НОВИНИ ННІМУМГ

Ознайомча лекція із роботою Відділу оцифрування фондів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

19.03.2024 р.

9 квітня студенти спеціальності 029 Інформаційна бібліотечна та архівна справа, 122 Комп’ютерні науки та 123 Комп’ютерна інженерія Навчально-наукового інституту муніципального управління та міського господарства в супроводі викладачів та завідувача кафедри Комп’ютерних та інформаційних технологій відвідали Національну бібліотеку України імені В. І. Вернадського

Заступник директора з наукової роботи, кандидат історичних наук Юрій Славович Ковтанюк провів ознайомчу лекцію із роботою Відділу оцифрування фондів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

Під час лекції викладачі, здобувачі та здобувачки ознайомилися із:

  • особливостями оцифрування документів;
  • технологіями довгострокового збереження оцифрованих документів (збереження на серверах, фізичних носіях, хмарних сховищах);
  • організацією віддаленого доступу до оцифрованих документів;
  • технічним забезпеченням відділу;
  • отримали практичні навички з оцифрування, редагування та зберігання документів.

Дякуємо пану Юрію та співробітникам відділу за чудову нагоду ознайомитися та поглибити знання у царині цифрових технологій.

Цикл лекцій про роботу відділів Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

19.03.2024 р.

19 березня викладачі та студенти спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Навчально-наукового інституту муніципального управління та міського господарства прослухали цикл лекцій, пов’язаних із діяльністю відділів Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

 

Фахівчині Відділу формування та використання газетних фондів, Відділу зарубіжної україніки, Відділу бібліотечних зібрань та історичних колекцій, Відділу стародруків та рідкісних видань, Відділу образотворчих мистецтв та Відділу музичних фондів ознайомили із колекціями, наголосили на особливостях роботи із книгами, фальшкнигами, альбомами, нотами та гравюрами як рідкісних документів.

 

Студенти мали можливість побачити раритетні видання минулих століть, дізнатися про оцифрування стародруків.

 

Дякуємо за змістовний та професійно викладений матеріал!