ВІДБУЛАСЬ ПЕРША НАРАДА ЦЕНТРУ РЕІНТЕГРАЦІЇ КРИМУ

в Таврійському національному університеті імені В.І. Вернадського відбулася історична подія – перша ознайомча нарада новоствореного Центру реінтеграції Криму ТНУ імені В.І. Вернадського, який є окремим підрозділом Університету.

Головою Центру стала – Гаяна Юксель, доцентка Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського, членкиня Колегії Міністерства культури та інформаційної політики, Меджлісу кримськотатарського народу, експертка групи «Гуманітарна політика» Експертної мережі Кримської платформи.

Секретар Центру – Юлія Величковська.

Відкрили засідання Ректор – Валерій Бортняк, помічник ректора Олег Бойченко. Засідання було насиченим обговореннями та ініціативами з метою зміцнення нашого колективного зусилля у відновленні та реінтеграції українського Криму.

Центр реінтеграції Криму в Таврійському національному університеті імені В.І. Вернадського прагне стати важливим центром експертизи, аналізу та розвитку стратегій реінтеграції в перспективі повернення Криму до України з урахування стану масових настроїв мешканців півострова. Ми віримо, що завдяки спільним зусиллям ми зможемо досягти позитивних змін у цьому важливому питанні.

Учасники засідання:

Керівниця ГО “Центр громадянської просвіти “Альменда”” – Валентина Потапова, головний редактор газети «Кримська світлиця» – Андрій Щекун, голова правління БО “Інститут чорноморських стратегічних досліджень” – Юрій Смілянський, Голова громадської організації “Кримський центр ділового та культурного співробітництва “Український дім” – Сергій Ковальський, Представник Національної ради в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі – Володимир Ляшенко, редактор інформаційної агенції «Голос Криму» – Людмила Щекун, голова правління Кримської правозахисної групи – Ольга Скрипник, аналітик Української Гельсінської спілки з прав людини – Владислав Мірошниченко, Головний консультант відділу роботи зі зверненнями громадян та документального забезпечення Представництва Президента України в АР Крим – Яна Новаленко, член наглядової ради – Іван Степурін, голова наглядової ради – Ігор Дідковський, проректор з навчальної роботи ТНУ – Володимир Ноженко, проректор з науково – педагогічної діяльності та інноваційного розвитку – Олександр Бессараб, начальник юридичного відділу – Вадим Риков, Директор ННІ муніципального управління та міського господарства – Володимир Кисельов, директор НН гуманітарного інституту – Наталія Добровольська, директор ННІ «Донецька державна музична академія імені С.С. Прокофьєва» – Сергій Нефедов, Директор ННІ управління , економіки та природокористування – Володимир Горник, директор ННІ філології та журналістики – Налія Кущ, директор ВСП “Київський фаховий коледж міського господарства Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського” – Маргарита Романова, завідувачка кафедри східної філології – Афізе Емірамзаєва.

Було обговорено шляхи покращення співпраці з міжнародними та національними партнерами, розглянули плани на майбутнє щодо впровадження програм та проектів з реінтеграції та підтримки кримськотатарського народу. Завдяки активній участі представників наукового, громадського та освітнього середовища, було сформовано конструктивні підходи до вирішення складних питань, пов’язаних із забезпеченням прав та свобод кримськотатарського народу, а також відновленням соціально-економічного розвитку анексованого регіону.

Ми впевнені, що ця нарада стане початком ефективної співпраці всіх зацікавлених сторін у питаннях повернення Криму в склад України та забезпечення прав інтегрованого кримськотатарського народу.

Віримо в нашу здатність досягти позитивних змін та відновлення справедливості для жителів Криму загалом.

Крим – це Україна!

БІЛЬШЕ ДЖЕРЕЛ