НАВЧАЛЬНИЙ СЕМІНАР ПРО АКАДЕМІЧНУ ДОБРОЧЕСНІСТЬ ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ ТА СТУДЕНТІВ ТАВРІЙСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ВЕРНАДСЬКОГО

Науково-практичний семінар «Цінності академічної доброчесності: тенденції прийняття й проблеми дотримання спільнотою науковців»
Таврійський національний університет з радістю запрошує Вас взяти участь у науково-практичному семінарі “Цінності академічної доброчесності: тенденції прийняття й проблеми дотримання спільнотою науковців”, який відбувся 13 травня 2024 року о 13:00.

Мета семінару:
Обговорити актуальні питання академічної доброчесності в науковій сфері.
Проаналізувати тенденції прийняття та впровадження норм академічної доброчесності в Україні.
Визначити проблеми, з якими стикаються науковці у дотриманні принципів академічної доброчесності. Проблеми та бар’єри з якими стикаються студенти та викладачі.
Розробити рекомендації щодо посилення ролі академічної доброчесності в науковій діяльності.

Спікерами були
1. Тарасюк Л.С , професор та д. філос, н.
Сьогодні вона модерувала науково-практичний семінар на тему “Академічна доброчесність: вплив наших виборів на майбутнє”. Під час семінару активно вела дискусію, задавала запитання доповідачам та заохочувала учасників до обговорення. Одним із ключових моментів модерації стало розкриття важливості ідентичної роботи. Спікер наголошувала на тому, що плагіат та самоплагіат є неприпустимими у науковій діяльності.
Також вона розповіла про користь, яку може принести використання інтернету для пошуку інформації та написання наукових текстів і підкреслила, що важливо вміти критично оцінювати знайдену інформацію та коректно посилатися на джерела.
Були і інші спікери не з меньш цікавими доповідями:
•Шаповалова А.М. політолог та доцент
Доповідь на тему :” Академічна доброчесність в сьогоденні Україні”.
• Куц В.А., к.філос. н.
Доповідь на тему : ” Так званий плагіат”.
•Копилова С.В. к. пед. н. доцент
Доповідь на тему : “Співавторство у наукових публікаціях: становлення наукових шкіл чи ілюзія співробітництва”.
А також були студенти-спікери, які залюбки розповіли свої думки та відповіли на всі питання присутніх:
• Грушецька Юлія Сергіївна студентка 1 курсу спеціальності 052 Політологія
Доповідь на тему «Моральні цінності  в освітньому процесі : роль студентського сприйняття академічної доброчесності”.
• Бейлик Софія Вадимівна студентка 1 курсу спеціальності 033 Філософія
Доповідь «Стратегія виховання академічної доброчесності: думки та перспективи студентів”.
• Регушевский Растислав Едуардович студент групи 31б-ФТЕ спільності 227.

Доповідь: «Окремі питання академічної доброчесності у науковій роботі студента”.
Присутні активно задавали питання, а доповідачі залюбки на них відповідали. Тема плагіату та академічної доброчесності є дуже важлива на сьогоднішній день, тому бажаємо всім послухати та запам’ятати для себе найголовніше.

Запрошуємо до участі на наступні лекції, якак відбудеться 14 травна о 12:00, науковців, аспірантів, магістрантів, бакалаврів, а також усіх зацікавлених осіб.