Особливості вступної кампанії-2022

Міністерство освіти і науки України розробляє Порядок зарахування до закладів вищої освіти у 2022 році, в якому буде докладно описано вступний процес.

 

Наразі допрацьовують і механізм складання іспиту, проте для організації іспитувань потрібна підтверджена інформація про потенційних учасників випробувань. Таку інформацію отримують із бази реєстраційних даних потенційних учасників зовнішнього незалежного оцінювання. Тож, якщо ви вже зареєструвалися для участі у ЗНО (створили реєстраційну картку та віддали її керівнику закладу освіти або надіслали до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти), ви зареєстровані для участі у вступних випробуваннях.

 

Якщо ви плануєте цьогоріч вступати до вітчизняних закладів вищої освіти, проте ще не зареєструвалися для участі в ЗНО, ознайомтеся, будь ласка, з алгоритмом дій

 

До 19 квітня 2022 року вам необхідно буде створити реєстраційну картку.

 

Крім цього, Український центр оцінювання якості освіти запропонував механізм дій для керівників закладів загальної середньої та професійної освіти, який уможливить вступ випускників до університетів.

 

Актуальна інформація щодо вступу до ЗВО у 2022 році: Міністерство освіти і науки України, Український центр оцінювання якості освіти, Оsvita.ua, Вступ Інфо.

 

Задля створення безпечних умов для цьогорічних вступників та стимуляції до навчання в Україні у 2022 році для вступу буде застосований Національний мультипредметний тест (НМТ) Спробуй свої сили на пробному НМТ від телеграм-каналу «Вступ Інфо».

 

➡ Бюджет: НМТ + мотиваційний лист.

➡ НМТ складається з 3 предметів:
▪ українська мова ❌ літератури НЕ БУДЕ
▪ математика
▪ історія України

➡ Контракт: лише мотиваціний лист.

➡ Мотиваційний лист – не буде  впливати на рейтингування вступника, який вступає на бюджет.
Він впливатиме лише на останні місця бюджету, якщо на це  місце буде кілька юдей з однаковими балами.
Натомість на контракт – буде впливати.

➡ НМТ складатиметься з 60 завдань із трьох предметів (планується по 20 завдань з української мови, математики та історії України), на виконання якого буде відводитись 80 хвилин.

➡ При повітряній тривозі тест буде перерваний і учасники будуть направлені в безпечне місце. Після відбою учасники повернуться до тестування.

➡ Якщо ви на окупованій території, але хочете скласти НМТ, – вам треба приїхати на контрольовану територію Україною. МОН запровадить декілька додаткових сесій для таких дітей.

➡ У червні буде демонстраційний варіант НМТ.

➡ На творчі спеціальності потрібен ТВОРЧИЙ КОНКУРС (без НМТ).

Вступ на програми бакалаврату

 

Для вступу на бакалавра на основі свідоцтва про повну загальну середню освіту вступники на спеціальності з творчим конкурсом мають подати заяву, мотиваційний лист, а також пройти творчий конкурс, бал за який буде пріоритетним.

 

При вступі на інші спеціальності на бюджет, включаючи кон’юнктурні спеціальності (це «Гуманітарні науки» (крім спеціальності «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Право», «Сфера обслуговування», «Міжнародні відносини»), необхідно буде подати заяву, результати національного мультипредметного тесту (НМТ) та мотиваційний лист.

 

Для різних спеціальностей будуть встановлені різні вагові коефіцієнти оцінок.

 

Для вступу на контракт, крім кон’юнктурних спеціальностей, треба буде подати лише мотиваційний лист та заяву.

Для вступу на бакалавра на основі диплому молодшого спеціаліста (фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра) вступники мають подати заяву, дві предметні оцінки ЗНО 2019-2021 чи НМТ 2022 року.

Вступ на програми магістратури

 

Для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра передбачається проведення спрощених аналогів ЄВІ, ЄФВВ – магістерського комплексного тесту (МКТ) для спеціальностей «Право», «Міжнародне право», та магістерського тесту навчальної компетентності (МТНК) для кон’юнктурних спеціальностей, які будуть проводитись подібно до НМТ.  Для інших спеціальностей вступ відбуватиметься за результатами фахового іспиту в закладі освіти.

 

Вступники, що планують здобути освіту на бюджетній основі на кон’юнктурні спеціальності, мають подати заяву, скласти тест із навчальних компетенцій та скласти фаховий іспит у закладі освіти.

 

Вступники, що планують здобути освіту на бюджетній основі на інших спеціальностях, мають подати заяву та скласти фаховий іспит у закладі освіти. Для вступників на контракт необхідно буде подавати заяву та мотиваційний лист.

 

Зверніть увагу!!!

Де будуть писати тести? Це безпечні місця – спеціально обладнані комп’ютерні класи у закладах освіти.

Бюджетні місця цього року будуть передбачені. Уряд готує постанову про нові обсяги держзамовлення.

Свідоцтво про навчання може видавати або ваша школа, або та, де ви тимчасово навчаєтесь.

Коефіцієнти: Сільський Галузевий Регіональний – буде трохи змінений. Додатково повідомлять.

Атестат врахований цього року не буде.

Всеукраїнські конкурси, золота/срібна медаль, Мала академія наук, перемоги в олімпіадах – цього року НЕ БУДУТЬ враховуватись.

Як буде оцінюватися тест? Як і ЗНО, за шкалою від 100 до 200.

До закладів вищої освіти можна буде вступати за результатами ЗНО минулих років (2019-2021).

Подання документів і підтвердження місця навчання буде здійснюватися через інтернет.

Конспекти для підготовки до Національного мультипредметного тесту (НМТ):

Конспекти з укр. мови – http://surl.li/bsfjj

Конспекти з математики – https://cutt.ly/okexqNE

Конспекти з історії України – http://surl.li/bsfjb

Previous
Next