_КАФЕДРА СЛОВ’ЯНСЬКОЇ ТА РОМАНО-ГЕРМАНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ_

Про кафедру

Кафедра слов’янської та романо-германської філології є однією з найстаріших у Таврійському національному університеті імені В. І. Вернадського. Перший набір студентів на спеціальності «англійська мова», «німецька мова», «французька мова» відбувся у далекому 1944 році в Кримському педагогічному інституті імені М. В. Фрунзе. Саме в його стінах народилася наша кафедра.

 

Попри складні умови воєнного і повоєнного періодів майбутні філологи отримували тут ґрунтовні знання. Кафедра мала відповідальну місію – забезпечити південь України та Крим висококваліфікованими вчителями іноземної мови. Якість викладання дисциплін сприяла зростаючому інтересу абітурієнтів до означених спеціальностей. У 1957 році освіту на кафедрі завершили навчання близько 900 майбутніх вчителів-філологів.


У 1954 році було набрано першу групу студентів, які вивчали українську мову. Відтоді українська філологія стала одним з найпотужніших напрямів підготовки фахівців.


Знаменною подією для студентів і викладачів кафедри  у 1970 році стала відкрита лекція німецького письменника Генріха Бьолля.


У 1972 році було створено Сімферопольський державний університет. Професорсько-викладацький склад кафедри продовжив свою роботу в цьому закладі. Відтоді, крім вчителів англійської, німецької, французької мови, кафедра готувала висококваліфікованих перекладачів.


У 1999 році у складі Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського вже факультет романо-германської філології налічує 5 випускових кафедр. На той час на факультеті навчається найбільша кількість студентів-таврійців.


2014 року в результаті збройної агресії рф наш університет стає єдиним переміщеним з Криму закладом вищої освіти і вже в 2016 році, завдяки зусиллям кримських освітян-патріотів України, відновлює свою роботу в Києві.


2017 року відбулося об’єднання із кафедрою східної філології, завдяки чому на новоствореній кафедрі, крім вчителів та перекладачів з англійської, німецької, французької та новогрецької мови, розпочинається підготовка філологів-фахівців турецької, арабської, перської, кримськотатарської мови. 2018 року відбувся перший набір студентів, які почали вивчення івриту.


У 2020 році підготовка фахівців спеціальностей східної філології повертається до окремої кафедри, а кафедра зарубіжної філології зосереджується на забезпеченні навчального процесу германістів і романістів. 2021 року на кафедрі відкривається набір на нову освітню програму «Філологія. Романські мови та літератури (переклад включно), перша мова – іспанська».


У 2022 році колектив кафедри збільшується до 20 осіб.


2023 року до складу кафедри доєдналися філологи-славісти. Новостворена кафедра слов’янської та романо-германської філології зміцнює свої позиції, а до складу здобувачів додаються  вчителі української мови, філологи-україністи, знавці польської мови.


 

Сьогодні кафедра слов’янської та романо-германської філології – це потужний  колектив однодумців. Окрім підготовки філологів-перекладачів, вчителів української, польської, англійської, німецької, французької мови, науково-педагогічні працівники кафедри забезпечують процес вивчення рідної мови для студентів усіх спеціальностей Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського. Професіоналізм наших викладачів засвідчує той факт, що студенти Університету з року в рік серед вибіркових дисциплін надають  перевагу розробкам кафедри слов’янської та романо-германської філології.

 

Кафедра розширює свої наукові зв’язки. У межах партнерських угод про співпрацю, наші студенти мають можливість взаємодіяти з носіями мови, здобувати неформальну освіту. Базами практик для студентів-педагогів стають провідні навчальні заклади Києва та регіонів України, мовні школи та центри, а для майбутніх філологів-перекладачів – українські та міжнародні компанії, громадські організації, спілки.

Завдяки підтримці партнерів на сьогодні ми маємо всі необхідні умови та обладнання для навчання: лінгафонний кабінет, аудиторії з мультимедійним обладнанням, комп’ютерний клас. Борючись з викликами пандемії та перебуваючи у надскладних умовах війни, викладачі кафедри слов’янської та романо-германської філології збагатили та урізноманітнили навчальний процес новітніми методиками завдяки використанню інструментів дистанційного навчання. Колектив викладачів та потужне демократичне студентське самоврядування разом створюють навчальний простір, де процес здобуття освіти стає динамічним, цікавим і продуктивним.

 

Кафедра слов’янської та романо-германської філології активно залучає студентів Університету до вивчення рідної мови. Кредо кафедри – «Вчитися протягом життя». За підтримки викладачів кафедри студентська молодь Університету щороку бере участь у Міжнародному мовно-літературному конкурсі імені Петра Яцика та Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Ми пишаємося нашими випускниками, які віддано працюють в Україні та гідно представляють свою державу на світовому ринку праці.

Кафедра здійснює підготовку за спеціальностями:

Освітні програми кафедри

ОПП Бакалавр

ОПП Магістр

035 Філологія (ОП Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська) ?

Опитування

  • Опитування 1

  • Опитування 2

Матеріально-технічна база
Співпраця зі стейкхолдерами
Наукова робота кафедри

У Вас виникли питання?

Контакти

Адреса:

м. Київ, вул. Джона Маккейна, 33

(ст. метро Звіринецька)

НОВИНИ КАФЕДРИ

Підсумки І етапу ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
Докладніше
Участь у Інтердисциплінарній польсько-українській науковій сесії «Концепт "роздоріжжя" у крос-культурних дослідженнях», яка відбулась в рамках VIII Азовських днів польської науки
Докладніше
Показ документальної вистави «Озимі»
Докладніше
Відбувся науково-методичний семінар "Сучасні технології навчання"
Докладніше
ШЕВЧЕНКО МОВАМИ СВІТУ!
Докладніше
ІІ Шевченківські читання
Докладніше
Previous
Next

Відповідальний за інформаційне наповнення сторінки: призначена особа від кафедри