С7 Журналістика (Магістр)
С7 Журналістика (ОП “Журналістика”)
Группа забезпечення спеціальності
КЕРІВНИК РОБОЧОЇ ГРУПИ:
ДОСЕНКО АНЖЕЛІКА КОСТЯНТИНІВНА – кандидат наук з соціальних комунікацій, доцент, завідувачка кафедри журналістики
|
ЧЛЕНИ РОБОЧОЇ ГРУПИ:
ЮКСЕЛЬ ГАЯНА ЗАЇРІВНА – докторка наук з соціальних комунікацій, доцент, професорка кафедри журналістики | |||
ВОЛОШИНОВА МАРИНА ОЛЕКСІЇВНА – кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри слов’янської та романо-германської філології | |||
ЧОРБА КРІСТІНА ВІТАЛІЇВНА – здобувачка І курсу освітньо-професійної програми «Журналістика» другого (магістерського) рівня освіти | |||
|
Практична підготовка
Робочі програми практик
Бази практик
Громадська організація Платформа студентської журналістики
Громадська організація Центр інформації про права людини
Громадська організація Школа медіа-патріотів
Інформаційне агенство ГО НАЦІОНАЛЬНИЙ КОРЕСПОНДЕНТ
Комунальне підприємство Київської міської ради Центр публічної комунікації та інформації
Товариство з обмеженою відповідальністю КРИМ МЕДІА
.
ЗАХОДИ
Майстерня «Журналістика на прифронтових територіях»
У межах практики магістри 1 курсу спеціальності «Журналістика», долучилися до майстерні «Журналістика на прифронтових територіях». Майстерня організована Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна (кафедра прикладної соціології та соціальних комунікацій) у партнерстві з «Медіагрупою «Накипіло. Радіо» та ГО «Gwara Media» за підтримки чеської громадської організації «Асоціація з міжнародних питань» (АМО). Щоб приєднатися до майстер-класу, який розрахований на 4 тижні, насамперед учасникам необхідно було зареєструватися та перед початком підтвердити свою присутність. Уже 20 березня студенти Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського мали змогу послухати перший тренінг, який проводили запрошені журналістки Gwara Media Ольга Яковлева та Юліана Топольник. Насамперед спікерки визначили головний девіз зустрічі, а саме : « Розпізнавай, перевіряй, спростовуй!», адже перший майстер- клас був присвячений фактчекінгу у дії. Протягом зустрічі журналістки активно вели діалог з авдиторією про розповсюджені пастки різних маніпуляцій, які на сьогоднішній день активно застосовуються; надавали приклади як діє російська пропаганда, які її головні наративи та меседжі та надавали поради як легко розпізнавати клікбейтні «сенсації» в медіа. Також Юліана Топольник наголошувала, що ознайомлення із базовими правилами фактчекінгу необхідні кожній людині, а не тільки журналісту, адже в період гарячої війни, багато українців піддаються різним російським фейкам. Тому закликала ділитися набутими знаннями із рідними, щоб ті не стали жертвами маніпуляцій. Наприкінці зустрічі Ольга Яковлева зазначила, чому важливо фіксувати та спростовувати фейки РФ, як це вплине на майбутнє та запросила слухачів до дискусії для критичного осмислення питання.
.
Майстер клас «Виклики сучасного телебачення»
12 березня 2025 року студенти-магістранти спеціальності “Журналістика” Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського в межах виробничої практики взяли участь в майстер класі «Виклики сучасного телебачення». На заході були присутні тележурналісти, які поділилися власним досвідом та лайфхаками ведення професійної діяльності.
Першим спікером виступив Володимир Бірюковий – український теле- та радіоведучий, журналіст, письменник і волонтер. Саме він розповів про власний шлях в журналістській діяльності, розкрив свої помилки на початку кар’єри та поділився особистими кумедними історіями з роботи. На сьогоднішній день Володимир є не тільки журналістом, але й викладачем предмету “Документалістика війни. Формування нової історії” для студентів Латвії та Литви. І як зазначав сам спікер:
“ Мало розповісти про війну, коли студенти називають її просто “конфліктом “”.
Згодом розмову підтримала Валерія Самошина кореспондентка проєктів 1+1 медіа, членкиня НСЖУ, яка разом з Володимиром Бірюковим розібрали сюжет від А до Я. Також Валерія надала поради для майбутніх журналістів і зазначила, що найголовніше для митців слова є практика, а найбільше зло – це страх.
Спікери радо відповідали на запитання гостей, ділились досвідом та особистим життєвим кредо. Як практичне завдання студенти мали підготувати матеріал до соціальних мереж на сторінки кафедри та університету про зазначений захід.
Наукова робота
Теми курсових робіт ОС Бакалавр
Назва ОПП 1
Назва ОПП 2
Теми курсових робіт ОС Магістр
Зразки наукових робіт студентів
.
Конференції, круглі столи, комунікативні заходи
Наукова робота студентів 2023-2024
Семенець О.О.
- Чепурко А. С. (061-21м) Роль ресурсу Texty.org.ua в боротьбі з дезінформацією та імперіалістичними настроями агресора під час російсько-української війни. «Антиколоніальний дискурс у сучасному науково-медійному просторі України як передумова реінтеграції Криму» у межах ІІ Міжнародної науково-практичної конференції Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського до 105-ї річниці від заснування університету
- Стасюк А. М. (061-21мз) Динаміка рейтингів телемарафону «Єдині новини» з початку повномасштабного вторгнення РФ. «Антиколоніальний дискурс у сучасному науково-медійному просторі України як передумова реінтеграції Криму» у межах ІІ Міжнародної науково-практичної конференції Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського до 105-ї річниці від заснування університету
- Дрозд М. К. (061-41б) Сюжет як складова новинної програми на телебаченні. «Антиколоніальний дискурс у сучасному науково-медійному просторі України як передумова реінтеграції Криму» у межах ІІ Міжнародної науково-практичної конференції Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського до 105-ї річниці від заснування університету
Досенко А.К.
- Емірасанова Нуріє (061-20б) “Репортаж на сторінках видання «THE VILLAGE»: реалії формування громадської думки”. «Антиколоніальний дискурс у сучасному науково-медійному просторі України як передумова реінтеграції Криму» у межах ІІ Міжнародної науково-практичної конференції Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського до 105-ї річниці від заснування університету 19.10.2023, м Київ.
- Оринич Едуард (061-22м) Особливості інформаційної політики державних «Суспільних» ЗМІ на прикладі «Громадське» та «Суспільне». «Антиколоніальний дискурс у сучасному науково-медійному просторі України як передумова реінтеграції Криму» у межах ІІ Міжнародної науково-практичної конференції Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського до 105-ї річниці від заснування університету 19.10.2023, м Київ.
- Деркач Валерія (061-23м) «Журналістика в тимчасово окупованому Криму». Пленарне засідання міжнародного круглого столу «Антиколоніальний дискурс у сучасному науково-медійному просторі України як передумова реінтеграції Криму» у межах ІІ Міжнародної науково-практичної конференції Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського до 106-ї річниці від заснування університету 18 жовтня 2024 р., м Київ.
Юксель Г.З
- Мудрак А. О., (061-23мз) “Діджиталізація як новий етап розвитку медіа”. IV Міжнародна науково-практична конференція Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського до 106-ї річниці від заснування університету, 18 жовтня 2024 р., м Київ.
Нестеренко О.А.
- Гладун Ю. Д. (061-41б) «Типологійні особливості подкастів для дітей» Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського IV Міжнародна науково-практична конференція Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського до 106-ї річниці від заснування університету
- Просукова К. Д. (061-21м) «Маркаційні ознаки коміксової журналістики».студентка групи Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського IV Міжнародна науково-практична конференція Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського до 106-ї річниці від заснування університету 18 жовтня 2024 р., м Київ.
- Павленко О. (061-23м) «Детектор медіа як інструмент протидії дезінформації в Україні» IV Міжнародна науково-практична конференція Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського до 106-ї річниці від заснування університету 18 жовтня 2024 р., м Київ.
Публікації студентів
- Пасічна Т. Я. Інструменти подання сторителінгу в соціальних мережах та на онлайн-платформах. Актуальні проблеми природничих і гуманітарних наук у дослідженнях молодих учених «Родзинка – 2023» / XXV Всеукраїнська наукова конференція молодих учених. Черкаси : ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 2023. С. 1231–1234.
- Бородай К. В. Маркетинг впливу як комунікаційний інструмент у кризових ситуаціях. Актуальні проблеми природничих і гуманітарних наук у дослідженнях молодих учених «Родзинка – 2022» / XXІV Всеукраїнська наукова конференція молодих учених. Черкаси : ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 2022. С. 850–852.
- Коваленко А. О. Зображення в стилі harcourt як елемент медійного контенту. Актуальні проблеми природничих і гуманітарних наук у дослідженнях молодих учених «Родзинка – 2022» / XXІV Всеукраїнська наукова конференція молодих учених. Черкаси : ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 2022. С. 818–819.
- Бородай К. В. Стратегія просування брендів у соціальній мережі «Instagram». Актуальні проблеми природничих і гуманітарних наук у дослідженнях молодих учених «Родзинка – 2021» / XXІІІ Всеукраїнська наукова конференція молодих учених. Черкаси : ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 2021. С. 664–666.
- Люта Ю. А. Тенденції та способи використання бренд-сторителінгу в рекламі. Актуальні проблеми природничих і гуманітарних наук у дослідженнях молодих учених «Родзинка – 2021» / XXІІІ Всеукраїнська наукова конференція молодих учених. Черкаси : ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 2021. С. 668–670.
- Вовк В. О. Практика застосування технологій продукування різнотипних мультимедійних проектів. Актуальні проблеми природничих і гуманітарних наук у дослідженнях молодих учених «Родзинка – 2020» / XXІІ Всеукраїнська наукова конференція молодих учених. Черкаси : ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 2020. С. 505–507.
- Войцеховська О. В. Тематичне наповнення онлайнових спецпроектів у форматі лонгриду. Актуальні проблеми природничих і гуманітарних наук у дослідженнях молодих учених «Родзинка – 2020» / XXІI Всеукраїнська наукова конференція молодих учених. Черкаси : ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 2020. С. 507–509.
Офіційна назва освітньої програми: Журналістика
Рівень вищої освіти: магістр
Придатність до працевлаштування:
Освітньо-професійна програма «Журналістика» може бути спрямована на підготовку з таких професій:
51.2 Журналіст
2451.2 Кореспондент
2451.2 Коментатор
2451.2 Оглядач
2451.2 Редактор
(згідно з чинною редакцією Національного класифікатора України: Класифікатор професій (ДК 003:2010)
Перелік компонентів освітньої програми:
Обов’язкові компоненти
Методологія та організація наукових досліджень
Психологія і педагогіка вищої школи
Практичний курс іноземної мови в галузі
Культура мовлення: академічний та діловий дискурс української мови
Прикладні медіатехнології
Методика викладання фахових дисциплін у вищій школі
Кількісні та якісні методи в журналістиці
Актуальні проблеми сучасної журналістики
Соціологія масової комунікації
Медіакритика
Реклама та PR-діяльність
Практична підготовка:
Виробнича практика (науково-педагогічна)
Виробнича практика (журналістська)
Переддипломна практика
Підготовка до атестації
Вибіркові компоненти, що забезпечують фахові компетенції
Вибіркова дисципліна – блок 1
Візуальна культура видання
Міфологія медіа
Медіабезпека
Спічрайтинг
Гібридна війна і сучасні медіа-технології
Теорія та методика створення медіа тексту
Вибіркова дисципліна – блок 2
Технічні засоби виробництва медіапродукції
Практикум журналістських розслідувань
Праксеологія соціальних комунікацій
Герменевтика ЗМІ
Актуальні проблеми соціальних комунікацій
Гендер і ЗМІ
Вибіркова дисципліна – 3 блок
Рекламознавство
Історія кримськотатарської журналістики
Актуальні питання міжнародної журналістики
Творча майстерня
Організація роботи редакції сучасних медіа
Репортерська праця