Міжнародна діяльність кафедри журналістики

Лекція відомого професора, історика Ільбера Ортайли

12 березня 2024 р.

Міжнародна діяльність кафедралів в поточному навчальному році в розпалі. Доцентка кафедри журналістики Тавріи‌ського національного університету імені В. І. Вернадського, кандидатка філологічних наук Гаяна ЮКСЕЛЬ відвідала лекцію відомого професора- історика, одиного з найвідоміших науковців Туреччини – Ільбера Ортайли.Юксель Г. З:
Професор- історик, один з найвідоміших професорів Туреччини Ільбер Ортайли.
Зустріч була на факультеті комунікацій Стамбулського університету.Ільбер Ориайли як історик наголосив на важливості вивчення історії розвитку медіа в різних країнах. В своїй промові він пригадав і видання відомого кримськотатарського діяча Ісмаіла Гасприрали. Терджіман-Перекладач та розповів про його роль у тюркському світі.

International Day в Volda University College

7 лютого 2024 р.

     Сьогодні в Volda University College відбувся захід International Day, на якому студентки спеціальності 061 “Журналістика” Таврійського Національного Університету Сапель Анастасія, Колесник Дарина, Бочковська Віталіна представляли наш університет та країну. Під час заходу вони не лише виступали як представниці університетської спільноти, але й приготували традиційні українські страви, щоб поділитися ними з усіма охочими. Дівчата з великим ентузіазмом розповідали про Україну та Університет, демонструючи гордість за своє походження та освітню установу. Присутні мали можливість скуштувати смачні страви та отримати більше інформації про культуру та навчання в Україні. Заходи, які спрямовані на міжнародну співпрацю та культурний обмін, завжди важливі для зближення різних націй та розвитку толерантності. Участь у подібних заходах допомагає збагатити культурний досвід і розширити горизонти розуміння міжнародного співтовариства. Такі заходи створюють унікальну можливість для студентів познайомитися з різноманітністю культур та традицій.

Навчання за кордоном або академічна мобільність ТНУ

     З січня 2024 року студентки 2-го курсу навчально-наукового інституту філології та журналістики спеціальності “061 Журналістика” навчаються в рамках програми академічної мобільності у Норвегії Volda University College. Сапель Анастасія, Колесник Дарина, Бочковська Віталіна
     Дівчата отримують  чудовий досвід навчання за кордоном, обмінюються навичками зі своїми нинішними сокурсниками та плекають дружні стосунки. Ось як тепло студентки відгукуються про перебування в коледжі: “Вже три тижні ми перебуваємо у Вольді і за цей час ми встигли ознайомитися з університетом та норвезькою культурою. Іноді у нас виникає “culture shok” через відмінності менталітету.

     Природа Норвегії зачаровує з першої хвилини прибуття, усе здається таким казковим. Нам дуже подобається у Норвегії, це наш новий розділ життя, який сповнений можливостями, інтернаціональними знайомствами та яскравими враженнями. Заняття дуже цікаві та інтерактивні, ми дивимось фільми, обговорюємо їх, вивчаємо їхню історію та всебічно розвиваваємось. Ми вдячні ТНУ за можливість бути тут і проживати наше краще життя”.  Дякуємо за теплі слова та чекаємо вдома!!!

Previous
Next

Зустріч з кримськотатарською спільнотою в місті Ескішехір

     Доцент Таврійського національного університету, доцент, кандидат філологічних наук Гаяна Юксель провела зустріч з кримськотатарською спільнотою в турецькому місті Ескішехір.

Зустріч організована за підтримки Платформи кримськотатарських організацій Туреччини (Kırım Tatar Teşkilatları Platformu), яка обʼєднує майже 50  громадських організацій, керівництва Кримськотатарської Спілки культури, взаємодопомоги та спорту в місті Ескішехір (Eskişehir Kırım Tatar Yardımlaşma, Kültür ve Spor Derneği), Громадськой організації “Кримcька родина” (Kırım Ailesi).

Говорили про ситуацію, яка склалась на півострові через 10 років після початку окупації  Автономної Республіки Крим та міста Севастополь російською федерацією.

Обговорили проведення в цьому році 80-річчя Геноциду та депортації кримськотатарського народу 18 травня 1944 року в Середню Азію, Урал, Сибір, окремі регіони рф.

Гаяна Юксель розповіла про наслідки окупації, приховану депортацію й міграцію кримських татар після окупації та повномасштабного вторгнення.

Також говорили про стратегію деокупації та реінтеграції Криму, яка зараз напрацьовується в Україні. Окремо обговорили наративи та меседжі, які використовує російська пропаганда в Туреччині.

Previous
Next

Професор кафедри журналістики пройшла міжнародне стажування

     Професор кафедри журналістики Олена Семенець взяла участь в освітній поїздці українських викладачів журналістики до Чеської республіки, до міста Брно (27 листопада – 01 грудня 2023). Під час поїздки професор пройшла міжнародне стажування за програмою «Підготовка молодих журналістів та специфіка роботи регіональних медіа в Чехії та Україні». Програма поїздки передбачала зустрічі в Українському культурно-освітньому центрі міста Брно, знайомство з діяльністю популярного онлайн-медіа «Brněnská drbna», відвідання регіональних відділень суспільного мовника – Чеського телебачення (Česká televize Brno) та Чеського радіо (Český rozhlas Brno). Разом із колегами з інших університетів України проаналізували досвід роботи пресслужби Південно-Моравського краю та пресслужби Університету Масарика. Познайомилися з роботою редакцій студентського телебачення та радіо на факультеті соціальних студій Університету Масарика в Брно. На зустрічі з Яною Устогаловою, викладачкою кафедри журналістики, обговорили освітню програму підготовки журналістів. Актуальні й корисні матеріали міжнародного стажування знайдуть застосування в освітній підготовці журналістів Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського.

Previous
Next

Кримська платформа: важливість формування сучасної думки 

Доцент кафедри журналістики Таврійського національного університету імені В І Вернадського Гаяна Юксель цьогоріч виступила на Кримській платформі в Празі, Чехії. На початку роботи Парламентського саміту Кримської платформи для чеських ЗМІ була проведена пресконференція учасників Експертної мережі Кримської платформи, темою якою стала остання ситуація в Криму та питання деокупації півострова.
 
На пресконференції озвучені загальні проблеми з ситуацію з правами людини, захисту  та підтримки українських громадян в окупації, питання збереження та повернення культурної спадщини, інформаційної політики, захисту всіх, хто постраждав внаслідок російської інтервенції. Детальна описана ситуація з затриманням та знущаннями над українськими громадянами після початку повномасштабного агресії у лютому 2023 року.
Гаяна Юксель презентувала напрацювання групи “Гуманітарна політика” з  формування комплексного бачення та рекомендацій щодо подолання наслідків окупації та викликів у процесі реінтеграції ТОТ АР Крим та м. Севастополя в інформаційних сферах після деокупації. Доцільним тут є розгляд ситуації в так звані короткострокові та довгострокові періоди після деокупації, адже ситуація може бути різною. 

Міжнародна діяльність: досяжні обрії

13 вересня 2023 році  доцент кафедри журналістики Навчально-наукового інституту  філології та журналістики Таврійського національного університету ім. В І. Вернадського  Юксель Гаяна Заїрівна прочитала лекцію  на тему «Війна Росії проти України. Крим та кримські татари» в університеті MacEwan в Едмонтоні, Канада.

Спікер акцентувала увагу на питанні кримських татар та майбутньому корінних народів України. «Одне з запитань, яке ставлять дуже часто, скільки кримських  татар залишило Україну після окупації та повномасштабного вторгнення. Точна відповідь невідома,  є тільки попередня інформація, зараз процес прихованої депортації та міграції продовжується», – наголосила Гаяна Заїрівна.

Адміністрація та науково-педагогічних колектив Інституту висловлює колезі щиру подяку за висвітлення болючих тем для України на міжнародній арені та зичить подальших успіхів.

Previous
Next

Відповідальний за інформаційне наповнення сторінки: кафедра журналістики