Співпраця зі стейкхолдерами кафедри журналістики

Майбутні медівники відвідали лекцію про політичну журналістику

27.11.2024 р.

Власник компанії «Daitex Software» та голова ГО «Центр цифрових досліджень» Максим Макаренко розповів студентам про особливості політичної журналістики. Зустріч відбулася 27 листопада у Музеї Трипільської культури Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського.

 

Максим Макаренко розповів студентам про специфіку діяльності компанії «Daitex Software», можливості для професійного становлення й набуття практики, поділився власним досвідом щодо важливості цифрових досліджень у формуванні суспільної думки. Спікер наголосив на рисах сучасного політичного процесу, діяльності пропаганди та цінності журналістів на прикладі кейсів про Анну Політовську, Бенджаміна Франкліна, Джозефа Пулітцера, Барбару Уолтерс та інших.

«На мою думку, якщо журналіст вважає, що він має цінність для держави, то попри все має розповідати правду, зберігаючи своє життя…», – говорить фахівець.

Максим зауважив, що журналісти можуть продатись пропаганді, або висвітлювати правду, але ризик постраждати від політичного удару збільшений втричі.

Студенти захоплено слухали розповідь, відповідали на запитання, аналізували інформацію. Враженням поділилася студентка-журналістка другого курсу Анастасія Секретова:

– Узагалі, мені як майбутній журналістці, було дуже цікаво слухати лекцію. Добре коли не тільки розповідають історію політичної журналістики, а ще й проводять взаємодію зі студентами. Інформація була дуже влучно дібрана, не перенасичена текстом. Навіть замислююсь піти на практику в цій сфері.

Як успішно просувати комунікаційні меседжі у медіа: приклад діджитал-медіа

31.10.2024 р.

31 жовтня 2024 року відбулася гостьова лекція Емілії Дєнєжної, експертки з комунікацій і журналістики, на тему «Як успішно просувати комунікаційні меседжі у медіа: приклад діджитал-медіа». Сьогоднішня спікерка – випускниця Таврійського національного університету в Сімферополі до його окупації, яка  поділилася практичними знаннями з цифрових комунікацій та просування інформації
На лекцію студенти Таврійського університету були запрошені нашими  стейкхоледарми – Державнии податковим університетом.
Під час лекції пані Емілія Дєнєжна поділилася своїм досвідом та практичними порадами щодо ефективного донесення інформації в цифровому медіапросторі. Також спікерка детально розповіла про способи аналізу аудиторії для підвищення залученості.
Лекція зібрала численну аудиторію, яка активно брала участь у дискусії, ставила питання про виклики і можливості сучасних цифрових медіа.
«Перші роки моєї праці були золотими роками української журналістики, «Українська Правда», «Радіо Свобода» тримають свої стандарти на рівні вище, ніж європейські» – додала спікерка.
Емілія Дєнєжна підкреслила, що успішне просування меседжів у діджитал-медіа залежить не тільки від якості контенту, але й від розуміння потреб аудиторії та гнучкості у використанні сучасних інструментів і технологій.
 
 
 

Конструктивна зустріч зі стейкхолдерами спеціальності “061 Журналістика”

25.10.2024 р.

25.10.2024 відбулася конструктивна зустріч зі стейкхолдерами спеціальності “061 Журналістика” .
Учасники обговорили основні аспекти навчання, отримали цінні поради щодо вдосконалення практико-орієнтованого підходу у підготовці студентів, а також пропозиції з покращення матеріально-технічної бази.
Завдяки підтримці наших партнерів, ми активно працюємо над оновленням програм навчання, зокрема, у частині практичної підготовки, що сприятиме підвищенню рівня професійності майбутніх журналістів.

Ворк-шоп “Сучасний Крим” та зустріч з Імраном Усеїновим

18.10.2024 р.

 

У межах Кримського форуму на журналістському ворк-шопі “Сучасний Крим” відбулася зустріч з Імраном Усеїновим, керівником проєкту QIRIM.MEDIА.

Проблеми, які порушували на заході, були сфокусовані на:

  • інформаційній війні на окупованих територіях, зокрема Криму;
  • національній дискримінації корінних народів Криму;
  • мовній політиці двох народів;
  • плані дій після деокупації східних регіонів України та Кримського півострову.
 
 

Відбулась гостьова лекція від журналістики, редакторки, ведучої телеканалу Freedom Асі Клітної

14.10.2024

14 жовтня на кафедрі журналістики Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського відбулась гостьова лекція від журналістики, редакторки, ведучої телеканалу Freedom Асі Клітної, яка сьогодні активно працює на інформаційній ниві розвінчуючи міфи інформаційної пропаганди країни-агресора. Україна веде активну боротьбу проти загарбника, тому важливо допомагати ЗСУ на всіх ділянках ведення цієї війни. З цього випливає, що антипропагандистська та антиколоніальна діяльність є нині стратегічно важливим завданням виживання України.
Під час зустрічі студенти ставили багато запитань, цікавлячись болісними темами.
Зустріч пройшла у дружній атмосфері інтерв’ю. Щиро дякуємо Асі Клітній за знайдений час та можливість зустрітися з нами.

Телеканал “Прямий” – занурення у процес виробництва новин

10.11.2024

10 листопада студенти кафедри журналістики разом із завідувачкою кафедри Анжелікою Досенко відвідали телеканал “Прямий”. Під час екскурсії студенти мали змогу :

– зануритися у процес виробництва новин,

– побачити специфіку роботи прямого ефіру,

– поспілкуватись з випусковий редактором Віталієм Захаровим.

В. Захаров – стейкхоледар ОП “Журналістика”, який плідно співпрацює з кафедрою – читає гостьові лекції, запрошує на екскурсії, дає безцінні поради щодо покращення якості освіти. Атмосфера роботи та особливості практичного боку майбутньої професії – справили на студентів не аби яке враження, дякуємо за можливість.

Захід, присвячений темі військової журналістики

18.09.2024

18 вересня у Навчально-науковому інституті філології та журналістики Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського відбувся захід присвячений темі військової журналістики. Спікером зустрічі став Владислав Дунаєнко – військовий, журналіст, помічник з комунікаційних питань заступниці Міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерини Черногоренко.
Гість (Владислав) поділився своїм карʼєрним досвідом, розказав про виклики, які створює медіапростір та зауважив на основних принципах роботи воєнних і військових журналістів.
Було дуже цікаво дізнатись про те, що на початку своєї журналістської діяльності Владислав Дунаєнко обрав тематику зовсім не військову. Він працював журналістом та редактором на найбільшому спортивному сайті України Tribuna.com, журналістом на суспільному телебаченні UA:Перший.
Війна, яку розвʼязала Росія 24 лютого, застала спортивного журналіста за кордоном на матчі національної збірної з баскетболу. Після повернення до України Владислав прийняв військову присягу. Став військовослужбовцем. З цього моменту писати про спорт стало важче та не актуально. Він почав висвітлювати війну в Україні на світову аудиторію: виходив у прямий ефір на американське телебачення Fox News, друкувався в європейських газетах.
У жовтні 2023 військовий шлях Владислава, бойового медика 112 бригади, змінився. Його помітили в Міністерстві оборони, після чого він став комунікаційником заступниці Міністерства оборони з цифрової трансформації, цифрового розвитку та цифровізації – Катерини Черногоренко.
Під час зустрічі студенти разом зі спікером обговорили всі питання, які наразі потребують найбільшої уваги для журналістів-початківців: на чому варто зосереджувати свою увагу під час написання матеріалів, як правильно висвітлювати тему війни, ключові аспекти військової журналістики, зокрема, як ефективно комунікувати з військовими держустановами, будувати міжнародні зв’язки у складних умовах та працювати з іноземними медіа.
Дякуємо Владиславу за чудовий захід і таку цікаву подачу інформації.
 
 

Студенти-журналісти відвідали «Радіо М»

13.03.2024

 
13 березня студенти-медійники перших–третіх курсів ННІ філології та журналістики Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського в межах навчального процесу відвідали студію «Radio M» та побачили «залаштунки» роботи медіа.
Юлія Скоробогач, авторка програм «Код Нації» та «Нова Генерація», розповіла майбутнім журналістам історію створення мовника й про те, що відрізняє «Radio M» від інших медіа.
«“Radio M” є незалежною українською радіостанцією інформаційно-просвітницького напрямку, що починала свій шлях із маленької студії в Слов’янську», – зазначила ведуча.
У студії студенти спробували себе в ролі радіоведучих, побачили як працює сучасна редакція, ознайомилися з професійним обладнанням, спілкувалися з режисерами, ставили їм запитання, фотографувалися в студії. Юні журналісти побували на ефірі, спостерігали за роботою ведучої та отримали від неї фахові поради: як розігрівати голос, що не рекомендовано вживати перед початком запису, які вправи варто робити, щоб розвивати своє мовлення.
«Екскурсія на радіо була дуже цікавою та інформативною! Дуже багато нового дізналась про радіожурналістику. Спікерка Юлія Скоробагач поділилася цікавими секретами роботи радіомовлення. Сподіваюсь, що у найближчому майбутньому зустрінемось знову, але я буду не простою студенткою, а студенткою-практиканткою з Таврійського національного університету імені Вернадського», – поділилася студентка другого курсу Поліна Рачківська.
Валерія Кутова, студентка третього курсу спеціальності «Журналістика» розповіла, що можливість відвідати «Radio M» корисна для практичного досвіду в журналістиці.
Наприкінці зустрічі студенти отримали сувеніри на згадку та виконали завдання, створивши власні джингли для радіо. Ведуча Юлія Скоробогач дала цінну настанову майбутнім журналістам «поливати свій талант».

Відбулося обговорення ОП “061 Журналістика” разом зі стейкхолдерами

21.02.2024

21.02.2024 на кафедрі журналістики відбулося обговорення ОП “061 Журналістика” разом зі стейкхолдерами. Серед присутніх були: А.Щекун (журналіст, головний редактор “Крим.реалії”, П.Вернигор (журналістка, воєнкорка), Наталія Лященко (журналістка, редакторка), В. Ляшенко (член Нацради). Під час зустрічі обговорили проблеми викладання, перспективи підготовки майбутніх медійників, формування компетенцій та доцільність викладання певних академічних предметів. Стейкхолдери вислови свої поради та дали відповідні настанови. Дякуємо щиро за небайдужість до Таврійського університету та молоді!