ВРАЖЕННЯ ВІД ФЕСТИВАЛЮ “ЖИВА КУЛЬТУРА – ЖИВИЙ СВІТ”

Раді поділитися з вами неймовірними враженнями від фестивалю “Жива культура – живий світ”, який відбувся 30 вересня 2023 року в унікальному місці – Національному музеї народної архітектури та побуту України. Подія присвячена 20-ій річниці Конвенції ЮНЕСКО 2003 року про охорону нематеріальної культурної спадщини. На фестивалі були представлені елементи української нематеріальної культурної спадщини, які вже включені до списку всесвітньої спадщиною ЮНЕСКО; петриківський декоративний живопис, козацькі пісні Дніпропетровщини, Косівська мальована кераміка, кримськотатарський орнамент “Орьнек”, а також культура приготування українського борщу. Ці елементи нашої спадщини вражають своєю різноманітністю та унікальністю. Хочемо особливо відзначити важливу роль Громадської організації “Алєм” у співорганізації цього фестивалю та їхні зусилля щодо збереження і популяризації нашої культурної спадщини. Завдяки діям ГО “Алєм” були підготовані документи та інформаційні матеріали для включення елементу нематеріальної культурної спадщини “Орьнек – кримськотатарський орнамент та знання про нього” до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України (2018) та до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства (2021). Окремо висловлюємо щиру подяку  Собченко Аліні студентці 2 – го курсу (філологія кримськотатарська мова і література, англійська мова та переклад) та Єфременко Мирославі студентці 3-го курсу (Філологія. Українська мова та література, польська мова) Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського , які провели надзвичайні майстер-класи зі створення кримськотатарського орнаменту “Орьнек”. Це важлива місія у передачі звичаїв, знань, та навичок ремесел майбутнім поколінням і популяризації нашої культурної спадщини. Фестиваль “Жива культура – живий світ” став важливою подією, яка допомогла відзначити і відсвяткувати нашу культурну спадщину в усій її красі та різноманітності. Гості фестивалю ознайомилися з різноманітними проявами живої культурної спадщини з різних регіонів України, дізналися про її значення у сучасності, поспілкувалися з її носіями та взяли участь у майстер-класах. Такі події сприяють зміцненню національної ідентичності та підтримці творчого потенціалу нашого народу.