ЧОТИРИ РОКИ БЕЗ КРИМУ!

16 березня 2018 року в Таврійському національному університеті імені В.І. Вернадського відбулося засідання круглого столу, присвячене обговоренню теми: «Чотири роки без Криму: наслідки окупації та перспективи звільнення півострову».

Серед присутніх були поважні гості, такі як Постійний Представник Президента України в АР Крим Борис Бабін, народний депутат України Сергій Куніцин, перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юсуф Куркчі, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, президнт Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар, директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос, голова правління БО «Інститут чорноморських досліджень» Юрій Смєлянський, заступник Міністра Юстиції України Сергій Петухов, працівник прокуратури АР Крим Євген Кожухар, голова правління кримськотатарського культурного центру Ескендер Барієв, юристи Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Тимочко та Анна Расамахіна, член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський, кримський історик Сергій Громенко, політичний оглядач Сергій Ільченко та експерт фонду «Відкрита політика» Інна Ковалів.

Для цього заходу вибрали дуже символічну дату: 16 березня 2014 року на території Криму відбувся нелегітимний референдум. Внаслідок чого, Крим був поза законом приєднаний до Росії. Вже чотири роки наш півострів знаходиться у владі держави-агресора.

Головною метою засідання був пошук підтримки та допомоги в спільній подальшій боротьбі за визволення Криму. Кожен з гостей мав можливість висловити свою позицію у цьому питанні.

Спікери не втрачали оптимізму у своїх висловлюваннях. Усі, як один впевнено стверджували, що Крим обов’язково повернеться, потрібно лише прикласти більше зусиль.

Виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос зазначив: «Наша задача зберегти позицію тих країн, які підтримують Україну. І найголовніше зберегти віру тих людей, які зараз не можуть повернутися назад додому. Наскільки активніше ми будемо боротись разом, настільки скоріше ми зможеш повернути наш Крим назад.»

В завершенні в.о ректора професор Володимир Казарін закликав усіх присутніх приєднуватись до життя Таврійського національного університету та разом робити все можливе для повернення рідної землі.
                                                                                                                                 Олександра Погребняк, Діана Дяденчук

Фото – Аліни Гирюшти