Співпраця зі стейкхолдерами кафедри журналістики
СТЕЙКХОЛДЕРИ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНИХ ПРОГРАМ
Журналістика

Поліна Олегівна Вернигор, військова кореспондентка, журналістка, репортерка у “Повернись живим” Обговорення ОП “Журналістика” (бакалавр,магістр), “Журналістика аудіовізуальних медіа”, гостьові лекції роках
|

Захаров Віталій Володимирович – випусковий редактор телеканалу “Прямий” Обговорення ОП “Журналістика” (бакалавр,магістр), “Журналістика аудіовізуальних медіа”, Екскурсії на телекалас студентів ОП “Журналістика”
|

Макаренко Максим – власний кампанії “Daitex Software”, голова ГО “Центр цифрових досліджень” Обговорення ОП “Журналістика” (бакалавр,магістр), “Журналістика аудіовізуальних медіа”, рецензія на ОП “Журналістика”
|
Анастасія Клітна – ведуча телеканалу Freedom гостьова лекція 14 жовтня 2024; |

Бикова Ольга Миколаївна – к.н.соц ком, доцент, доцент кафедри міжнародної журналістики |

Парфенюк Ігор Миколайович – к. н.соц . ком, доцент, завідувач кафедри зв’язків з громадськістю і журналістики на ОП “Журналістика аудіовізуальних медіа” (бакалавр) |

Терещук Віталій Іванович – доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри міжнародної журналістики Рецензія на ОП “Журналістика аудіовізуальних медіа” (бакалавр) |

Імран Усенов – керівник проекту Qurim.Media 18.10.2024 Вокр-шоп “Сучасний Крим” гостьова лекція |

Гиріна Тетяна Сергіївна – доктор наук із соціальних комунікацій, професор, завідувач кафедри соціальних комунікацій, словесності та культури рецензія на ОП “Журналістика” (магістратура)
|

Карташева Анастасія – головний редактор у відділі “Управління перспективних розробок та публіцистики” компанії ІНОЗЕМНЕ ПІДПРИЄМСТВО “1+1 ПРОДАКШН” Рецензія рецензія на ОП “Журналістика” (магістратура)
|
СТЕЙКХОЛДЕРИ З ДОГОВОРІВ/МЕМОРАНДУМІВ
МІЖ ТНУ ІМЕНІ В.І. ВЕРНАДСЬКОГО ТА УНІВЕРСИТЕТАМИ УКРАЇНИ

Черевко Олександр Володимирович – ректор Черкаського національного університет імені Богдана Хмельницького
Термін укладання договору, дати
25.06.2024-25.06.2029
Договори

Серебрянський Дмитро Миколайович – в.о. ректора Державного податкового університету
Термін укладання договору, дати
27.03.2024-27.03.2029
Договори

Васько Роман Володимирович – ректор Київського національного лінгвістичного університету
Термін укладання договору, дати
19.12.2023-19.12.2028
Договори

Орлов Валентин Валентинович – проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, кандидат наук з державного управління, доцент
Термін укладання договору, дати
31.01.2024-31.01.2029
Спільна студентська науково-практична конференція
(травень 2025)
НОВИНИ ТА ЗАХОДИ
Студенти-журналісти на Радіо М
19.03.2025 р.
Сьогодні студенти кафедри журналістики Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського відвідали Радіо М – сучасну радіостанцію, яка щодня створює цікаві ефіри та розкриває важливі суспільні теми.
Радіо М транслює свої програми онлайн та має FM-частоти у різних містах України, зокрема в Києві на частоті 89.4 FM.
️ В ефірі представлені різноманітні авторські проєкти, що охоплюють актуальні теми та надають слухачам можливість долучитися до обговорень.
️Під час екскурсії майбутні журналісти ознайомилися з роботою ведучих та звукорежисерів, дізналися про підготовку радіопрограм і навіть спробували себе в ролі спікерів!
️Завдяки таким зустрічам студенти ще більше надихаються професією та отримують цінний практичний досвід. Це був справжній екскурс у світ живого радіомовлення.
Дякуємо Радіо М за гостинність та можливість зануритися у світ радіожурналістики!
Зустріч зі стейкхолдеркою Поліною Вернигор: журналісткою, воєнкоркою, журналісткою фонду “Повернись живим”
28.02.2025 р.
28 лютого відбулась зустріч для студентів ОР “Бакалавр” та “Магістр” Навчально-наукового інституту філології та журналістики зі стейкхолдеркою Поліною Вернигор: журналісткою, воєнкоркою, журналісткою фонду “Повернись живим”. Тема зустрічі: воєнний репортаж. Основні акценти були встановлені у векторі специфіки роботи журналіста у гарячих точках, психологічних травмах реципієнтів, алгоритмах зборів журналіста для виконання завдання редакції, правилах спілкуваннях з цивільними , які пережили окупацію. До зустрічі були запрошені ще й студенти іншого закладу вищої освіти , що також є стейкходрером ТНУ – Державного університету економіки і технологій (м. Кривий Ріг). Зустірч ініціювала завідувач кафедри журналістики Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського Анжеліка Досенко
Зустріч робочої групи Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського (м.Київ) та Державного університету економіки і технологій в межах підписаного меморандуму про співпрацю
26.02.2025 р.
26 лютого 2025 року відбулась зустріч робочої групи Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського (м.Київ) та Державного університету економіки і технологій в межах підписаного меморандуму про співпрацю. Стейкхолдери обговорили важливі вектори спільної роботи: гостьові лекції, програми академічної мобільності, наукові заходи та інші ініціативи. Робочі групи обох сторін представили власні стратегії подальшого розвитку співпраці. Проректори обох університетів Олександр Бесараб (ТНУ) та Валентин Орлов (ДУЕТ) призначити наступну зустріч в рамках спільної роботи, що відбудеться наприкінці березня.
Зустріч із стейкхолдеркою, журналісткою “Суспільний Крим”, воєнною репортеркою “Громадського радіо”, авторкою рубрики портретів “The Ukrainians” Олександрою Єфименко
05.02.2025 р.
5 лютого в стінах Навчально-наукового інституту філології та журналістики відбулась зустріч із стейкхолдеркою, журналісткою “Суспільний Крим”, воєнною репортеркою “Громадського радіо”, авторкою рубрики портретів “The Ukrainians” Олександрою Єфименко.
Зустріч почалась з того, що гостя наголосила звідки вона родом – з Криму, що одразу розтопило серця студентів єдиного Кримського університету на материковій Україні.
Під час зустрічі Олександра підняла дуже не легку тему “Як писати на чутливі теми в роботі в окупованими територіями і людьми, що пройшли полон”. Вона дала низку безцінних порад, поділилась власним досвідом, розповіла про механізми роботи з дуже чуттєвою аудиторією.
Майбутні медійники відвідали лекцію про політичну журналістику
27.11.2024 р.
Власник компанії «Daitex Software» та голова ГО «Центр цифрових досліджень» Максим Макаренко розповів студентам про особливості політичної журналістики. Зустріч відбулася 27 листопада у Музеї Трипільської культури Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського.
Максим Макаренко розповів студентам про специфіку діяльності компанії «Daitex Software», можливості для професійного становлення й набуття практики, поділився власним досвідом щодо важливості цифрових досліджень у формуванні суспільної думки. Спікер наголосив на рисах сучасного політичного процесу, діяльності пропаганди та цінності журналістів на прикладі кейсів про Анну Політовську, Бенджаміна Франкліна, Джозефа Пулітцера, Барбару Уолтерс та інших.
«На мою думку, якщо журналіст вважає, що він має цінність для держави, то попри все має розповідати правду, зберігаючи своє життя…», – говорить фахівець.
Максим зауважив, що журналісти можуть продатись пропаганді, або висвітлювати правду, але ризик постраждати від політичного удару збільшений втричі.
Студенти захоплено слухали розповідь, відповідали на запитання, аналізували інформацію. Враженням поділилася студентка-журналістка другого курсу Анастасія Секретова:
– Узагалі, мені як майбутній журналістці, було дуже цікаво слухати лекцію. Добре коли не тільки розповідають історію політичної журналістики, а ще й проводять взаємодію зі студентами. Інформація була дуже влучно дібрана, не перенасичена текстом. Навіть замислююсь піти на практику в цій сфері.
Як успішно просувати комунікаційні меседжі у медіа: приклад діджитал-медіа
31.10.2024 р.
На лекцію студенти Таврійського університету були запрошені нашими стейкхоледарми – Державнии податковим університетом.
Лекція зібрала численну аудиторію, яка активно брала участь у дискусії, ставила питання про виклики і можливості сучасних цифрових медіа.
Емілія Дєнєжна підкреслила, що успішне просування меседжів у діджитал-медіа залежить не тільки від якості контенту, але й від розуміння потреб аудиторії та гнучкості у використанні сучасних інструментів і технологій.







Конструктивна зустріч зі стейкхолдерами спеціальності “061 Журналістика”
25.10.2024 р.
Ворк-шоп “Сучасний Крим” та зустріч з Імраном Усеїновим
18.10.2024 р.
У межах Кримського форуму на журналістському ворк-шопі “Сучасний Крим” відбулася зустріч з Імраном Усеїновим, керівником проєкту QIRIM.MEDIА.
Проблеми, які порушували на заході, були сфокусовані на:
- інформаційній війні на окупованих територіях, зокрема Криму;
- національній дискримінації корінних народів Криму;
- мовній політиці двох народів;
- плані дій після деокупації східних регіонів України та Кримського півострову.

Відбулась гостьова лекція від журналістики, редакторки, ведучої телеканалу Freedom Асі Клітної
14.10.2024
Телеканал “Прямий” – занурення у процес виробництва новин
10.11.2024
10 листопада студенти кафедри журналістики разом із завідувачкою кафедри Анжелікою Досенко відвідали телеканал “Прямий”. Під час екскурсії студенти мали змогу :
– зануритися у процес виробництва новин,
– побачити специфіку роботи прямого ефіру,
– поспілкуватись з випусковий редактором Віталієм Захаровим.
В. Захаров – стейкхоледар ОП “Журналістика”, який плідно співпрацює з кафедрою – читає гостьові лекції, запрошує на екскурсії, дає безцінні поради щодо покращення якості освіти. Атмосфера роботи та особливості практичного боку майбутньої професії – справили на студентів не аби яке враження, дякуємо за можливість.







Захід, присвячений темі військової журналістики
18.09.2024
Студенти-журналісти відвідали «Радіо М»
13.03.2024
Відбулося обговорення ОП “061 Журналістика” разом зі стейкхолдерами
21.02.2024