, я вирішив створити платформу, де можна поєднати гру та навчання», – зазначив спікер.

 

Ринку освіти як ніколи раніше необхідна цифровізація, але при цьому важливо відтворити атмосферу живого спілкування, зберегти мотивацію учнів та підвищити ефективність навчання.

 

Така форма віртуальної реальності, дійсно, є зручною. Її можна використовувати як для навчання, де вчитель повністю керує навчальним процесом, і навіть бачить стан учнів за допомогою штучного інтелекту, що зчитує емоції та зацікавленість на уроці, так і для віддаленої роботи, отримувати інформацію, перебуваючи вдома, і бути присутнім онлайн будь-де, створивши картину теперішнього часу.

 

Як же працює ця платформа? Вона відтворює звукові викривлення й ефекти всередині віртуальних приміщень або вулиць, що максимально наближені до реальних (ехо, звуки кроків, ефект наближення та віддалення, можливість чути розмови людей поряд). Складається з різних типів кімнат, що відрізняються за функціоналом, наприклад: лекційна зала з трибунами та екраном, кімната для переговорів, кафе чи вільна зона для спілкування. Кімнати пов’язані між собою звичними для реальних приміщень переходами: дверима, ліфтами, коридорами.

 

Як працює платформа для користувача? Студент чи учень створює власний віртуальний образ та надає йому індивідуальних рис. Керує своїм персонажем за допомогою звичайної клавіатури – ходить локацією в режимі реального часу, спілкується голосом з іншими учасниками, що перебувають поруч, демонструє свої емоції за допомогою жестів та емоджі. Під час конференцій або лекцій може ставити запитання лектору у режимі реального часу.

 

Наразі Григорій збирає команду спеціалістів, які мають досвід у створенні онлайн-шкіл, і в подальшому хочуть запровадити в університетах курси віртуальної реальності, завершивши які студенти зможуть отримати сертифікати.

«Ми дуже хотіли, щоб на цьому етапі впровадження долучились студенти для того, щоб подати свої думки. Я думаю, що зараз вони мають якусь унікальність. Тому, якщо хтось має деякі напрацювання й має бажання взяти участь у проєкті, ми із задоволенням створимо робочу команду, щоб виготовити, дійсно, якісний продукт. І кожен буде мати своє імʼя в розробниках» – додав Григорій Бевз.

 

Під час зустрічі обговорили «плюси» й «мінуси» VR-платформи (віртуальної реальності) та її використання для навчання студентів в університеті. Такі технології допомагають спростити використання зайвих матеріальних ресурсів. Це була розмова у вигляді дискусії, на якій постали кому, адже питання навчання за допомогою віртуальної реальності досить всебічне й потребує детального аналізу з урахуванням всіх його особливостей.

Дякуємо всім присутнім, хто зацікавився темою й приєднався до зустрічі.

Єлизавета Халупенко

Відбулась онлайн-зустріч «ФотоСторітелінг» з Альоною Малашиною

18.03.2024 р.

Сьогодні, 18 березня 2024 року, студенти-магістри спеціальності 061 “Журналістика” та завідувач кафедри журналістики ТНУ ім. В. І. Вернадського Анжеліка Досенко відвідали цікаву корисну та інформативну конференцію з Альоною Малашиною
 

Альона Малашина у минулому менеджера в культурно-освітній сфері, з досвідом проектної діяльності та волонтерства. Останні 10 років вона займається репортажною фотографією, а останній рік працює з текстами, в доповнення до фотоісторії.
  Світлярка робить знімки переважно для громадських організацій та медіа, серед яких: «Ukrainer», «Kunsht», «Будуємо Україну разом», «МОМ», «Клуб Добродіїв», «Інститут стратегії культури» та ін..
  Поговорили із фотографинею про:
 – специфіку роботи та гроші, вигорання, депресія та антидепресанти;
 – інтерес до відтінків, складності картинки;
 – труднощі та творчі кризи;
 створення світлин поряд із історіями, як супровід і невід’ємний елемент.


  «Я не фотографую щодня, як зазначають про це на всіх конференціях, лекціях та семінарах. Я не керуюсь правилами», – акцентувала Альона Малашина, розповідаючи про своє життя та творчий хист, що тісно переплелися між собою.
 

Світлярка додала (і це мене захопило), що камера із об’єктивом мають більше ніж 3 кг, але вони постійно з нею. Проте фотографує вона, лише коли почувається комфортно та отримує задоволення від своєї роботи.
  Окремою червоною ниткою є робота Альони Малашиної з темою насильства під час війни та створення світлин на дану тематику.
  “Важливо знайти себе, свій шлях і напрямок, в якому вам буде легко реалізуватися та залюбки працювати”, – такої думки фахівчиня об’єктиву.
 

Наостанок Альона Малашина надихнула словами: «Я завдячую фотографії тим, що можу фіксувати кадри, до яких можна повертатися і бачити те, що бачив тоді, коли робив знімок».
  Вдячні організаторам зустрічі та можливості обговорити цікаві питання, поглинути досвід роботи з фотографією від світлярки Альони Малашиної, яка щиро поділилася своєю історією творчості та натхнення!
  💙💛

Зустріч викладачів і студентів ТНУ та університетів Oakland CC й Bogota, Colombia, United States of America

15.03.2024 р.

Вчора, 14 березня, відбулася зустріч викладачів і студентів Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського та університетів Oakland CC й Bogota, Colombia, United States of America.

 

З боку ТНУ участь в зустрічі взяли викладачі Навчально-наукового інституту філології та журналістики: Гаяна Юксель , Анжеліка Досенко, Ганна Шеремет, а також студенти кафедри романо-германської та словянської філологі ТНУ імені В.І.Вернадського.

 

З американської сторони  були: Тоні Баракко (Oakland CC) та Янн Бассет (Bogota, Colombia),  зустріч була організована для американських студентів та викладачів в межах курсу “Европейські студії”. Серед тем до обгововрення були: ситуація в Україні, що склалась на тлі війни та повномасштабного вторгення.

 

Студенти та викладачі запитували про міграційні процеси, боротьбу українців, життя в умовах війни. Зустріч вийшла невимушена, цікава та  продуктивна. Дякуємо організаторці зустрічі Гаяні Заїрівні Юксель.

Студенти-журналісти відвідали «Радіо М»

14.03.2024 р.

13 березня студенти-медійники перших–третіх курсів ННІ філології та журналістики Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського в межах навчального процесу відвідали студію «Radio M» та побачили «залаштунки» роботи медіа.

 

Юлія Скоробогач, авторка програм «Код Нації» та «Нова Генерація», розповіла майбутнім журналістам історію створення мовника й про те, що відрізняє «Radio M» від інших медіа.

 

«“Radio M” є незалежною українською радіостанцією інформаційно-просвітницького напрямку, що починала свій шлях із маленької студії в Слов’янську», – зазначила ведуча.

У студії студенти спробували себе в ролі радіоведучих, побачили як працює сучасна редакція, ознайомилися з професійним обладнанням, спілкувалися з режисерами, ставили їм запитання, фотографувалися в студії. Юні журналісти побували на ефірі, спостерігали за роботою ведучої та отримали від неї фахові поради: як розігрівати голос, що не рекомендовано вживати перед початком запису, які вправи варто робити, щоб розвивати своє мовлення.

 

«Екскурсія на радіо була дуже цікавою та інформативною! Дуже багато нового дізналась про радіожурналістику. Спікерка Юлія Скоробагач поділилася цікавими секретами роботи радіомовлення. Сподіваюсь, що у найближчому майбутньому зустрінемось знову, але я буду не простою студенткою, а студенткою-практиканткою з Таврійського національного університету імені Вернадського», – поділилася студентка другого курсу Поліна Рачківська.

 

Валерія Кутова, студентка третього курсу спеціальності «Журналістика» розповіла, що можливість відвідати «Radio M» корисна для практичного досвіду в журналістиці.

Наприкінці зустрічі студенти отримали сувеніри на згадку та виконали завдання, створивши власні джингли для радіо. Ведуча Юлія Скоробогач дала цінну настанову майбутнім журналістам «поливати свій талант».

 

Софія Передрій, Поліна Рачківська

Онлайн-лекція з Оксаною Мороз: «Як росія демотивує українців. Аналіз інформаційних операцій»

13.03.2024 р.

11 березня 2024 року, студенти-магістри спеціальності 061 «Журналістика» та завідувач кафедри журналістики ТНУ Анжеліка Досенко відвідали дуже цікаву та корисну онлайн-лекцію Оксани Мороз.

Про що говорили та які висновки зробили разом із відомою відеоблогеркою, лекторкою та письменницею:

  • кремлівські дезінформаційні методи впливу;
  • широкі кампанії пропаганди зосереджені у Tik Tok та Facebook;
  • чергову російську ІПСО «Майдан-3», яка спрямована на дестабілізацію ситуації всередині України;
  • маніпуляції та роль псевдоекспертів і всевдопатріотів (Олексій Арестович, Олег Жданов) та шкода для України від їхніх висловлювань на просторах мережі Інтернет;
  • серед перших джерел новин найвищий щабель посідає Telegram. Після нього – Facebook, You Tube та Viber;
  • довіра до джерела інформації коливається від родини, Генерального штабу ЗСУ/Міноборони, друзів, Офісу Президента, колег по роботі/навчанню до офіційного сайту та сторінок уряду, соціальних мереж, місцевої влади, медіа (телебачення, радіо, газети, онлайн-новини), церкви.

  Довіряйте лише перевіреним інформаційними джерелам, медіа «білого» списку та дбайте про свою медіаграмотність, інфогігієну. 

Все буде Україна!🇺🇦