ЛІТЕРАТУРНИЙ ФЕСТИВАЛЬ «КРИМСЬКИЙ ІНЖИР» У ТНУ

Фестиваль «Кримський інжир» цього року розпочався в Таврійському національному університеті імені В.І.Вернадського.

Літературний фестиваль в Україні проводиться вдруге, та вже став знаним серед поціновувачів кримськотатарської літератури. «Інжирний» захід має чітко детермінований формат, але участь може взяти кожен, хто розділяє турботи кримських татар і кому болить за долю братнього народу. Розпочався фестиваль в ТНУ ім. В.І. Вернадського. Поезія, що прозвучала у перший фестивальний день, наче кров на запечених ранах, врізалася п’явкою у свідомість. Виявляється, захищати свою домівку, свій сад і рідну батьківщину можна не тільки зброєю, а й поетичним словом.

В Українському сходознавстві одним із перших відкрив сторінку оригінальної поетичної традиції кримських татар відомий орієнталіст Агатангел Кримський. У його бібліотечній колекції збереглися рідкісні та оригінальні поетичні збірки відомих митців слова – Умера Іпчі, Османа Акчокракли, Абдулли Лятіф-заде, Бекіра Чобан-заде. Викладачі Інституту філології та журналістики Володимир Підвойний і Таміла Сеітяг’яєва підготували презентацію, яка присвячена темі кримськотатарської літератури в зібранні патріарха українського сходознавства.

Таміла Сеітяг’яєва