КРУГЛИЙ СТІЛ НА ТЕМУ «ДОТРИМАННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ ПІД ЧАС ВСТУПУ ДО ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ З ТИМЧАСОВО-ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ»

В 220 аудиторії 11 травня 2023 року було проведено круглий стіл на тему «Дотримання прав людини під час вступу до закладів вищої освіти з тимчасово-окупованих територій». На заході приймали участь представники Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського, Київського фахового коледжу міського господарства, Університету сучасних знань. На захід була запрошена д.ю.н., с.н.с. Криворучко Лариса Сергіївна. Обговорення на зазначену тему має велике значення, оскільки освіта є однією з ключових сфер, яка відображає статус та додержання прав людини на підконтрольних або окупованих територіях. На цьому круглому столі піднімалися питання:

 

Забезпечення доступу до освіти: Як забезпечити, щоб жителі тимчасово-окупованих територій мали рівний доступ до вищої освіти, як і громадяни інших регіонів? Які можливі перешкоди та бар’єри існують, і як їх подолати?

 

Підтримка студентів та академічних працівників: Як можна забезпечити безпеку та добробут студентів та академічних працівників з тимчасово-окупованих територій, які вступають до закладів вищої освіти?

 

Міжнародний вплив: Які можливі способи впливу міжнародної спільноти на забезпечення дотримання прав людини під час вступу до закладів вищої освіти з тимчасово-окупованих територій?

 

Гарантії недискримінації: Як забезпечити, щоб при вступі до вищих навчальних закладів не було дискримінації на основі походження, національності чи політичних переконань?

 

Роль громадських організацій та міжнародних організацій: Як можуть громадські організації та міжнародні організації сприяти дотриманню прав людини в контексті вищої освіти на тимчасово-окупованих територіях?

 

Подолання викликів та забезпечення якості освіти: Як забезпечити високу якість освіти на тимчасово-окупованих територіях у контексті складних соціальних та політичних умов?

 

Обговорення цих аспектів на круглому столі може призвести до знаходження конструктивних рішень та рекомендацій, спрямованих на забезпечення дотримання прав людини при вступі до закладів вищої освіти з тимчасово-окупованих територій.