КРУГЛИЙ СТІЛ “УКРАЇНСЬКИЙ КРИМ: ІСТОРІЯ, КУЛЬТУРА ТА РЕІНТЕГРАЦІЯ”

13 березня 2024 р. у рамках ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського: “Крим та Чорноморський регіон: реконструктивний розвиток у воєнний та повоєнний період”, кафедра філософії та історії провела круглий стіл “Український Крим: історія, культура та реінтеграція”.

Учасники круглого столу серед яких були представники кримськотатарського та караїмського народів, представляючи дослідження історії Криму, формували ідеї щодо повернення Криму до України та повернення людей з окупованих територій на українські позиції.

Пропозиції, які були висунуті під час дискусії, були різноманітні та креативні. Учасники активно обговорювали їх, аналізували можливі наслідки та ефективність, спільно працювали над удосконаленням та розвитком перспективних напрямків, щоб застосовувати їх на практиці. Відбулася конструктивна, цікава і корисна дискусія за участі студентів істориків ТНУ. Як висновок – історія і культура як світоглядні напрями є стратегічними у реінтеграції чорноморського  регіону та інших окупованих територій.

Представлені теми доповідей:

• Цивілізаційний транзит України і Автономна Республіка Крим: Обговорення процесів цивілізаційного розвитку в Україні та Криму, їхні взаємозв’язки та можливості для реінтеграції.
  • Європейський історичний досвід реінтеграції регіонів у ХХ ст.: Аналіз історичного досвіду реінтеграції регіонів у ХХ столітті, таких як Ельзас-Лотарингія, Північний Шлезвіг, Судети, та його можливе застосування до кримської ситуації.
  • Міфологія “російського Криму”: Вивчення міфів та стереотипів, пов’язаних з ідеєю”російського Криму” та їхній вплив на суспільне уявлення про регіон.
  • Створення єврейських національних районів в північному Криму: Аналіз спроб зміни етнічного складу населення Криму, зокрема через створення єврейських національних районів, та їхні наслідки.
  • Постать Ісмаїла Гаспринського в контексті світової та української політичної думки: Вивчення життя та діяльності Ісмаїла Гаспринського та його роль у світовій та українській політичній думці.
  • Політична реінтеграція Криму: Обговорення політичних стратегій та можливих шляхів реінтеграції Криму в склад України.
  • Депортація кримських татар: Аналіз історії та наслідків депортації кримських татар та їхнє вплив на сучасну ситуацію в Криму.
  • Етнополітичні процеси в Криму в контексті політики радянської влади (1920-1958 рр.): Вивчення етнополітичних процесів в Криму під час радянського періоду та їхні вплив на сучасну дійсність.
  • Кіноіндустрія в боротьбі за Крим.