НОВИНИ КАФЕДРИ СЛОВ’ЯНСЬКОЇ ТА РОМАНО-ГЕРМАНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ

ШЕВЧЕНКО МОВАМИ СВІТУ!

11.03.2024 р.

Сьогодні за ініціативи ННІ філології та журналістики ТНУ імені В.І. Вернадського, модераторів Юлії Величковської, Афізе Емірамзаєвої та Ольги Шарагіної відбувся захід, приурочений пам’яті Т. Шевченка із залученням викладачів і студентів нашого університету, Катюжанського професійного коледжу Київської області та вчителів і школярів Березівського ліцею Рівненської області.

Студенти ННІ філології та журналістики ТНУ імені В.І. Вернадського декламували поетичну творчість нашого Кобзаря українською, польською, англійською, німецькою, французькою, кримськотатарською та арабською мовами.
     Студент 1 курсу української філології Микита Іванов представив учасникам заходу “Заповіт” Тараса Григоровича міжнародною штучною мовою есперанто
Ініціативу з декламування поезій Т. Шевченка німецькою мовою підхопив також професор кафедри слов’янської та романо-германської філології доктор філологічних наук, професор  Сергій Панов.
     Долучився до флешмобу декламування творів Кобзаря і студент Катюжанського професійного коледжу Богдан Гречишин, презентувавши твір “Ой три шляхи широкії”
Учні Березівського ліцею Рівненської області із величезним задоволенням прослуховували декламації поетичних творів Тараса Григоровича. Учень 9 класу Ярослав Балдич презентував учасникам заходу поезію нашого Пророка  “І виріс я на чужині” .

Щиро дякуємо вчителю Катюжанського професійного коледжу Ганні Менделюк і вчителям української мови та літератури Березівського ліцею Рівненської області Юлії Маринич, Марії Карповець, Ользі Федчик за виховання любові до Шевченкового слова у молодого покоління

Дякуємо всім за чудово проведений захід💙💛
Слава Україні!🇺🇦Героям слава!🇺🇦

ІІ ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ЧИТАННЯ

08.03.2024 р.

Сьогодні за ініціативи кафедри слов’янської та романо-германської філології ННІ ФІЖ ТНУ імені В.І. Вернадського відбулися ІІ Шевченківські читання із залученням викладачів та студентів університету, а також дошкільнят та школярів, вчителів, викладачів та студентства різних регіонів України, зокрема Київщини, Харківщини, Львівщини, Тернопільщини, Рівненщини, Полтавщини, Черкащини, Криворіжчини, Чернігівщини.

Поважним гостем програми була українська письменниця, перекладачка та волонтерка, лауреатка Національної премії України імені Тараса Шевченка 2022 року, авторка роману «Доця» (2019), відзначеного як книга року BBC Тамара Горіха Зерня.

Серед учасників флешмобу «Шевченко в об’єктиві» (моя бібліотека Т. Шевченка), окрім викладачів ННІ філології та журналістики ТНУ імені В.І. Вернадського Величковської Ю.Ф., Шарагіної О.В., та студентів української філології (Ковальчук Я.І., Гарець К.О., Теніної О.М., Корчемної А.С., Сокол-Черніловської С.М., Пальохи Т.О.), англійської філології (П’ятківського В.П.), арабської філології (Гнідобор С.М.), кримськотатарської філології (Арнаутової Емінє Алі кизи, Сафанюк Т.В., Ісмаїлової Е.Р.) та журналістики (Рачківської П.В.), участь взяли студенти Харківського національного медичного університету під керівництвом наукового керівника Скорбач Т.В. Рожавець В.О., Січінава Н.Т., Данильченко А.О., Поштук В.О., Сьомова В.А., Бєлова І.О., Красиловець С.С., Кийко П.А., Райлян Г.М., Мироненко Я.Б., Гаврилова О.К., Котляров Е.С.

З оригінальною декламацією віршів Кобзаря до заходу долучилися найменші вихованці старшої групи «Капітошка» Журавського ЗДО «Журавлик», що на Черкащині, а також учениця 6-Д класу Ліцею № 1 с. Петропавлівська Борщагівка Кадацька Ніколь, учениця 9-Б класу Щасливського ліцею Пристоличної ОТГ Шарагіна Вероніка, учень 11-В класу Вишнівського академічного ліцею «Основа» Вонгровський Святослав, учні київського ліцею “Ріка життя” Балацький Пилип, Колтуков Богдан, Страшинська Вероніка, Чумаченко Святослав, Пасічник Єва, Седлецька Даніела, Хмельницька Вікторія, Литвин Софія, що на Київщині; вчителька української мови та літератури Литвин Марта Михайлівна з колективом Петричівської філії І-ІІ ст. Красненського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №1, що на Львівщині, вчителька української мови та літератури Маринич Юлія Анатоліївна з учнями 9 класу Березівського ліцею, що на Рівненщині.

Особлива подяка:

Модераторам-організаторам заходу, зокрема магістрам 1 курсу Куштурній Яні та Христосенко Анні (014-У-11м), а також технічній підтримці студента Бринзи Нікіти (014-У-31б).

Дякуємо всім за чудово проведений захід, бо:

«Ну що б, здавалося, слова…
Слова та голос – більш нічого.
А серце б’ється – ожива,
Як їх почує!..»
(Т. Шевченко)

ФЛЕШМОБ «Шевченко в об’єктиві»