Навчально-методична робота кафедри психології, філософії та суспільних наук

Навчально-методична робота кафедри психології, філософії та суспільних наук спрямована на методичне забезпечення й удосконалення існуючих форм і методів навчальної діяльності викладачів.

Серед основних напрямів такої роботи колективу кафедри можна визначити:

  • створення дистанційних курсів з навчальних дисциплін у відповідності із сучасними вимогами до рівня підготовки здобувачів вищої освіти;
  • розробка силабусів, робочих навчальних програм та методичних комплексів до кожної навчальної дисципліни;
  • розробка методічних рекомендацій щодо організації самостійної роботи здобувачів вищої освіти, до написання курсових і кваліфікаційних робіт;
  • аналіз забезпеченості навчального процесу навчально-методичною літературою, написання та видання підручників, навчальних і методичних посібників ;
  • вивчення, узагальнення й поширення позитивного досвіду навчально-методичної роботи, передових прийомів і методів проведення навчальних занять та організаційних форм навчання.
  • організація системи підвищення педагогічної майстерності викладачів кафедри через проходження курсів, проведення навчально-методичних семінарів.

Викладачі кафедри реалізують студентоцентрований підхід в освітньому процесі через  діалогічні, проблемно-пошукові, інтерактивні методи навчання, використовують новітні навчальні технології для проведення лекцій, практичних занять з максимальною орієнтацією на розвиток загальних (soft skills) та фахових (hard skills) компетенції. В освітньому процесі застосовуються як традиційні форми і методи навчання, так й інноваційні та інтерактивні методи і прийоми (лекції-дискусія, лекції-відеопрезентації, ділові ігри, евристичні бесіди, дискусії, психологічний аналіз фільмів, художніх творів, творів психологів-класиків, самостійне опрацювання першоджерел, підготовка презентацій, написання психологічних есе, що розвивають творчість, критичне мислення студентів, навички фахового спілкування.

Навчально-методична література є у друкованому вигляді на кафедрі та в бібліотеки університету, а також розміщена у електронному вигляді на сайті кафедри та у Google-класі на сторінці кожної дисципліни. Здобувачі вищої освіти мають вільний доступ до навчально-методичного забезпечення дисциплін.

Список навчально-методичних праць

кафедри психології, філософії та суспільних наук

 

  1. Біла І.М. Відповідальне батьківство: соціально-психологічні аспекти : підручник. Київ : Видавничий дім «Гельветика», 2020. – 278 с.
  2. Біла І.М. Методичний посібник «Правила і практики «Навігація щастя» https://sis.nipo.gov.ua/uk/services/original-document/
  3. Любчук О.К., Дробот О.В., Луньов В.Є. Психологія: теорія і практика (робочий зошит з курсу): навчальний посібник. Київ: Інтерсервіс, 2019. 250 с.
  4. Копилова С.В., Оленківська Л.П. Підготовка проектів у соціальній роботі: навчально-методичний посібник для студентів спеціальності 6.130101 денної, заочної і екстернатної форми навчання. Херсон: Вид-во ХДУ. 2011. 48с
  5. Кудря І. Г., Потєхін О. В. Наука про політику. Навчальний посібник в опорних схемах та малюнках. – Суми: ФОП Цьома С.П., 2021. – 190 с.
  6. Мітіна С.В. Психологія особистості: навч. посібник. Київ, 2020. 276 с. ISBN 978-617-7844-03-6
  7. Соціальна робота з різними категоріями клієнтів: навчальний посібник / за ред. С.В. Мітіної. Київ: Видавничий дім «Гельветика», 2020. 436с.  ISBN 978-966-992-266-3
  8. Мітіна С.В. Методологія та методи соціальної роботи: навч. посібник. (рекомендовано до друку РЯО Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського протокол №14 від 28.04.2022) Київ, 2022. 248 с. https://tnu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/08/B4-29.04.22-2.pdf.
  9. Мітіна С.В. Науково-дослідницька діяльність студентів: навчально-методичні рекомендації до написання курсових та кваліфікаційної роботи для студентів вищих навчальних закладів напряму підготовки «Соціальна робота». Київ: Вид-во ТНУ, 2020. 76 с. ISBN 978-617-7910-02-1
  10. Мітіна С.В. Навчально-методичні рекомендації до написання кваліфікаційних робіт» для студентів закладів вищої освіти за спеціальністю 053 «Психологія». 78c. (рекомендовано до друку РЯО Таврійського національного університету №5 від 13.02.2024р).
  11. Мітіна С.В. Математичні методи у психологічних дослідженнях: методичні рекомендації для студентів закладів вищої освіти спеціальності «Психологія». 63c. (рекомендовано до друку РЯО Таврійського національного університету протокол № 10 від 05 березня 2024 року).).
  12. Пузирьов Є.В. Методичні рекомендації до семінарських і практичних занять та організації самостійної роботи здобувачів вищої освіти денної та заочної форми навчання з вивчення дисципліни «Педагогіка». 34с. (рекомендовано до друку РЯО Таврійського національного університету №5 від 13.02.2024р).
  13. Пузирьов Є.В., МелащенкоО.М., Москаленко О.В. Педагогіка: методичні рекомендації до вивчення дисципліни для студентів факультету ФБІ. Київ:НТУУ”КПІ”.2020.55с.
  14. ПавлюкМ.М., Шепельова М. В. Сучасні психологічні технології надання психологічної допомоги сім’ям постраждалих у подоланні складних життєвих обставин: практичний посібник. Київ: Інститут психології імені Г. С. Костюка НАПН України, 2020. 90 с.
    URL: https://lib.iitta.gov.ua/id/eprint/723398