Міжнародна діяльність кафедри журналістики

Участь у конференції «Шефіка Гаспринська: життя та діяльність»

11.12.2024 р.

Професорка кафедри журналістики Інституту журналістики ТНУ імені В. І. Вернадського Гаяна Юксель взяла участь в якості спікерки та співорганізатора у конференції «Шефіка Гаспринська: життя та діяльність», яка була проведена в місті Етімесгут – Анкара (Туреччина) 11 січня 2025 року.
Організаторами заходу виступили Міжнародна жіноча спілка Шефіки Гаспринськоі та Кримськотатарська громадська організації культури та взаємодопомоги в Етімегуті-Анкарі. В заході взяли участь представники влади м. Етімесгут-Анкара, місцеві представники політичних партій, громадських організацій, мешканці міста. В заході були висвітлені не тільки питання минулого, зокрема життя Шефіки Гаспринської, але й питання сьогодення, ситуація в Туреччині та Україні.
 
В своїй доповіді Гаяна Юксель розповідала про видатних кримськотатарських жінок – учасниць національного кримськотатарського руху, серед яких Веджіє Кашка, Зампира Асанова, Шефіка Консул, Айше Сейтмураратова, про сучасних захисниць України різних національностей, які беруть участь у боротьбі України за своє майбутнє та за деокупацію Криму.

Робоча зустріч викладачів та студентів кафедри журналістики Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського з професором історії Антоні Баракко та студентами Oakland Community College (США)

04.12.2024 р.

4 грудня 2024 року відбулась робоча зустріч викладачів Гаяни ЮКСЕЛЬ та Анжеліки ДОСЕНКО та студентів кафедри журналістики Таврійського національного університету ім.В.І.Вернадського з професором історії Антоні Баракко та студентами Oakland Community College (США). Це вже третя робоча традиційна зустріч під час якої відбувається обговорення війни в Україні, складнощів освітнього процесу, незламності українців та місця Україна на політичній арені. Зустріч відбулась за сприянням ректора ТНУ Валерія БОРТНЯКА. Організатор зустрічі : доктор наук із соціальних комунікацій, професор кафедри журналістики Гаяна ЮКСЕЛЬ).
 
 
 

Міжнародна конференція “The Black Sea”: challenges and consequences”

29.11.2024 р.

Завідувач кафедри Журналістики Анжеліка Досенко та професор кафедри журналістики Гаяна Юксель відвідали міжнародну конференцію 27-29 листопада “The Black Sea”: challenges and consequences”, яка проходила у Ovidius University (м. Констанца, Румунія).

Під час конференції піднімались важливі питання :

– війна в Україні та її наслідки, – агресія та терор рф,

– роль світу у підтримці миру на планеті та багато інших.

У заході брали участь науковці із України, Румунії, Молдови, Туреччини.

Насичені наукові доповіді, ворк-шоп, спілкування та обмін досвідом створили неповторну атмосферу співпраці. Підтримка України країнами Європи – важливий фактор збереження миру на планеті. Саме тому, подібні заходи є дуже важливим фактором висвітлення фундаментальних питань.

Кримський форум

18.10.2024 р.

18 жовтня 2024 року в Таврійському національному університеті відбувся Кримський форум, в межах якого було проведено низку заходів, зокрема:

  • круглий стіл “Антиколоніальний дискурс в сучасному науково-медійному просторі України як передумова реінтеграції Криму“;
  • перекладацькі студії “Кримський інжир”;
  • зустріч з Імраном Усейновим та журналістський ворк-шоп “Сучасний Крим”;
  • Документальна вистава “Озимі”.

    Учасники “Кримського форуму” у своїх наукових доповідях, наукових дискусіях та неформальному спілкуванні порушили низку питань щодо окупованих територій України (Крим, Донецьк, Луганськ), які є актуальними в сучасному науковому та медійному просторі.

    Разом до перемоги на всіх фронтах спротиву!!!

Онлайн зустріч з Ларсом Мікером

18.10.2024 р.

18 жовтня студенти 1 та 2 курсів Навчально-наукового інституту філології та журналістики зустрілися із запрошеним лектором з Німеччини, спікером  з  Університету фінансів Північного Рейну, Німеччини – Ларсом Мікером .

Модераторами зустрічі виступили Валерій Король та Григорій Любовець, а темою :  «Європейське право: європейське податкове право» завдяки якій студенти дізналися нову інформацію про європейський суд та його обов’язки, бюджет та систему фінансування в ЄС, законодавчі рамки Євросоюзу. Спікер поділився своїми знанням зі студентами,  розповів багато цікавих фактів та презентував результати своїх досліджень. Зустріч надала новий досвід для  студентів, продемонструвала підтримку Німеччини  для  України,  стимулювала молодь більше дізнатися про ЄС та покращувати умови навчання в країні. 

Китайгора Марина

Previous
Next

Робота на міжнародній арені кафедри журналістики

04.06.2024 р.

4 червня доцент кафедри журналістики Гаяна ЮКСЕЛЬ  та завідувач кафедри журналістики Анжеліка Досенко прийняли участь у  цікавів зустріч для  викладачів та студентів Інституту філології та журналістики Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського з професором Тоні Баракко та студентами-істориками I-II курсів Оклендського громадського коледжу університету Детройта (США).

Спікери демонстрували відео та фото наслідків останніх обстрілів українських міст та сіл, говорили про роботу в Україні в умовах війни, обговорювали причини повномасштабного вторгнення, наслідки війни, наративи та засоби протидії російській пропаганді.

Студенти університету Детройта цікавились різними питаннями, які стосувалися загального розвитку подій у війні, підтримки України з боку  США, організації навчального процесу в Україні в умовах війни.

Ініціювала зустріч доцент кафедри журналістики Гаяна ЮКСЕЛЬ.

Відбулась міжнародна гостьова лекція «Fighting russia’s disinformation during its war against Ukraine»/«Боротьба з дезінформацією росії під час війни проти України»

04.04.2024 р.

Відбулась міжнародна гостьова лекція «Fighting russia’s disinformation during its war against Ukraine»/«Боротьба з дезінформацією росії під час війни проти України» з Магістром міжнародних відносин Колумбійського університету, США, Mike Cronin🇺🇸
  Сьогодні, 4 квітня 2024 року, студенти-магістри спеціальності 061 «Журналістика» та завідувач кафедри журналістики ТНУ ім. В. І. Вернадського Анжеліка Досенко відвідали зустріч із Mike Cronin.
  На конференції говорили про ряд важливих питань для України в політичному сегменті:
  📌 як відрізнити та яка різниця між поняттями «дезінформація», «місінформація» та «малінформація»;
  📌 які дезінформаційні наративи та фейки поширює сьогодні рф проти України в Західному світі;
  📌 які існують методи, ресурси, кейси та стратегії найефективніше допомагають в боротьбі із поширеною дезінформацією;
📌 як тези, формулювання, ключові словосполучення та назви понять змінюють сприйняття однієї й тієї ж інформації соціумом;
📌 true facts та пропаганда;
📌 black list для путіна та значення слів Зеленського в Західному суспільстві.
  Було цікаво, інформативно, корисно та важливо проговорити важливість кожної тези та думок про війну, інформаційний тиск і методи боротьби з ним із суспільним ґатунком, що ними поділився Mike Cronin.
  Зі своєї сторони маю зауважити, що тема та мета лекції свідчить про увагу та всебічну підтримку західних партнерів України – на інформаційному, політичному, економічному, військовому рівнях. Висловлюю вдячність організаторам лекції!


  Все буде Україна!❤️🇺🇦

освітній та культурний центр Осередок у місті Монітобі, Канада

30.03.2024 р.

Завідувач кафедри журналістики Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського Анжеліка Досенко та доцентка кафедри слов’янської та романо-германської філології Людмила Юлдашева відвідали освітній та культурний центр Осередок у місті Монітобі, Канада.

Викладачі відвідали музей української культури, бібліотеку та архів де містяться унікальні історичні та літературні пам’ятки історії України.

Зустрілися з представниками української діаспори, обговорили болючі проблеми війни та вимушеної імміграції.

Зустріч викладачів і студентів ТНУ та університетів Oakland CC й Bogota, Colombia, United States of America

15.03.2024 р.

Вчора, 14 березня, відбулася зустріч викладачів і студентів Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського та університетів Oakland CC й Bogota, Colombia, United States of America.

 

З боку ТНУ участь в зустрічі взяли викладачі Навчально-наукового інституту філології та журналістики: Гаяна Юксель , Анжеліка Досенко, Ганна Шеремет, а також студенти кафедри романо-германської та словянської філологі ТНУ імені В.І.Вернадського.

 

З американської сторони  були: Тоні Баракко (Oakland CC) та Янн Бассет (Bogota, Colombia),  зустріч була організована для американських студентів та викладачів в межах курсу “Европейські студії”. Серед тем до обгововрення були: ситуація в Україні, що склалась на тлі війни та повномасштабного вторгення.

 

Студенти та викладачі запитували про міграційні процеси, боротьбу українців, життя в умовах війни. Зустріч вийшла невимушена, цікава та  продуктивна. Дякуємо організаторці зустрічі Гаяні Заїрівні Юксель.

Лекція відомого професора, історика Ільбера Ортайли

12 березня 2024 р.

Міжнародна діяльність кафедралів в поточному навчальному році в розпалі. Доцентка кафедри журналістики Тавріи‌ського національного університету імені В. І. Вернадського, кандидатка філологічних наук Гаяна ЮКСЕЛЬ відвідала лекцію відомого професора- історика, одиного з найвідоміших науковців Туреччини – Ільбера Ортайли.Юксель Г. З:
Професор- історик, один з найвідоміших професорів Туреччини Ільбер Ортайли.
Зустріч була на факультеті комунікацій Стамбулського університету.Ільбер Ориайли як історик наголосив на важливості вивчення історії розвитку медіа в різних країнах. В своїй промові він пригадав і видання відомого кримськотатарського діяча Ісмаіла Гасприрали. Терджіман-Перекладач та розповів про його роль у тюркському світі.

Український Крим: 10 років окупації. Круглий стіл в стінах Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського

20 лютого 2024 р.

20 лютого у залі Вченої ради Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського відбувся круглий стіл присвячений річниці окупації Криму. До заходу долучилось понад 120 учасників онлайн, спікери з 8 країн світу, серед яких США, Бразилія, Туреччина, Канада, Польща, Румунія, Італія, а також представники медіа, громадських організацій та Кримської платформи, представники Меджлісу кримськотатарського народу.
Серед запрошених : Ільмі УМЕРОВ, Андрій ЩЕКУН, Сергій КОВАЛЬСЬКИЙ та інші.
Вітальне слово взяв ректор Університету Валерій БОРТНЯК, далі учасників привітала Наталія КУЩ (директорка Навчально-наукового інституту філології та журналістики), а також, Анжеліка ДОСЕНКО (завідувачка кафедри журналістики).
Зустріч модерувала кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри журналістики ТНУ Гаяна ЮКСЕЛЬ. Говорили про питання реінтеграції та деокупації Криму, про роль та долю національних менших, історичні етапи повернення кримських татар до Криму в часи СРСР та подальшу долю народу. Підняті питання були актуальними, болючими та такими, що потребують подальшої роботи і висвітлення.

International Day в Volda University College

7 лютого 2024 р.

     Сьогодні в Volda University College відбувся захід International Day, на якому студентки спеціальності 061 “Журналістика” Таврійського Національного Університету Сапель Анастасія, Колесник Дарина, Бочковська Віталіна представляли наш університет та країну. Під час заходу вони не лише виступали як представниці університетської спільноти, але й приготували традиційні українські страви, щоб поділитися ними з усіма охочими. Дівчата з великим ентузіазмом розповідали про Україну та Університет, демонструючи гордість за своє походження та освітню установу. Присутні мали можливість скуштувати смачні страви та отримати більше інформації про культуру та навчання в Україні. Заходи, які спрямовані на міжнародну співпрацю та культурний обмін, завжди важливі для зближення різних націй та розвитку толерантності. Участь у подібних заходах допомагає збагатити культурний досвід і розширити горизонти розуміння міжнародного співтовариства. Такі заходи створюють унікальну можливість для студентів познайомитися з різноманітністю культур та традицій.

Навчання за кордоном або академічна мобільність ТНУ

     З січня 2024 року студентки 2-го курсу навчально-наукового інституту філології та журналістики спеціальності “061 Журналістика” навчаються в рамках програми академічної мобільності у Норвегії Volda University College. Сапель Анастасія, Колесник Дарина, Бочковська Віталіна
     Дівчата отримують  чудовий досвід навчання за кордоном, обмінюються навичками зі своїми нинішними сокурсниками та плекають дружні стосунки. Ось як тепло студентки відгукуються про перебування в коледжі: “Вже три тижні ми перебуваємо у Вольді і за цей час ми встигли ознайомитися з університетом та норвезькою культурою. Іноді у нас виникає “culture shok” через відмінності менталітету.

     Природа Норвегії зачаровує з першої хвилини прибуття, усе здається таким казковим. Нам дуже подобається у Норвегії, це наш новий розділ життя, який сповнений можливостями, інтернаціональними знайомствами та яскравими враженнями. Заняття дуже цікаві та інтерактивні, ми дивимось фільми, обговорюємо їх, вивчаємо їхню історію та всебічно розвиваваємось. Ми вдячні ТНУ за можливість бути тут і проживати наше краще життя”.  Дякуємо за теплі слова та чекаємо вдома!!!

Previous
Next

Зустріч з кримськотатарською спільнотою в місті Ескішехір

     Доцент Таврійського національного університету, доцент, кандидат філологічних наук Гаяна Юксель провела зустріч з кримськотатарською спільнотою в турецькому місті Ескішехір.

Зустріч організована за підтримки Платформи кримськотатарських організацій Туреччини (Kırım Tatar Teşkilatları Platformu), яка обʼєднує майже 50  громадських організацій, керівництва Кримськотатарської Спілки культури, взаємодопомоги та спорту в місті Ескішехір (Eskişehir Kırım Tatar Yardımlaşma, Kültür ve Spor Derneği), Громадськой організації “Кримcька родина” (Kırım Ailesi).

Говорили про ситуацію, яка склалась на півострові через 10 років після початку окупації  Автономної Республіки Крим та міста Севастополь російською федерацією.

Обговорили проведення в цьому році 80-річчя Геноциду та депортації кримськотатарського народу 18 травня 1944 року в Середню Азію, Урал, Сибір, окремі регіони рф.

Гаяна Юксель розповіла про наслідки окупації, приховану депортацію й міграцію кримських татар після окупації та повномасштабного вторгнення.

Також говорили про стратегію деокупації та реінтеграції Криму, яка зараз напрацьовується в Україні. Окремо обговорили наративи та меседжі, які використовує російська пропаганда в Туреччині.

Previous
Next

Професор кафедри журналістики пройшла міжнародне стажування

     Професор кафедри журналістики Олена Семенець взяла участь в освітній поїздці українських викладачів журналістики до Чеської республіки, до міста Брно (27 листопада – 01 грудня 2023). Під час поїздки професор пройшла міжнародне стажування за програмою «Підготовка молодих журналістів та специфіка роботи регіональних медіа в Чехії та Україні». Програма поїздки передбачала зустрічі в Українському культурно-освітньому центрі міста Брно, знайомство з діяльністю популярного онлайн-медіа «Brněnská drbna», відвідання регіональних відділень суспільного мовника – Чеського телебачення (Česká televize Brno) та Чеського радіо (Český rozhlas Brno). Разом із колегами з інших університетів України проаналізували досвід роботи пресслужби Південно-Моравського краю та пресслужби Університету Масарика. Познайомилися з роботою редакцій студентського телебачення та радіо на факультеті соціальних студій Університету Масарика в Брно. На зустрічі з Яною Устогаловою, викладачкою кафедри журналістики, обговорили освітню програму підготовки журналістів. Актуальні й корисні матеріали міжнародного стажування знайдуть застосування в освітній підготовці журналістів Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського.

Previous
Next

Кримська платформа: важливість формування сучасної думки 

Доцент кафедри журналістики Таврійського національного університету імені В І Вернадського Гаяна Юксель цьогоріч виступила на Кримській платформі в Празі, Чехії. На початку роботи Парламентського саміту Кримської платформи для чеських ЗМІ була проведена пресконференція учасників Експертної мережі Кримської платформи, темою якою стала остання ситуація в Криму та питання деокупації півострова.
 
На пресконференції озвучені загальні проблеми з ситуацію з правами людини, захисту  та підтримки українських громадян в окупації, питання збереження та повернення культурної спадщини, інформаційної політики, захисту всіх, хто постраждав внаслідок російської інтервенції. Детальна описана ситуація з затриманням та знущаннями над українськими громадянами після початку повномасштабного агресії у лютому 2023 року.
Гаяна Юксель презентувала напрацювання групи “Гуманітарна політика” з  формування комплексного бачення та рекомендацій щодо подолання наслідків окупації та викликів у процесі реінтеграції ТОТ АР Крим та м. Севастополя в інформаційних сферах після деокупації. Доцільним тут є розгляд ситуації в так звані короткострокові та довгострокові періоди після деокупації, адже ситуація може бути різною. 

Лекція на тему «Війна Росії проти України. Крим та кримські татари» («russia- Ukraine War. Crimea and Crimean Tatars») в університеті в Едмонтоні

Кримські татари не бачать своє майбутнє без перемоги України та продовжують свою боротьбу.
Одне з запитань, яке надають дуже часто, скільки кримських татар залишило Україну після окупації та повномасштабного вторгнення. Точна відповідь невідома, є тільки попередня інформація, зараз процес прихованої депортації та міграції продовжується.
🇹🇷
Edmonton MacEwan Üniversitesi’nde «Rusya- Ukrayna Savası: Kırım ve Kırım Tatarları” konuşma yaptım .
Kırım Tatarları, Ukrayna’nın zaferi olmadan geleceklerini görmüyor ve mücadelelerine devam ediyorlar.
Sıkça sorulan sorulardan biri, Kırım’ın işgali ve tam ölçekli saldırısından sonra kaç Kırım Tatarı Kırım’ı terk etti. Kesin cevap bilinmiyor, şu anda gizli sürgün ve göç süreci devam ediyor.

Міжнародна діяльність: досяжні обрії

13 вересня 2023 році  доцент кафедри журналістики Навчально-наукового інституту  філології та журналістики Таврійського національного університету ім. В І. Вернадського  Юксель Гаяна Заїрівна прочитала лекцію  на тему «Війна Росії проти України. Крим та кримські татари» в університеті MacEwan в Едмонтоні, Канада.

Спікер акцентувала увагу на питанні кримських татар та майбутньому корінних народів України. «Одне з запитань, яке ставлять дуже часто, скільки кримських  татар залишило Україну після окупації та повномасштабного вторгнення. Точна відповідь невідома,  є тільки попередня інформація, зараз процес прихованої депортації та міграції продовжується», – наголосила Гаяна Заїрівна.

Адміністрація та науково-педагогічних колектив Інституту висловлює колезі щиру подяку за висвітлення болючих тем для України на міжнародній арені та зичить подальших успіхів.

Previous
Next

Відповідальний за інформаційне наповнення сторінки: кафедра журналістики