З ДНЕМ СОБОРНОСТІ!

     22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагомістю події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель.

     106 років тому – 22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка проголосила незалежність і боролася за право бути «самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу». Цей факт руйнує твердження російської пропаганди, буцімто Української держави не існувало, її вигадали більшовики. 22 січня 1918 року вперше у XX столітті українці проголосили незалежність власної держави – Української Народної Республіки. 24 серпня 1991-го відбулося її відновлення.

Проголошення соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі, що увінчав соборницькі прагнення українців, розділених кордонами тогочасних імперій.

     На початку ХХ століття після падіння імперій українці об’єдналися у власній державі.

     Сьогодні, через трохи більше століття після проголошення Акта Злуки, ми обʼєднані у відстоюванні своєї незалежності і держави. А після перемоги над російським агресором Україна відновить свою соборність.

     Ідея соборності була й залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії.

Сьогодні соборність для України означає деокупацію всіх територій, захоплених ворогом, відновлення єдності з Донеччиною, Луганщиною та Кримом.

Російська Федерація  прагне знищити українську державність та окупувати нашу землю. Тож наразі так важливо залишатися монолітними в боротьбі проти ворога.  Україна продовжує запеклу боротьбу за незалежність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісність держави буде цілковито відновлена тільки після того, як Україна звільнить усі території, захоплені ворогом.

Соборність передбачає не лише пам’ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої співпраці заради майбутнього. Коли ми, люди з різних регіонів країни, разом працюємо, створюємо знакове й важливе, боремося з окупантами.

У важкі часи для країни соборність стає ключовим фактором, який допомагає подолати труднощі та зміцнює національну ідентичність. Такі установи, як Таврійський національний університет імені В.І.Вернадського, роблять вагомий внесок у підтримку цінностей соборності та виховання нового покоління громадян, готових працювати на благо своєї країни.

Усі аспекти наукової діяльності університету відображають його визначальну роль у вивченні, збереженні культурної спадщини, а також у виробленні науково обгрунтованих стратегій для реінтеграції та сталого розвитку півострова, покликаного сприяти позитивним змінам та підтримувати високий рівень наукового внеску у важливі суспільні та глобальні виклики.

 Академічна спільнота Таврійського відіграє важливу роль у підтримці національної ідентичності та солідарності, вона активно працює над тим, щоб нагадувати про історичні та культурні зв’язки Криму з Україною та виступає за повернення анексованої території під контроль української влади.

«Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського – Крим – це Україна!” Соборність – мета Перемоги!