НОВИНИ КАФЕДРИ ПУБЛІЧНОГО ТА ПРИВАТНОГО ПРАВА

ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ НА ТЕМУ “АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВА РЕФОРМА: СУЧАСНИЙ СТАН, НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ”

11.04.2024 р.

11 квітня 2024 року в Таврійському національному університеті імені В.І. Вернадського відбулася гостьова лекція на тему “Адміністративно-правова реформа: сучасний стан, напрями удосконалення”. Лекцію провів доктор юридичних наук, професор Пєтков Сергій Валерійович.

У своїй лекції професор окреслив основні етапи та здобутки адміністративно-правової реформи в Україні, а також висвітлив актуальні проблеми та виклики, з якими вона стикається.

Сергій Валерійович зазначив, що адміністративно-правова реформа є одним із ключових напрямів реформування української правової системи. Її метою є створення ефективної та прозорої системи адміністративного права, яка відповідатиме європейським стандартам.

Лектор також підкреслив важливість забезпечення верховенства права та захисту прав і свобод людини в рамках адміністративно-правової реформи.

Під час лекції Сергій Валерійович відповів на численні запитання студентів та викладачів університету.

Учасники лекції високо оцінили виступ та ґрунтовні знання з адміністративного права.

Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського висловлює щиру подяку за цікаву та змістовну лекцію.

«СКОРОПАДСЬКИЙ – СИМВОЛ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ: ШЛЯХ В МАЙБУТНЄ»

10.04.2024 р.

10 квітня у Таврійському національному університет імені В. І. Вернадського відбувся спільний з Українським інститутом консервативних досліджень та інновацій науковий семінар на тему «Скоропадський – символ української держави: шлях в майбутнє».

До фахової дискусії також долучились Іванець Андрій Валерійович, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Національного музею Голодомору-геноциду, експерт робочої групи «Гуманітарна політика» Експертної мережі Кримської платформи з доповіддю на тему «Українці Криму і Українська держава Павла Скоропадського (1918 р.)» та професор, доктор історичних наук, завідувач відділу дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду Дмитро Дмитрович Білий з доповіддю «Політика Держави гетьмана Скоропадського щодо Кубані», а також інші представники Експертної мережі Кримської платформи, науковці і студенти різних факультетів Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського.

“СКОРОПАДСЬКИЙ – СИМВОЛ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ: ШЛЯХ У МАЙБУТНЄ”. ЕКСПЕРТНЕ ОБГОВОРЕННЯ

Підсумки міжнародної науково-практичної конференції

27.03.2024 р.

26 березня 2024 року на базі Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського відбулася міжнародна науково-практична конференція “Історія, культура та право, як інструменти стійкості в умовах сучасних світоглядно-цивілізаційних викликів”. У конференції взяли участь здобувачі вищої освіти різних рівнів та науково-педагогічні працівники кафедр, а також бажаючі з інших вищих навчальних закладів.

Основними темами конференції стали:

• Історія та культура як фактори формування стійкості особистості та суспільства.
  • Правові аспекти забезпечення стійкості в умовах сучасних викликів.
  • Роль освіти та науки у вихованні стійкості до деструктивних впливів.
  • Інформаційна війна та методи протидії їй.
  • Волонтерська діяльність як прояв стійкості та єднання суспільства.

Під час конференції:

• Було заслухано доповіді здобувачів, викладачів та науковців
  • Відбулися жваві дискусії та обмін думками з актуальних питань.
  • Визначено пріоритетні напрямки подальших досліджень.

За результатами конференції:

• Буде видано збірник наукових праць.
  • Кращі доповіді будуть рекомендовані до публікації у фахових журналах.

Організатори конференції висловлюють щиру вдячність усім учасникам за активну участь та плідну роботу.

Конференція стала важливим кроком у розвитку наукової співпраці та обміні досвідом між науковцями та практиками з різних країн світу.

Віримо, що набуті знання та навички допоможуть учасникам конференції у їхній подальшій науковій та професійній діяльності.

ЗУСТРІЧ ІЗ НАРОДНИМ ДЕПУТАТОМ

29.02.2024 р.

29.02.2024 року здобувачі вищої світи спеціальності «Право» відвідали захід із залученням народного депутата Сергія Нагорняка на тему:

«Українсько-казахські відносини: від міжпарламентського діалогу до культурної дипломатії», та мали змогу дізнатися більше шляхом заданих питань, на які була надана змістовна, розгорнута відповідь.