ВІДБУЛАСЬ ІІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ ТАВРІЙСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ В. І. ВЕРНАДСЬКОГО: “КРИМ ТА ЧОРНОМОРСЬКИЙ РЕГІОН: РЕКОНСТРУКТИВНИЙ РОЗВИТОК У ВОЄННИЙ ТА ПОВОЄННИЙ ПЕРІОД”

12 – 13 березня 2024 року в Таврійському національному університеті імені В.І. Вернадського у змішаному форматі відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична конференція “Крим та Чорноморський регіон: реконструктивний розвиток у воєнний та повоєнний період”.

Конференція об’єднала науковців з усього світу, щоб обговорити широке коло питань, пов’язаних із науковими дослідженнями щодо реінтеграції Криму.

Серед ключових тем, що обговорювалися, були:

• Роль Таврійського національного університету як центру збереження кримської історії та культури.
  • Значення освіти як ключового механізму гуманітарної реінтеграції.
  • Історія, культура та реінтеграція українського Криму.
  • Правовий розвиток закладів вищої освіти у воєнний та повоєнний період.
  • Проблема української національної ідентичності у житті та творчості В. І. Вернадського.
  • Особливості психологічного супроводу та реабілітаційні методики для студентів з окупованих територій.
  • Соціокультурний та політико-історичний розвиток України в умовах російської агресії.
  • Розвиток туризму та індустрії гостинності у повоєнний період.
  • Актуальні проблеми теорії і практики управління та врядування у воєнний та повоєнний період.
  • Вплив російської агресії на розвиток мистецтва в Україні.
  • Євроінтеграційні процеси у мовному питанні.
  • Теоретичні та практичні питання щодо енергозбереження та енергоефективності.
  • Природно-екологічні наслідки війни та стратегії їх відновлення.
  • Інформаційна та кібербезпека у воєнний та повоєнний період.

Учасники активно обмінювалися думками та ідеями, окреслили виклики та можливості, а також запропонували конкретні рекомендації та представили доповіді – презентації щодо подальших дій у контексті питань реінтеграції Криму, розглянули змогу співпраці з різного роду організацій та інноваційні підходи до розвитку даного регіону.

Під час конференції були представлені результати першого етапу дослідження освітньої реінтеграції Криму, проведеного Таврійським національним університетом імені В. І. Вернадського, які стануть важливим внеском для більшого розуміння та розв’язання питань , пов’язаних із відновленням освітньої системи півострова в майбутньому.

Тема Реінтеграції Криму є складним та багатогранним процесом, і завдяки спільним зусиллям та злагодженій роботі всіх учасників – Конференція стала важливою платформою у вирішенні актуальних питань в цьому напрямку.

Дякуємо всім за участь і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!

Разом Переможемо!