ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ В. І. ВЕРНАДСЬКОГО ЩИРО ВІТАЄ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ, ВИКЛАДАЧІВ ТА ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДУ ІЗ ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ!

 

Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського щиро вітає здобувачів освіти, викладачів та працівників закладу із Днем Конституції України. Зі святом Основного Закону держави, яке символізує наше правове державотворення, національну незалежність та гарантує нам права і свободи. Саме Конституція є фундаментом для всіх законів у державі, і наше спільне завдання – прагнути справедливості, активно працювати над розвитком суспільства у будівництві демократичної, правової та справедливої держави. Народ, Воля і Україна – це наші найвищі цінності! Бажаємо перемоги та мирного неба над головою, щастя та добробуту. Ми віримо, що наша Країна, попри все, вистоїть у запеклій боротьбі з лютим ворогом, переможе, відновиться та буде розвиватися, зберігаючи свої конституційні цінності, щоб всі громадяни мали рівні можливості реалізувати свій потенціал. Святкуємо разом цей день з гордістю та повагою до своєї країни та нації.

Нехай дух законності, справедливості і демократії переповнює наші серця!

 

28 червня цього року Україна відзначатиме 27-му річницю прийняття Конституції – головного нормативно-правового акта держави, який закріплює основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації і діяльності державних органів, права та обов’язки громадян.

 

Наша Конституція визначає, що Україна є правовою державою, яка базується на принципах поваги до особи й недоторканності її прав і свобод, верховенства права, дотримання закону. Вона забороняє дискримінацію. У Конституції закріплений суверенітет Української держави над всією її територією, яка є недоторканною. А захист цього суверенітету і територіальної цілісності є найважливішою функцією держави і справою всього Українського народу. Дієвість цієї норми Конституції українці демонструють на практиці вже майже десять років, боронячи Україну від російської агресії.

 

Ухвалення Верховною Радою України Основного закону 28 червня 1996 року стало важливим етапом утвердження державності, мало величезне політичне та правове значення для розвитку української політичної нації та громадянського суспільства. Венеціанська комісія визнала нашу Конституцію однією з найдемократичніших у Європі, особливо в частині прав, свобод та обов’язків громадян, які повністю відповідають міжнародним стандартам у галузі конституційного права. Сьогодні Конституція – ядро нацiональної правової системи України. Для нас, українців, Конституція – це про права і свободи, це про гідність, цінності, хребет нації, стійкість та нескореність.

 

Наша Конституція справді зорієнтована на людину, гуманістичні цінності та правові відносини між суспільством і державою. Такою вона є, зокрема, тому, що, попри досвід життя в тоталітарній системі та наявність колоніального минулого, українським землям був властивий пошук норм і засад, які б регулювали взаємодію між населенням і владою. Власне, це також робить нас частиною Європи та істотно відрізняє від Росії.

Інформаційні матеріали до Дня Конституції України – 2023 (uinp.gov.ua)