Співпраця зі стейкхолдерами кафедри психології, філософії та суспільних наук
У ТАВРІЙСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ ІМЕНІ В. І. ВЕРНАДСЬКОГО ВІДБУВСЯ ЩОРІЧНИЙ «ТИЖДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ»
24.04.2025 р.
У Таврійському національному університеті імені В.І. Вернадського на прикінці квітня 2025 року відбувся щорічний «тиждень психології», він був організований кафедрою психології, філософії та суспільних наук Навчально-наукового гуманітарного інституту. Вісвітлювалося багато тем, зокрема «Робота психолога з ігровою залежністю», «Соціально-психологічна реабілітація військовослужбовців: аналіз сучасних умов в Україні», «Складові роботи психолога «Служби соціально-психологічної підтримки» Печерського районного центру Києва соціальних служб», «Формування професійної ідентичності майбутнього спеціаліста у учасному освітньому середовищі», «Проблеми фізичної та психологічної реабілітації особистості у сучасних умовах воєного стану: сучасні технології» та інш. Студенти університету разом з науковою психологічною спільнотою, аспірантами кафедри, психологами-практиками, стейхолдерами освітніх програм рівня освіти – бакалавр, магістр, доктор філософії активно обговорювали (онлайн і офлайн) важливі питання надання психологічної допомоги людям в таки важки часи сьогодення.
1) Тема. «Соціально-психологічна реабілітація військовослужбовців: аналіз сучасних умов в Україні»
Макаров Олексій Миколайович, здобувач третього рівня вищої освіти Доктор філософії, С4 Психологія кафедри психології, філософії та суспільних наук ТНУ імені В.І.Вернадського;
2) Тема: «Складові роботи психолога «Служби соціально-психологічної
підтримки» Печерського районного центру соціальних служб»
Гайворонська Світлана Анатоліївна – психолог I категорії Печерського
районного центру соціальних служб
3)
3) Тема: «Бачення життя через призму законів імпровізації»
Ветеран війни Сергій «Харизмат» Величанський, засновник рекреаційного терапевтичного проекту ресоціалізації ветеранів ІМПРОВ 4.5.0
Тема: «Як стосунки впливають на здоров’я. Психосоматика».
Королькова-Дітківська Інна– практичний психолог, лікар, трансформаційний і лайф коуч (член міжнародної федерації коучингу ICF).
4) Тема: «Формування професійної ідентичності майбутнього спеціаліста у учасному освітньому середовищі»
Терновий В’ячеслав Анатолійович, здобувач третього рівня вищої освіти
Доктор філософії, С4 Психологія кафедри психології, філософії та суспільних наук ТНУ імені В.І. Вернадського;
5) Тема. «Робота психолога з ігровою залежністю».
Ольга Ісаєва – директорка ГС «Центр відповідальної гри», юристка у сфері охорони здоров’я та грального бізнесу.
Дмитро Сербін – практичний психолог центру соціально – психологічної підтримки «Простір життя»
Відкрита тематична зустріч з керівництвом ТНУ імені В.І. Вернадського щодо вимог університету про дотримання нулевої толерантності до порушень доброчесності для здобувачів третєго рівня вищої освіти «Доктор філософії» Психологія
23.02.2025 р.
У лютому 2025 року відбулася відкрита зустріч аспірантів, здобувачів третєго рівня вищої освіти «Доктор філософії» ОНП Психологія (1-4 курсів) з керівництвом університету (проректор з навчальної роботи, завідувачі кафедри та відділу аспірантури, гарант програми ОНП доктор філософії Психологія, наукові керівники). Захід було присвячено питанням доброчесності при виконанні навчальних, наукових творчих робіт, дисертаційного дослідження з дотриманням нулевої толерантності до порушень доброчесності. Здобувачі були ознайомлені із оновленими документами ТНУ імені В.І. Вернадського: положення про доброчесність та кодексом доброчесності. Відбулося обговорення означених документів, керівництво відповіло на запитання та надало пояснення по всіх важливих аспектах по яких питали аспіранти.
Була надана інформація для ретельного вивчення документів на сайті університету:
- кодекс доброчесності. https://tnu.edu.ua/wp-content/uploads/2025/02/kodeks-27122024.pdf
- положення про доброчесність. https://tnu.edu.ua/wp-content/uploads/2025/02/Pol_1_3_2_121220242.pdf .
Зустріч стейхолдерів зі студентами першого курсу бакалаврату спеціальності Психологія і Соціальна робота та магістрами денної форми спеціальності Психологія
18.02.2025 р.
Сьогодні відбулася зустріч стейхолдерів зі студентами першого курсу спеціальності Психологія і Соціальна робота. На зустрічі виступив Коник С.М. заступник директора ДОЗ “Артек”, розповів про роботу і проходження практики студентів в Артеку. У бесіді брали участь викладачі кафедри психології, філософії та суспільних наук, відповідальний за практику студентів Копилова С.В. Студенти багато ставили запитань, зустріч проходила у контексті важливості отримання відповідного досвіду для майбутньої професійної діяльності нашими студентами магістериуму та бакалаврату.
Предметом обговорення стали особливості соціально-виховної роботи й психосоціальної підтримки вразливих категорій дітей в умовах оздоровчого табору. Конкретизовано можливості ефективної взаємодії університету і МДЦ Артек (відповідно до наукової теми кафедри психології, філософії та суспільних наук) і намічено перспективи співпраці в умовах воєнного стану.
Відбулось обговорення на засіданні робочої групи освітньо-професійної програми «Соціальна робота» спеціальності І 10 Соціальна робота та консультування, на яку було запрошено представників роботодавців з метою обговорення проєкту нової програми – Міжнародні соціальні проєкти та розвиток громад
06.02.2025 р.
06.02.2025 року на кафедрі психології, філософії та суспільних наук ТНУ ім.В.І.Вернадського відбулось засідання робочої групи освітньо-професійної програми «Соціальна робота» спеціальності І 10 Соціальна робота та консультування, на яку було запрошено представників роботодавців з метою обговорення проєкту нової програми – Міжнародні соціальні проєкти та розвиток громад.
Серед присутніх були представники наукових структур (Лазоренко Б.П. Провідний науковий співробітник в Інституті соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України, кандидат психологічних наук; Яцура О.П. «Український центр соціального прогнозування», керівник , ЮНЕЙДС), державних соціальних закладів (Дружинська О.В. – Директор Святошинського районного в місті Києві центру соціальних служб; Євсеньова В.П. – Директор Шевченківського районного в місті Києві центру соціальних служб; Смирнова Ю.Я. – Подільський районний в місті Києві центр соціальних служб, психолог№ Салата І.В. Подільський районний в місті Києві центр соціальних служб, керівник соціальної служби в громаді) і недержавних організацій (Шепелєва О.Ю. Координаторка БО «Позитивні жінки» в Києві та в Київській області; Денисова А.Г. ГО «Клуб «Еней», менеджерка з моніторингу та оцінки соціальної роботи)
Засідання пройшло в атмосфері живої дискусії і діалогу. Представники роботодавців, що мають великий досвід роботи у сфері соціальної роботи, виступили як експерти і надали слушні рекомендації щодо удосконалення проєкту програми, а також щодо умов її впровадження. За результатами обговорення нову освітньо-професійну програму зі спеціальності І 10 Соціальна робота та консультування рекомендовано до впровадження в Таврійському національному університеті ім.В.І.Вернадського.
Співпраця з Бородянським центром соціально-психологічної реабілітації населення
Підписання договору про співпрацю для здійснення психологічних досліджень аспірантами ОНП Доктор філософії спеціальності 053 Психологія з Бородянським центром соціально-психологічної реабілітації населення.

Зустріч аспірантів зі стейхолдером, доктором біологічних наук, завідувачкою лабораторії «Гігієни і фізіології праці та вивчення наслідків військової агресії» ДУ “Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва НАМН України” Майєю Розметівною Верголяс
На кафедрі психології, філософії та суспільних наук Навчально-наукового гуманітарного інституту відбулася зустріч аспірантів які навчаються на освітній науковій програмі рівня Доктор філософії спеціальності 053 Психологія зі стейхолдером (зовнішнім роботодавцем) рецензентом ОНП 053 Психологія, доктором біологічних наук, професором, завідувачкою лабораторії «Гігієни і фізіології праці та вивчення наслідків військової агресії» ДУ “Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва НАМН України” Майєю Розметівною Верголяс.
Були присутні здобувачі першого, другого і третього курсів навчання, завідувач аспірантурою та докторантурою ТНУ ім. В.І. Вернадського Добрянська Н.В., в.о. завідувача кафедри Дробот О.В., директор інституту Губарєв С.В. та викладачі кафедри.
Відбулося обговорення питань оновлення ОНП, обговорення навчальних стратегій з точки зору студентоцентрованого навчання здобувачів, можливості сучасних наукових психологічних досліджень в Україні. Професор Верголяс М.Р. докладно розповіла про дослідницьку науково-практичну діяльність лабораторії, розкрила важливість сучасних наукових проектів, їх практичного застосування у сфері фізичної, психологічної реабілітації військовослужбовців, стратегічно важливі наукові теми які потребують розроблення. Аспірантами було наголошено про важливість швидкого втілення у практику створюваних ними комплексних програм з соціальної та психологічної реабілітації, формувальних, психокорекційних програм, апробованих авторських методик.
Учасниками зустрічі відмічалася чудова атмосфера професійного спілкування, обміну науковим і практичним досвідом, де проговорювалося багато цікавих питань наукового сьогодення, покращення майбутнього наших людей і нашої України.




