061 Журналістика (Магістр)

061 Журналістика (ОП “Журналістика”)

Опис вибіркових навчальних дисциплін професійної підготовки

Теми курсових робіт ОС Бакалавр

Назва ОПП 1

Назва ОПП 2

Теми курсових робіт ОС Магістр

 


Зразки наукових робіт студентів

 


Конференції, круглі столи, комунікативні заходи

Наукова робота студентів 2023-2024

 

Семенець О.О.

  1. Чепурко А. С. (061-21м) Роль ресурсу Texty.org.ua в боротьбі з дезінформацією та імперіалістичними настроями агресора під час російсько-української війни. «Антиколоніальний дискурс у сучасному науково-медійному просторі України як передумова реінтеграції Криму» у межах ІІ Міжнародної науково-практичної конференції Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського до 105-ї річниці від заснування університету
  2. Стасюк А. М. (061-21мз) Динаміка рейтингів телемарафону «Єдині новини» з початку повномасштабного вторгнення РФ. «Антиколоніальний дискурс у сучасному науково-медійному просторі України як передумова реінтеграції Криму» у межах ІІ Міжнародної науково-практичної конференції Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського до 105-ї річниці від заснування університету
  3. Дрозд М. К. (061-41б) Сюжет як складова новинної програми на телебаченні. «Антиколоніальний дискурс у сучасному науково-медійному просторі України як передумова реінтеграції Криму» у межах ІІ Міжнародної науково-практичної конференції Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського до 105-ї річниці від заснування університету

Досенко А.К.

  1. Емірасанова Нуріє (061-20б) “Репортаж на сторінках видання «THE VILLAGE»: реалії формування громадської думки”. «Антиколоніальний дискурс у сучасному науково-медійному просторі України як передумова реінтеграції Криму» у межах ІІ Міжнародної науково-практичної конференції Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського до 105-ї річниці від заснування університету 19.10.2023, м Київ.
  2. Оринич Едуард (061-22м) Особливості інформаційної політики державних «Суспільних» ЗМІ на прикладі «Громадське» та «Суспільне». «Антиколоніальний дискурс у сучасному науково-медійному просторі України як передумова реінтеграції Криму» у межах ІІ Міжнародної науково-практичної конференції Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського до 105-ї річниці від заснування університету 19.10.2023, м Київ.
  3. Деркач Валерія (061-23м) «Журналістика в тимчасово окупованому Криму». Пленарне засідання міжнародного круглого столу «Антиколоніальний дискурс у сучасному науково-медійному просторі України як передумова реінтеграції Криму» у межах ІІ Міжнародної науково-практичної конференції Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського до 106-ї річниці від заснування університету 18 жовтня 2024 р., м Київ.

 

Юксель Г.З

  1. Мудрак А. О., (061-23мз) “Діджиталізація як новий етап розвитку медіа”. IV Міжнародна науково-практична конференція Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського до 106-ї річниці від заснування університету, 18 жовтня 2024 р., м Київ.

Нестеренко О.А.

  1. Гладун Ю. Д. (061-41б) «Типологійні особливості подкастів для дітей» Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського IV Міжнародна науково-практична конференція Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського до 106-ї річниці від заснування університету
  2. Просукова К. Д. (061-21м) «Маркаційні ознаки коміксової журналістики».студентка групи Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського IV Міжнародна науково-практична конференція Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського до 106-ї річниці від заснування університету 18 жовтня 2024 р., м Київ.
  3. Павленко О. (061-23м) «Детектор медіа як інструмент протидії дезінформації в Україні» IV Міжнародна науково-практична конференція Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського до 106-ї річниці від заснування університету 18 жовтня 2024 р., м Київ.

Публікації студентів

  1. Пасічна Т. Я. Інструменти подання сторителінгу в соціальних мережах та на онлайн-платформах. Актуальні проблеми природничих і гуманітарних наук у дослідженнях молодих учених «Родзинка – 2023» / XXV Всеукраїнська наукова конференція молодих учених. Черкаси : ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 2023. С. 1231–1234.
  2. Бородай К. В. Маркетинг впливу як комунікаційний інструмент у кризових ситуаціях. Актуальні проблеми природничих і гуманітарних наук у дослідженнях молодих учених «Родзинка – 2022» / XXІV Всеукраїнська наукова конференція молодих учених. Черкаси : ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 2022. С. 850–852.
  3. Коваленко А. О. Зображення в стилі harcourt як елемент медійного контенту. Актуальні проблеми природничих і гуманітарних наук у дослідженнях молодих учених «Родзинка – 2022» / XXІV Всеукраїнська наукова конференція молодих учених. Черкаси : ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 2022. С. 818–819.
  4. Бородай К. В. Стратегія просування брендів у соціальній мережі «Instagram». Актуальні проблеми природничих і гуманітарних наук у дослідженнях молодих учених «Родзинка – 2021» / XXІІІ Всеукраїнська наукова конференція молодих учених. Черкаси : ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 2021. С. 664–666.
  5. Люта Ю. А. Тенденції та способи використання бренд-сторителінгу в рекламі. Актуальні проблеми природничих і гуманітарних наук у дослідженнях молодих учених «Родзинка – 2021» / XXІІІ Всеукраїнська наукова конференція молодих учених. Черкаси : ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 2021. С. 668–670.
  6. Вовк В. О. Практика застосування технологій продукування різнотипних мультимедійних проектів. Актуальні проблеми природничих і гуманітарних наук у дослідженнях молодих учених «Родзинка – 2020» / XXІІ Всеукраїнська наукова конференція молодих учених. Черкаси : ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 2020. С. 505–507.
  7. Войцеховська О. В. Тематичне наповнення онлайнових спецпроектів у форматі лонгриду. Актуальні проблеми природничих і гуманітарних наук у дослідженнях молодих учених «Родзинка – 2020» / XXІI Всеукраїнська наукова конференція молодих учених. Черкаси : ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 2020. С. 507–509.

Офіційна назва освітньої програми: Журналістика

Рівень вищої освіти: магістр

Придатність до працевлаштування:

Освітньо-професійна програма «Журналістика» може бути спрямована на підготовку з таких професій:

51.2    Журналіст

2451.2   Кореспондент

2451.2   Коментатор

2451.2   Оглядач

2451.2   Редактор

(згідно з чинною редакцією Національного класифікатора України: Класифікатор професій (ДК 003:2010)

Перелік компонентів освітньої програми:

Обов’язкові компоненти

Методологія та організація наукових досліджень

Психологія і педагогіка вищої школи

Практичний курс іноземної мови в галузі

Культура мовлення: академічний та діловий дискурс української мови

Прикладні медіатехнології

Методика викладання фахових дисциплін у вищій школі

Кількісні та якісні методи в журналістиці

Актуальні проблеми сучасної журналістики

Соціологія масової комунікації

Медіакритика

Реклама та PR-діяльність

Практична підготовка:

Виробнича практика (науково-педагогічна)

Виробнича практика (журналістська)

Переддипломна практика

Підготовка до атестації

 

Вибіркові компоненти, що забезпечують фахові компетенції

Вибіркова дисципліна – блок 1

Візуальна культура видання 

Міфологія медіа

Медіабезпека

Спічрайтинг

Гібридна війна і сучасні медіа-технології

Теорія та методика створення медіа тексту

Вибіркова дисципліна – блок 2

Технічні засоби виробництва медіапродукції

Практикум журналістських розслідувань

Праксеологія соціальних комунікацій

Герменевтика ЗМІ

Актуальні проблеми соціальних комунікацій

Гендер і ЗМІ

Вибіркова дисципліна – 3 блок

Рекламознавство

Історія кримськотатарської журналістики

Актуальні питання міжнародної журналістики

Творча майстерня

Організація роботи редакції сучасних медіа

Репортерська праця